iPhone 15 (Plus) / Pro / Max
iPhone 15 (Plus) / Pro / Max
Ahojte,
bude niekto kupovať alebo si myslí rovnako ako je, že totálna nuda oproti 14tke?
https://pc.zoznam.sk/novinka/apple-pred ... ecifikacie
bude niekto kupovať alebo si myslí rovnako ako je, že totálna nuda oproti 14tke?
https://pc.zoznam.sk/novinka/apple-pred ... ecifikacie
Spoiler: ukázať
-
mp3turbo
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 14446
- Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
- Bydlisko: ta Blava, ňe ?
Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max
a co by si chcel za 1600 eur ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max
Cize totalna nuda oproti 13ke?
- molnart
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 7470
- Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
- Bydlisko: Bratislava/Samorin
Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max
uz davno som si hovoril ze ked o ajfone zacne realne uvazovat ked bude mat konecne USB-C, takze je dost moze ze to bude mojim dalsim telefonom. najskor vsak o 2-3 roky, dovtedy nove kupovat neplanujem
Spoiler: ukázať
Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max
Za mňa nuda. Dynamic Island aj pre non-pro verziu je fajn ale neberiem to ako nejakú must-have funkciu. A ďalej čo? Opäť o niečo lepší foťák. Poteší, ale nepadneme z toho na zadok.
USB-C? Dalo sa bez toho fungovať doteraz, dalo by sa aj ďalej. 99,9% userov používa konektor iba na nabíjanie a keď má ten správny kábel, tak je to šumák, či je tam Lightning alebo USB. Zvyšné 0,1% možno ocení rýchly prenos dát cez USB-C ... oh wait. To by nesmeli dať na non-pro verziu USB 2.0
Neviem, príde mi to smiešne robiť v roku 2023 wow okolo USB-C konektora. Viem si predstaviť, že to ocení pár ľudí čo robí videa v ProRes a to je asi tak všetko. Nuž, a mne chýba Mini verzia
Takže zatiaľ zostávam s 12 Mini. Zatiaľ mi slúži prekvapivo dobre.
USB-C? Dalo sa bez toho fungovať doteraz, dalo by sa aj ďalej. 99,9% userov používa konektor iba na nabíjanie a keď má ten správny kábel, tak je to šumák, či je tam Lightning alebo USB. Zvyšné 0,1% možno ocení rýchly prenos dát cez USB-C ... oh wait. To by nesmeli dať na non-pro verziu USB 2.0
Naposledy upravil/-a Papek v St 13. Sep, 2023, 12:06, upravené celkom 1 krát.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
-
darklol
- Sponzor fóra silver

- Príspevky: 1949
- Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
- Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov
Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max
tak 15tka podla mna dava zmysel pri prechode zo 13 alebo starsej generacie este. ako usb c plus dynamic island. skoda ze asi sa nebude dat kupit iba puzdro na eirpod pro s usb c
CPU: N/A COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: N/A RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: N/A SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed MOUSE: Razer Basilisk V3 35K SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
NAS: Synology DS920+
- molnart
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 7470
- Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
- Bydlisko: Bratislava/Samorin
Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max
z fleku vymenujem 10 roznych miest kde si zvyknem nabijat telefon (horna policka, dolna policka, pracovny stol, zahrada, spalna, kancelaria, auto 1, auto 2, u rodicov, hocikde na hotely/sluzobke), takze mat 10 lighning kablov navyse urcite nie je sumak. s USB-C pridem na hocijake random miesto a viem ze tam je kabel bez toho ze by som musel vybalovat z taskyPapek napísal: St 13. Sep, 2023, 12:05 9,9% userov používa konektor iba na nabíjanie a keď má ten správny kábel, tak je to šumák, či je tam Lightning alebo USB
Spoiler: ukázať
- HellAngel
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 13210
- Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
- Bydlisko: Turčianske Teplice
Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max
chyba mini verzia. Mini 13 povazujem za jeden z TOP telefonov v ramci tejto uhlopriecky. Upgrade zo 14tky nema zmysel. Telefon len vymeni ten, co chce mat to najnovsie, alebo len tak z rozmaru. Inac dovod na prechod z 14 na 15 nie. Ani z 13 to nie je nejaky skok. Skor od 12 nizsie
To USB C akoze vo verzi 2.0, to dokazalo dat do vlajky len Xiaomi
Ale je to plus v tom zmysle, ze USB C je pritomne vo vela zariadeniach. Na druhu stranu, tu mame bezdrotove nabijanie. Nutnost mat nejaky nabijaci/datovy port sa dufam coskoro stane minulostou
To USB C akoze vo verzi 2.0, to dokazalo dat do vlajky len Xiaomi
Ale je to plus v tom zmysle, ze USB C je pritomne vo vela zariadeniach. Na druhu stranu, tu mame bezdrotove nabijanie. Nutnost mat nejaky nabijaci/datovy port sa dufam coskoro stane minulostou
NB: Lenovo Legion 15 15AHP10: AMD Ryzen 7 260, 32GB RAM, 2+1TB SSD, RTX 5050 8GB
-
LordKJ
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 8293
- Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
- Bydlisko: Bratislava
Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max
bezdrotove nabijanie je na jednui stranu pekne na druhe je kabel stale kabel a neprestane sa to nabijat ak sa rozhodnes mat telefon o 10cm inde ako mas podlozku
pripadne ho nabijat a zaroven pouzivat
pripadne ho nabijat a zaroven pouzivat
main: 9950X + Noctua NH-D15 G2, ASUS STRIX B650E-F, Kingston 64gb DDR5 6000 CL30, 7900 GRE Nitro+, 990 Pro 4TB, ASUS STRIX Aura RGB 1000W, Fractal North XL + 4x Noctua A14x25 G2
- molnart
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 7470
- Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
- Bydlisko: Bratislava/Samorin
Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max
a hlavne si neviem predstavit ako so sebou vsade vlacit bezdorotovu nabijacku, a ako na tom ti nabit taky notebook napriklad. a celkovo by sme sa vseobecne mali snazit znizovat nase energeticke naroky a ekologicku stopu a neprechadzat na take neefektivne riesenia ako bezdrotove nabijanie
Spoiler: ukázať
- Jednoduska
- Sponzor fóra silver

