iPhone 15 (Plus) / Pro / Max

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7412
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max

Príspevok od používateľa Papek »

molnart napísal: St 13. Sep, 2023, 12:25 z fleku vymenujem 10 roznych miest kde si zvyknem nabijat telefon (horna policka, dolna policka, pracovny stol, zahrada, spalna, kancelaria, auto 1, auto 2, u rodicov, hocikde na hotely/sluzobke), takze mat 10 lighning kablov navyse urcite nie je sumak. s USB-C pridem na hocijake random miesto a viem ze tam je kabel bez toho ze by som musel vybalovat z tasky
a presne rovnakych 10 miest ti vymenujem ja, kde vsade mam lightning kable. V robote, v aute, na chate, u babky, tety, bratranca ... vsade sa viem nabit. Cize pre mna je zase naopak mat USB-C kabel nieco navyse. Ale inak suhlasim, ze prechod na jednotny konektor je urcite prinosom, hoci si ho kazdy vyrobca viac ci menej prisposobi svojim "nadstandardom" nabijania. Akurat Apple to zobral po svojom a odprezentoval to ako nieco uzasne a prelomove.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2361
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max

Príspevok od používateľa Xeigen »

werwest napísal: St 13. Sep, 2023, 14:08 Dynamic island neni nicim zaujimavy. Jedine ze telefon nevyzera jak spred 6 rokov s notchom. Od releasu 14 pro tomu nepridali ziadny feature a nevidim ani nic 3rd party pridane.
mne to príde ako tie trápne nálepky, čo sa dávajú na auto, keď chceš zakryť hrdzu :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10475
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max

Príspevok od používateľa stiv »

Ja to vidim na na 15PM zo 14PM.

Nuda to bola uz predtym, ale baterka, fotak a fast refresh bola dostatocna motivacia.

14PM ma po roku 88% baterky a chcem lepsi fotak.. tej vydrze na baterku som sa nedockal. Lepsi kov ma vyhodu, ze bude malinko lahsi telefon a zvysok.. who cares. Nejaky vykon na hry, komu to treba.. :D

USB-C ma asi taku vyhodu, ze budem k 100W nabijacke nosit miesto 3 kablov len 2. Zmeni mi to zivot, alebo aj nie. Aj tak doma pricapim o magsafe lizatko kazdy vecer.

Watch ultra tiez nuda, nic ine, ale mozno si ich vezmem. Naivne som dufal, ze ukazu aj M3. :smutny:
.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

ja si 15PM zoberiem len skrz to, ze ho po dvoch rokoch budem mat do nakladov :D

ale vylepsenie oproti 13PM, no nic moc, respektive skoro nic

len 13PM teraz aspon predam za nejaky peniaz, buduci rok, by som ho uz tak "dobre" nepredal
PC MB Asus B550-F CPU AMD 5800X3D @4,4GHz CPU AIO FD Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ RX9070XT RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case FD North Chalk Monitor LG C5 42" OS Win 11PRO64SK Audio Edifier S880DBmk2 DAC Topping DX1 II GamePad Xbox wireless Phone  iPhone17PM Buds Noble Rex5 Dongle Noble Sceptre #lifetimespotifypremium NAS MB Asrock Z790 CPU Intel 14400 @2.5GHz CPU fan ARCTIC Freezer RAM Crucial 32GB DDR5 SSD cache WD 2x500GB HDD Toshiba 3x22TB PSU Corsair RM750x Case Jonsbo N5 UPS EATON 5E OS UNRAID #homeassistant #plex NETWORK Router Mikrotik hAP ac³ MESH 3×Asus RT-AX55 Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON ECO800 AV TV Philips 65OLED806 NVIDIA Shield PRO Samsung HW-Q950A 11.1.4 TV Philips 77OLED769 Google TV Chromecast Streamer 4K TCL TS8111
Používateľov profilový obrázok
Mr.Devil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 735
Dátum registrácie: So 13. Apr, 2013, 16:15
Bydlisko: Michalovce

Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max

Príspevok od používateľa Mr.Devil »

Ja len nikdy nepochopim ako si niekto kúpi telefón za liter s 60hz displejom :facepalm: inak USB-C vítam :good:
Asus ROG STRIX X670E-A , AMD Ryzen 7 9800X3D + ROG STRIX RYUJIN II 360 ARGB , MSI RTX 5090 Gaming TRIO, 32GB DDR5 6000MHz CL36 , MSI MAG 1250W, Fractal R6 , LG OLED42C2 ,
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

Ono keď si doteraz mal len 60, tak ti to tak ani nepríde, až keby som ti dal 120 na týždeň a potom ti vrátil 60 spat, až potom by si slintal spat po 120 😂💁🏼‍♂️ imho
PC MB Asus B550-F CPU AMD 5800X3D @4,4GHz CPU AIO FD Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ RX9070XT RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case FD North Chalk Monitor LG C5 42" OS Win 11PRO64SK Audio Edifier S880DBmk2 DAC Topping DX1 II GamePad Xbox wireless Phone  iPhone17PM Buds Noble Rex5 Dongle Noble Sceptre #lifetimespotifypremium NAS MB Asrock Z790 CPU Intel 14400 @2.5GHz CPU fan ARCTIC Freezer RAM Crucial 32GB DDR5 SSD cache WD 2x500GB HDD Toshiba 3x22TB PSU Corsair RM750x Case Jonsbo N5 UPS EATON 5E OS UNRAID #homeassistant #plex NETWORK Router Mikrotik hAP ac³ MESH 3×Asus RT-AX55 Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON ECO800 AV TV Philips 65OLED806 NVIDIA Shield PRO Samsung HW-Q950A 11.1.4 TV Philips 77OLED769 Google TV Chromecast Streamer 4K TCL TS8111
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10475
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max

