Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

CL4P samozrejme ked zmenis taky podstatny detail ako strop treba ratat nanovo statiku kedze je to uplne ine zatazenie a prave vypocet ti urci kolko a akeho zeleza mas dat do tej zelezobetonovej platne. Projektant tibto jasne poveda a odôvodnil preco uvazoval ako uvazoval a kde bydu dalsie uskalia za dalsie je to dalsi momry proces ktory vyzaduje technologicku prestavku min 3 tyzdne ( plna pevnost betonu sa uvazuje az po 28 dnoch )
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

ak nie je obytne poschodie tak beton fakt zbytocne a fakt zbytocna dalsia robota ratat statika kedze ten beton je tazka svina. veniec spoji stavbu dostatocne ak stavias na rovine a nemas sialene velke izby.

styrodur nie je celok a prepusti vodu v spojoch. stale. styrodur je skor tepelny izolant. a nehovorim este o taveni pasov ako tie styrodury krasbe ohoreju a potom to treba opravit ale sak zaserie sa to penou ze. salung doskami, natriet z boku penetrak a na to asf pas a na to styrodur. neflakat to. max den roboty navyse a 200€ za drevo max.
hry- ps5
doma-HP probook
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

Stefan222 takto si to predstavujes 😀
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

kamo tak som daval , do svahu ja ale mam. este tam s geotextiliou sa ma oddelit hlina od strku pri tej drenazi :D cize aj to na obrazku nenni komplet :D . ja som napr niekde daval aj 2 vrstvy den braven penetraku asfaltoveho ..voda a zem sa hybe vo svahu a su to svine
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa mirjak »

ak k tomu takto pristupujes na stavbach, co idu nasledne prec na kseft... parada, palec hore
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

Ono za toto isla dalsia doska a pred tu nopovku isla este drenaz obalena do geosky plus vsade na dosku sa daval vodonepriepustny beton
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

takto sa to robi do psej matere :D (tie obrazky nie su moj dom podotykam)

ale ano, ja so aj byty co prerobil a predal tak som robil jak sebe, mam chrbtovu kost ked daco predavam. a dom nie je vynimka, to ma byt pocit bezpecia a kvality.

a sem tma sa drenazna rura nema obalit do geotextilie ale skor cim vecsie mnozstvo strku, kamene maju nacisto obalit ruru aby bol tok vody co najlepsi, a textilia filtruje hlinu od kamenov., kazda stavba a poda v okoli je specificka a niekde to zas fakt sa nemusi prehanat no ale zas, clovek ked to ma rozkopane tak nech tam da, a ma pokoj, ja mam asi 3m v zemi a nikde ani kvapka vody dnu. potom su to plesne dnu na bomby.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

Nahodou ma niekto z vas skusenost z krytinou Ruukki ? konkretne classic ? Som uz viac menej aj rozhodnuty pre BT Terrano IZO (super poliester r-mat), mam uz aj komplet cp na stavbu od autorizaka. Len na poslednu chvilu este zvazujem rozhodnutie :) Bude tam neaky vyznamny rozdiel v kvalite ? v cene urcite :D
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

Mne po 2.5 mesiacoch praskol obklad a vobec netusim ako sa to podarilo. Za tym je 2 plastova sdk priecka
https://ibb.co/album/ZB4XDr
A teda cumim na to ako puk a nechapem, je to sice pri vyreze ale aj tak mi to pride divne.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Zle to nalepil.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak lord ma asi panelak, tam sa stane hej sem tam ze obklad praskne ale na sdk?divne , asi fakt malo lepidla. a ruuki je supa. aspon mne sa paci. nepacia sa mi tazke skridle. ale to je vec vkusu. o plech sa treba skor starat a kruto dat pozor an montaz aby to nevzal vietor
hry- ps5
doma-HP probook
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

jj, je to panel ale toto je nalepene na kartone a hlavne teda ak by bol problem so stenou tak by som cakal ine problemy
SKiLEX napísal: Ut 12. Sep, 2023, 06:56 Zle to nalepil.
no tiez si myslim, ze jedine co moze byt je, ze za tym nie je vrstva lepidla a hybe sa to
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Muhyng »

Podla obrazka sa mi zda, ze najskor to bude tym, ze vyrez nie je vycentrovany na hranu obkladu, ale vytvara tam taky ostry roh, ktory je potom nachylny sa odlomit. Moze to byt suhra viacerych faktorov. Vyrez blizko praskliny mohol narusit strukturu obkladu, ak v nom navyse bola nejaka drobna vada, ktora ho oslabila, k tomu niekto zatlacil silnejsie na kryci plech...
Do buducnosti by som odporucal pohrat sa so skarami, resp. baterie a rozne podomietkove instalacie dat na krizovatku 4 skar, alebo aspon "na skaru". V konecnom dosledku to bude aj krajsie.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

Muhyng napísal: Št 14. Sep, 2023, 15:11
este fotka bez baterie
https://ibb.co/3TgCfmX

rozlozenie prvkov do vysky sa trochu pokaslalo, vela veci mohlo byt jednoduchsich viz. aj ta policka nad tym to bol tiez porod (bol pokus to spravit z jedneho kusu ale nevydrzalo to)

Ja by som ale cakal, ze ak sa to uz ma odlomit tak sa to odlomi blizsie k tomu vycnelku a nie tak vysoko ako sa to odlomilo

ale moze byt, ze sa to prilis oslabilo tam vo vyreze, trochu sa pritlacilo a hup.

Otazkou je ci sa mi to chce ist menit lebo je to celkom blbe miesto a este by som musel aj odmontovat sprchove dvere
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ma zmysel riesit hlinikove okna miesto plastovych?

Návrat na "Debata o všetkom"