TV do 400 € pre starých rodičov

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
F1L1P
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 03. Dec, 2023, 14:28

TV do 400 € pre starých rodičov

Príspevok od používateľa F1L1P »

Ahojte, dostal som zadanie od rodiny vybrať starým rodičom nový TV - v podstate jediná podmienka je, aby bol väčší ako ten, čo majú doteraz, čo je myslím nejakých 30" a zmestiť sa do rozpočtu 400 €. V TV a špeciálne v tejto cenovej kategórii sa už nejak extra neorientujem, tak sa chcem poradiť čo by bolo pre nich najlepšie.

Uhlopriečka sa im zmestí pokojne čo najväčšia v tej cene s ohľadom na ako-tak kvalitný obraz berúc do úvahy to, že na tom pôjde iba TV vysielanie (majú UPC). Smart funkcie absolútne nevyužijú, čiže je to v podstate pre nich zbytočnosť aj keď v dnešnej dobe asi veľa modelov bez "smart" nebude. Každopádne ak by bol ešte v predaji nejaký starší model bez smart funkcií, ale lepším obrazom / väčšej hlopriečke v tej cene, išiel by som určite do neho.

Budem vďačný za akékoľvek tipy :)
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV do 400 € pre starých rodičov

Príspevok od používateľa Dunar »

Modely bez smart funkcii uz na trhu nie su, tak tymto sa nezatazuj.
Dobry kompromis medzi velkostou a pouzitelnym obrazom okolo 400€ je 50".
Neviem ci je tych 400 strop, ale za 440 by som velmi zvazil Philips 50PUS8507. Asi najlepsi obraz v kategorii, obzvlast pri horsom zdroji, co TV vysielanie je. Bonusom moze byt Ambilight.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2718
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: TV do 400 € pre starých rodičov

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Ak maju UPC, nemaju k tomu aj "Horizon" teda internetovu UPC TV ? Vtedy by sa im hodila smart TV, kam appku nainstalovat vies a v tomto pripade Philips je fajn a ma fajn dialkove ovladanie co sa rozlozenia tyka (ale asi nie tak fajn ako TCL a mam pocit, ze strieborne co je minus pre mna). V inej teme som riesil a poriesil TV a ten Philips ma fajn obraz.
Vyuzitie online TV by nasli hned, ked by zistili, ze si vedia pozriet nejaky program, ktory pre velku dochodcovsku zaneprazdnenost nestihli... naucit ich robit s tym je otazka jednej A5 zalaminovanej s postupom :)
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
F1L1P
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 03. Dec, 2023, 14:28

Re: TV do 400 € pre starých rodičov

Príspevok od používateľa F1L1P »

Super, díky, tých 40 € navyše nie je problém, ale zabudol som napísať, že by mal mať ideálne 1 stojan v strede, nie 2 po bokoch ako má ten Philips. Budú ho mať totiž postavený na stolíku, čo nie je 2x široký a teda bojím sa, že ho tam nepostavím ak bude mať tie stojany po bokoch. Okolo je miesta dosť, to nie je problém, ale ten stolík bude asi problém. Nemám to veľmi ako odmerať, tak pre istotu pripadajú do úvahy len tie so stojanom v strede.
F1L1P
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 03. Dec, 2023, 14:28

Re: TV do 400 € pre starých rodičov

Príspevok od používateľa F1L1P »

lepermessiah napísal: Po 04. Dec, 2023, 10:28 Ak maju UPC, nemaju k tomu aj "Horizon" teda internetovu UPC TV ? Vtedy by sa im hodila smart TV, kam appku nainstalovat vies a v tomto pripade Philips je fajn a ma fajn dialkove ovladanie co sa rozlozenia tyka (ale asi nie tak fajn ako TCL a mam pocit, ze strieborne co je minus pre mna). V inej teme som riesil a poriesil TV a ten Philips ma fajn obraz.
Vyuzitie online TV by nasli hned, ked by zistili, ze si vedia pozriet nejaky program, ktory pre velku dochodcovsku zaneprazdnenost nestihli... naucit ich robit s tym je otazka jednej A5 zalaminovanej s postupom :)
OK, díky za tip, možno sa na to dám a dostanú na Vianoce aj podrobný návod na A4 k online TV :D
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV do 400 € pre starých rodičov

Príspevok od používateľa Dunar »

Ten stojan ma 73 cm.
Toto sa da vzdy vyriesit. Napr. polozenim nejakej dosky pod neho a pod.
Kupovat TV podla stojana je cesta do pekla.
F1L1P
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 03. Dec, 2023, 14:28

Re: TV do 400 € pre starých rodičov

Príspevok od používateľa F1L1P »

no, je to trochu problém, nie je to praktické ani to nebude dobre vyzerať ak tam bude položená nejaká doska pod TV.. ak by ste mali vybrať TV v tej cene so stojanom v strede, tak by to bola ktorá?

Napríklad z týchto nižšie:
- https://www.alza.sk/50-panasonic-tx-50l ... 084757.htm
- https://www.alza.sk/43-jvc-lt-43vu6205-d7383253.htm
- https://www.alza.sk/43-toshiba-43qa7d63dg-d7469028.htm
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV do 400 € pre starých rodičov

Príspevok od používateľa Dunar »

Neprakticke to nie je, a vyzerať to môže lepšie ako teraz keď zvoliš vhodny material/farbu... To len tak na okraj.

Z tychto ber ten Panak. Už len kvôli veľkosti.

Návrat na "Nákupná poradňa"