Desktop 2K

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Desktop 2K

Príspevok od používateľa materik »

Stary desktop bude mat coskoro 10 rokov, cas na vymenu. Beriem to tak, ze dalsi uz skladat nebudem (vek a povinnosti).

Poziadavky
- max 2000 Eur.
- len bedna. Monitor zatial 27", QHD 60MHz, vymena neskor.
- nechcem o nom vediet, teda maximalne tichy a bez cirkusovych svetiel. Ak dokaze stmavit okolie, beriem.
- jemne ma taha k AMD, ale nie je to podmienka
- potrebujem ho kupit do konca novembra (uctovnictvo)
- nech zvladne RDR2, next-gen Witchera a pripadne nejaku novinku o rok az dva, napr. dalsieho Witchera.

Inac velmi nemam prehlad o sucasnom HW, pozdavala sa mi akurat tato bedna :-)
NZXT H7 Flow Matte Black

Brat budem z Alza alebo Datacomp, podla cien.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Desktop 2K

Príspevok od používateľa mp3turbo »

viewtopic.php?t=131062

uctovnictvo potiahne cokolvek, grafiku si kupis podla svojich moznosti. Este rozmyslam ze pre teba bude silno zaujimavy faktor "rovno do nakladov bez 4rocneho odpisovania" takze zoptimalizuj cenu tak aby si sa vosiel.

Takisto robi rozdiel ci si DPH subjekt alebo nie ; dphckari maju limit cistu cenu bez dph.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Desktop 2K

Príspevok od používateľa SKiLEX »

4rocny odpis nie je problem kedze kupuje jednotlive komponenty z ktorych jednotlivo ziadny nepresahuje 1700€.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Desktop 2K

Príspevok od používateľa materik »

Sorac, zle som sa vyjadril, musi byt v nakladoch tento rok. Odpisovat sa nebude, presne ako SkiLEX pise. A uctovnictvo na tom bezat nebude :D Je to moj sukromny desktop. Na uctovnictva uz roky kupujem refurbished veci

Take cosi som dnes rychlo zbuchal:
https://www.alza.sk/nakupni-seznamy.htm ... 16871647C9
Vaham akurat nad tou 7800X3D, stale su tam problemy s doskami, biosmi, napatim?
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Desktop 2K

Príspevok od používateľa mp3turbo »

odpisovat sa urcite bude, ak cena prevysi nejaku pevne stanovenu ciastku - to je prosim zakon. Nemozes si "zvolit". Ak ma cokolvek byt v akychkolvek nakladoch, tak sa na to vztahuju platne pravne predpisy ktore napriklad hovoria ze samostatne hnutelne veci s obstaravacou cenou vyssou ako 1700 eur sa musia odpisovat atd, atd.



>> 4rocny odpis nie je problem kedze kupuje jednotlive komponenty z ktorych jednotlivo ziadny nepresahuje 1700€.

ale tie komponenty tvoria dohromady nejaky celok (skusme presvedcit daňováka ze vsetky tie nahodne kupene komponenty v jeden den a v jednom obchode nemaju absolutne ziadny suvis - mimochodom keby ani nemali, pouziju sa na nejaky iny pocitac v obchodnom majetku firmy cim menia jeho hodnotu a s tym suvisia nejake hlupe uctovne dosledky). Vola sa to "súbor hnuteľných vecí, ktoré nemajú samostatné technicko-ekonomické určenie" cize napriklad taka pamat samotna nevie fungovat len tak zo vzduchu, taka doska samotna ti je akurat na vystavu na stene bez nejakych dalsich veci, cojaviem zdroj mozes pouzit ako pekne ťažítko aby papiere zo stola neodfuklo v prievane a tak.

Asi zanechame uctovne veci bokom - podme teda riesit "sukromny desktop do firemneho uctovnictva" : linkovana tema posluzi ako vstupna inspiracia ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Desktop 2K

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja len este dodam ze ked som to naposledy zistoval, tak bolo len a len na tebe ci to zaratas ako subor hnutelnych veci alebo nie. A internety to potvrdzuju.

Vytváranie súboru hnuteľných vecí je na rozhodnutí účtovnej jednotky, tzn. v prípade zakúpenia uvedených predmetov sa účtovná jednotka môže rozhodnúť, ako zaradí hmotný majetok do účtovníctva.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Desktop 2K

Príspevok od používateľa materik »

mp3turbo napísal: Pi 03. Nov, 2023, 09:30 skusme presvedcit daňováka ze vsetky tie nahodne kupene komponenty v jeden den a v jednom obchode nemaju absolutne ziadny suvis...

Asi zanechame uctovne veci bokom - podme teda riesit "sukromny desktop do firemneho uctovnictva" : linkovana tema posluzi ako vstupna inspiracia ?
Chlape, na dalekom vychode si podnikatelia v gastre davaju lyze do nakladov... :D. Ja som riesil som aj inu elektroniku, ci by tam mohla ist a odpoved bola: "Ak tam bude na fakutre nejake XML 12345 Panasonic, nikto nebude zistovat, co to je" :D Ci je to subor, to nebude riesit nikto.

Takze ano, podme riesit sukromny comp do nakladov, inspiroval som sa postnutou temu a zbuchal som cosi vlastne. Vid vyssie, alebo tutaj
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2583
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Desktop 2K

Príspevok od používateľa 1adad1 »

trosku som sa s tym pohral a za 2115 to vyslo aj s 7800x3d a 7900 xtx.

Co sa tyka tej otazky, tak problemy s 7800x3d by uz mali byt vyriesene
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Desktop 2K

Príspevok od používateľa materik »

Dik za upravu, zvazim zmenu.
@mp3turbo - preveril som, 1997,-€ je limit na jednu FA, viac a odpisujeme. Rozdelenie na 2 FA to poriesi. Ale radsej by som sa tomu vyhol
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5869
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Desktop 2K

Príspevok od používateľa wingo »

Tam už nemáš moc čo vymyslieť, ani downgrade na 7700 nepomôže, len downgrade na 7900XT ak chceš byť v limite. A ak už sa rozhodneš ísť cez limit tak vezmi rovno 2TB SSD.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB

Návrat na "Nákupná poradňa"