- Príspevky: 6585
- Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
- Bydlisko: Bukovec, 044 20
Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max
UBS C je určite pokrok ale nemyslím že dobrovoľný, dostali to príkazom z EU ak sa nemýlim
u nás doma tiež IP 13 mini u manželky top telefón (okrem displeja). ak by mal už USB C, super.
u nás doma tiež IP 13 mini u manželky top telefón (okrem displeja). ak by mal už USB C, super.
CASE: Xtia X-mini pro, CPU: AMD Ryzen 7600, RAM: 32GB, GPU: AMD Powercolor 9060 XT, 1GB SSD, CPU Cooler Bequiet! Pure Loop 2
FVE: pole 8,3, menic 6,5, baterka 17,3.
Ignore list:
FVE: pole 8,3, menic 6,5, baterka 17,3.
Ignore list:
Spoiler: ukázať
- Pepeb007xx
- Sponzor fóra silver

- Príspevky: 3391
- Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
- Bydlisko: NM
Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max
ja rozmyslam, ci sa mi to oplati oproti mojej 13PM, fakt neviem
PC MB Asus B550-F CPU AMD 5800X3D @4,4GHz CPU AIO FD Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ RX9070XT RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case FD North Chalk Monitor LG C5 42" OS Win 11PRO64SK Audio Edifier S880DBmk2 DAC Topping DX1 II GamePad Xbox wireless Phone iPhone17PM Buds Noble Rex5 Dongle Noble Sceptre #lifetimespotifypremium NAS MB Asrock Z790 CPU Intel 14400 @2.5GHz CPU fan ARCTIC Freezer RAM Crucial 32GB DDR5 SSD cache WD 2x500GB HDD Toshiba 3x22TB PSU Corsair RM750x Case Jonsbo N5 UPS EATON 5E OS UNRAID #homeassistant #plex NETWORK Router Mikrotik hAP ac³ MESH 3×Asus RT-AX55 Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON ECO800 AV TV Philips 65OLED806 NVIDIA Shield PRO Samsung HW-Q950A 11.1.4 TV Philips 77OLED769 Google TV Chromecast Streamer 4K TCL TS8111
- HellAngel
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 13210
- Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
- Bydlisko: Turčianske Teplice
Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max
Asi nie, mas velmi maly dovod na upgrade, aspon po hw stranke
NB: Lenovo Legion 15 15AHP10: AMD Ryzen 7 260, 32GB RAM, 2+1TB SSD, RTX 5050 8GB
Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max
Nevylepšili ani bezdrôtové nabíjanie. Novinkou je teda implementácia USB-C reverzného nabíjania ale tipujem, že bude fungovať len pre Apple Watch a Airpods LEBO Apple.
Podľa mňa naďalej zbytočný update pre ľudí od iPhone 11 Pro vyššie. Ja mám 12 Pro a Dynamic Island a max tak 120 Hz displej, inak VÓBEC nezaujímavý upgrade... čakám na ďalšiu gen, rovno na ten model Ultra. Príde mi to určené pre používateľov iPhonov 8, X,Xr, XS.
Zaujímavý môže byt pre niekoho iPhone 15 kvôli Dynamic Islandu ale popravde, 949 EUR? Rovno priplatiť Pro verziu. spomínam keď som za iPhone 6 16GB dával 699 EUR a za iPhone 7 128 GB dával 799 EUR..
Podľa mňa naďalej zbytočný update pre ľudí od iPhone 11 Pro vyššie. Ja mám 12 Pro a Dynamic Island a max tak 120 Hz displej, inak VÓBEC nezaujímavý upgrade... čakám na ďalšiu gen, rovno na ten model Ultra. Príde mi to určené pre používateľov iPhonov 8, X,Xr, XS.
doslova ultimátna...
Zaujímavý môže byt pre niekoho iPhone 15 kvôli Dynamic Islandu ale popravde, 949 EUR? Rovno priplatiť Pro verziu. spomínam keď som za iPhone 6 16GB dával 699 EUR a za iPhone 7 128 GB dával 799 EUR..
Spoiler: ukázať
Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max
Dynamic island neni nicim zaujimavy. Jedine ze telefon nevyzera jak spred 6 rokov s notchom. Od releasu 14 pro tomu nepridali ziadny feature a nevidim ani nic 3rd party pridane.


