Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Tie najnižšie rady ntb by som určite nekupoval (ako napr. Aspire), hw je tam fajn ale ten zvyšok okolo zvyčajne za veľa nestojí (chladenie, šasi). To samozrejme väčšinou platí u každého výrobcu, nie len Acer..
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa MaxMan »

mp3turbo napísal: Po 16. Okt, 2023, 21:56 spravne - to ze nie je notebook, tablet oznaceny na digitalneho ziaka vobec neznamena, ze sa neda pouzit. DA SA. AKYKOLVEK notebook a akykolvek tablet ide pouzit na digižiaka (tablety myslim musia splnat podmienku ze musia mat bud integrovanu klavesnicnu alebo nejaku pripojitelnu, teraz neviem, nezaujimalo ma to lebo som do tabletu vobec nechcel ist).

Akykolvek notebook vies pouzit.
Aj podľa mňa by mal do digitálneho žiaka spadať prakticky každý notebook. Ale napr. v NAY a Planeo mi potvrdili, že im vyberá notebooky centrála a pokiaľ ich neoznačí, tak ich nemôžu predať s dotáciou.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je rozhodne interna vec Planeo a jej centraly.
Ziadne taketo obmedzenie zo strany ministerstva a nasich organov nie je.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa mirjak »

Ja som to dnes riesil v nemenovanom obchode so zelenou priserou a az doma pozeram, ze mi tam dali nalepku "ukrajinský žiak"... tak teraz neviem, ci omyl/zamer/propaganda/prdel si zo mna spravili... ale ako guglim, ono asi paralelne riesia dva projekty a mne dali https://ukrajinskyziak.sk/

Obrázok

Tak asi napisem tete Remisovej, co s tym teraz, ci reklamovat alebo markizu a novy cas zavolat.. ked ta nalepka sa nesmie a neda odstranit :D
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa MaxMan »

Víťaz je pravdepodobne linkovaný HP ProBook 455 G10. Problém je, že Alza ho nemá označený ako Digitálny žiak (a potvrdili mi na infolinke, že ho nemôžem takto zobrať ????). A ak chcem nejaký noťas, mám ísť na pobočku osobne a tam objendať (šak by som musel cestovať 2x do iného mesta, lebo neverím, že ho budú mať na pobočke). Vraj sa nedá objednať z eshopu na pobočku a tam vyplniť zmlivu na digi žiaka. To akože WTF????
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa MaxMan »

Takže odpoveď z ALZY:
1. Vami vybraný notebook nespĺňa parametre zadané digiálnou koalíciou. Všetky zariadenia spĺňajúce podmienky nájdete pod týmto odkazom: https://www.alza.sk/digitalny-ziak/1890 ... pg=1&prod=
Akože čo ten notebook nespĺňa, keď inde to spĺňa...
Zelený smrad si to po**al, nebudú €. Vyzerá to na Datart...
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Cez datart nezabudni zriadit VIP ucet na isic a pouzit kod ISIC23DAT30 pre dalsiu 30€ zlavu
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa mirjak »

extra som sa na toto v zelenej pobocke pytal, predajca mi povedal, ze moze dat aj zariadenie, co tak nie je oznacene, len si sam overi, ci to splna poziadavky a ze uz take aj cez digiziaka predal… a to objednanie… mna naopak jemne zdrbali, ze naco som sa trepal na pobocku, ze kludne som to mal doma na seba objednat s prevzanim na pobocke a ked to pride, tak to osetria na mieste (a presne tak som spravil, lebo k ipadu som musel kupit ext. SK lokalizovanu klavesnicu na BT, ta nebola skladom)
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa MaxMan »

@mirjak nebudem sa naťahovať so zeleným, keď mi to dvaja potvrdili, že sa nedá. Aj tak neviem, či by na ISIC bola v lepšia cena ako v Datart. Nemá niekto prístup cez ISIC ku finálnej cene? Nechce sa mi zbytočne registrovať.
@SKiLEX ďakujem za pripomenutie, viem o ISIC aj kupóne
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa SKiLEX »