Príspevok od používateľa stiv »

Ked to nepoznas, tak ti to nejak nechyba. Aj bez toho je to solidny telefon.
.
Používateľov profilový obrázok
Mr.Devil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 735
Dátum registrácie: So 13. Apr, 2013, 16:15
Bydlisko: Michalovce

Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max

Príspevok od používateľa Mr.Devil »

Ako jasné, nechcem rozvírit hladinu negatívnych emocii, ale ako dlhoročný užívateľ androidu kde telefony za "200€" majú 120hz displeje mi to proste hlava neberie :)
Asus ROG STRIX X670E-A , AMD Ryzen 7 9800X3D + ROG STRIX RYUJIN II 360 ARGB , MSI RTX 5090 Gaming TRIO, 32GB DDR5 6000MHz CL36 , MSI MAG 1250W, Fractal R6 , LG OLED42C2 ,
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9363
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max

Príspevok od používateľa shiro »

Naco je komu na akomkolvek telefone 120Hz displej? Na presuvanie ikoniek hore/dole? Aku ma vyhodu/nevyhodu?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Kingston FURY 32GB DDR4 3600 MHz CL18 Beast Black | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi 14T 256GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 8293
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max

Príspevok od používateľa LordKJ »

presne na to
main: 9950X + Noctua NH-D15 G2, ASUS STRIX B650E-F, Kingston 64gb DDR5 6000 CL30, 7900 GRE Nitro+, 990 Pro 4TB, ASUS STRIX Aura RGB 1000W, Fractal North XL + 4x Noctua A14x25 G2
Používateľov profilový obrázok
Amhro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 285
Dátum registrácie: So 27. Aug, 2011, 17:23
Bydlisko: Bernolákovo

Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max

Príspevok od používateľa Amhro »

Nerozumiem, prečo je obrovský výrez v displeji považovaný za výhodu :?
A takisto nerozumiem, ktorý vôl by upgradoval zo 14 alebo 13, veď to nemá žiadny zmysel (jedine flexovať). :D
CPU: AMD RYZEN 7 5800X w/ ASUS ROG STRIX LC 360 MOBO: ASUS CROSSHAIR VII HERO RAM: G.SKILL TRIDENT Z 16GB 3200MHz CL14 GPU: ASUS ROG STRIX RTX 3080 OC WHITE SSD: SAMSUNG 970 EVO 500GB & 860 EVO 1TB PSU: CORSAIR RM850x WHITE CASE: LIAN LI O11 DYNAMIC WHITE AUDIO: beyerdynamic DT 700 PRO X + Topping DX1 MOUSE: LOGITECH G502X MONITOR: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD & Lenovo T27p-10 27" 4K
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10475
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max

Príspevok od používateľa stiv »

Tak v alze objednane 2x 15 pro max par minut po zacati a zatial nic. Niektori uz maju.

Bud alza nema, alebo som nebol dost skoro. Pred rokom som dostal medzi prvymi na svk.
.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

inak ani vo sne som nedufal, ze budu dnes :D to je hadam rekord :D
PC MB Asus B550-F CPU AMD 5800X3D @4,4GHz CPU AIO FD Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ RX9070XT RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case FD North Chalk Monitor LG C5 42" OS Win 11PRO64SK Audio Edifier S880DBmk2 DAC Topping DX1 II GamePad Xbox wireless Phone  iPhone17PM Buds Noble Rex5 Dongle Noble Sceptre #lifetimespotifypremium NAS MB Asrock Z790 CPU Intel 14400 @2.5GHz CPU fan ARCTIC Freezer RAM Crucial 32GB DDR5 SSD cache WD 2x500GB HDD Toshiba 3x22TB PSU Corsair RM750x Case Jonsbo N5 UPS EATON 5E OS UNRAID #homeassistant #plex NETWORK Router Mikrotik hAP ac³ MESH 3×Asus RT-AX55 Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON ECO800 AV TV Philips 65OLED806 NVIDIA Shield PRO Samsung HW-Q950A 11.1.4 TV Philips 77OLED769 Google TV Chromecast Streamer 4K TCL TS8111
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10475
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max

Príspevok od používateľa stiv »

Pred rokom tak boli. V istore sa dal kupit rano 15 pro bez objednavky.
.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 8037
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: iPhone 15 (Plus) / Pro / Max

Príspevok od používateľa CageJ »

Včera som vo výpredaji kúpil mame iPhone 13 Mini. Akurát ráno rozbila displej na SE. Až som prekvapený jak rýchly telefón to je.

Návrat na "Hardware všeobecne"