645,29 s DPH tam svieti...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tywogo to je kravina, nemoze rovnaky produkt v jednom obchode vyhovovat a v druhom nie. Co sa zblaznili ?

https://register.digitalnyziak.sk/zmluvne-podmienky

Článok 6
Špecifikácia zariadenia

Zariadenia, ktoré je možné zakúpiť s použitím príspevku, sú primárne určené na vzdelávanie, a preto musia spĺňať nasledujúce parametre:
displej s minimálnym rozlíšením 1366 x 768 pixelov
minimálne jeden fyzický port pre pripojenie periférií
fyzickú (hardware) slovenskú klávesnicu ako súčasť zariadenia alebo pripojiteľnú fyzickými portami zariadenia, alebo bezdrôtovo
funkcia ovládania kurzora, vstavané alebo pripojiteľné fyzickými portami zariadenia alebo bezdrôtovo (myš, dotykový displej, touchpad a pod.)
zabudovaná kamera, reproduktory a mikrofón
funkcionalita pripojenia na Wi-Fi
rozhranie pre možnosť pripojenia k mobilným dátovým službám – v prípade tabletu SIM slot ( integrovaný LTE Modem). Pri ostatných zariadeniach možnosť pripojenia LTE modemu pre 4G sieť

V danom ponímaní sa jedná štandardne o zariadenia typu Notebook, All in one počítač alebo tablet s uhlopriečkou displeja nie menšou ako 25 centimetrov, pričom:
zariadenie musí mať nainštalovaný užívateľsky jednoduchý operačný systém – jeho najnovšiu verziu, prípadne verziu, ktorá umožňuje aktualizáciu na novšie verzie, je možné ďalej doinštalovať balík kancelárskeho programového vybavenia (software) lokalizovaného do slovenčiny a používaného v školskom prostredí na Slovensku, antivírusový software, a je tiež kompatibilné s prostredím a aplikáciami využívanými v školskom prostredí – najmä Edunet a pod.
zariadenie musí byť nové (vyrobené v roku 2022 a neskôr), má minimálne dvojročnú záruku a garantovanú plnú podporu výrobcu minimálne na tri roky (na hardware a aj software vybavenie)
zariadenie musí mať možnosť pripojenia k široko podporovanej online distribučnej platforme voľných a platených aplikácií (vrátane aplikácií ako viki.iedu.sk, Edupage a Slovensko.sk) a ich plnohodnotného používania



velmi by ma zaujimalo co z toho nesplna.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Su to nove notebooky. Predavaju sa par dni. Zrejme sa este nenasiel nikto kto by ho zaklikol do spravnej kategorie...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa MaxMan »

Podľa mňa je jedno, ako dlho sa predávajú. Ak ich má iný obchod zaradené, nevidím dôvod prečo by ich nemal mať iný. A keďže dvaja ľudia mi to potvrdili, asi nie je ani záujem to u zeleného meniť. A tiež som kukal na špecifikácie zariadení. Dnes už každý notebook toto spĺňa (okrem modelov bez OS - a taký zálusk som na taký mal. Bola tam super cena a výbava, len dokúpiť druhotnú licenciu na OS...), takže nechápem tú politiku zaradím/nezaradím.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa pepkopav »

https://www.alza.sk/dell-inspiron-16-56 ... 929083.htm

niečo takéto? pevný nb s hliníkovým šasí aj krytom,fajn cena a 3 roky záruka,netreba si všímať,čo píše o záruke alza,je tam 3r ProSupport On-Site NBD...digi žiak ok...podľa mňa je to kvalitnejší nb ako poloplastový probook...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mirjak napísal: St 18. Okt, 2023, 22:57
Obrázok
neviem ci by som sa s tym nebal chodit po ulici :D Macbook, ukrajinsky ziak, dotovany. To vzbudi hnev v nejednom hejslovakovi

Návrat na "Nákupná poradňa"