Pasivne chladenie Gigabyte 7600GS AGP

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
STARHAWK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 141
Dátum registrácie: Po 19. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Pasivne chladenie Gigabyte 7600GS AGP

Príspevok od používateľa STARHAWK »

kupil som kartu Gigabyte GeForce 7600GS AGP

http://www.gigabyte.com.tw/Products/VGA ... uctID=2334

tato karta ma pasivne chladenie ale nie take ako jej PCI-E verzia

ma iba obicajny pasiv, ktory sa dotika iba GPU a druhy ktory chladi mostik PCI-E -> AGP

v klude je toplota 60-62
pri zatazi okolo 75-80

na svojej povodnej AGP karte R9550 mam chladic ZALMAN ZM80D-HP

bolo by mozne tento chladic namontovat na moju novu 7600GS ??
niekde na nete som nasiel obrazok 7600GS s odmontovanim chladicom, takze uz mam predstavu ako ta karta vyzera

chcel by som tam ten moj zalman namontovat, pretoze potom by som ju mohol bezproblemov aj nataktovat na maximum (samozrejme s poriadnim prievanom pred nou)

problem je v montaznych dierkach - su prilis daleko od seba, takze by som musel pravdepodobne spravit nejake predlzene rameno na zakladnu chladica

este neviem ci by sa tam ten chladiz zmestil ale pravdepodobne ano

ten chladic, ktory tam je original moc presvedcivo nevypada, keby aspon nejaky jeden heatpipe mal ale nemaa pameti sa vobec nedotika, pritom ich z casti zakryva

mate niekto skusenosti s vymenou chladica na takejto karte ?

samozrejme planujem pred kartu namontovat min 90 ale mozno aj 120 mm vetrak tak aby zpredu cerpal studeny vzduch a hnal ho priamo na ten pasiv

na pamete by som chcel dat tie male pasivky samolepiace (teraz sa tam daju dat iba zhora kvoli originalnemu chladicu)
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Ten chladic by mal mat dva nastavce, uzky, ten som zvycajne pouzil pre ati. Pak taky predlzeny, pred par dnami som ho montoval na 6600 a prave som bol nuteny pouzit ten obdlznikovy.
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
STARHAWK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 141
Dátum registrácie: Po 19. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa STARHAWK »

l0k2 napísal:Ten chladic by mal mat dva nastavce, uzky, ten som zvycajne pouzil pre ati. Pak taky predlzeny, pred par dnami som ho montoval na 6600 a prave som bol nuteny pouzit ten obdlznikovy.
ano ma 2, ano musim pouzit ten dlhsi
ale ani ten dlhsi nesiaha s timi kovovimi plieskovimi ramenami az na montazne diery - tie su velmi daleko od seba, takze tam budem musiet nejake kovove pliesky vyrobit (mozno sa tam bude dat pouzit merkur stavebnica)


ako uchladi tu tvoju kartu a ako sa tam zmestil, mozes poslat nejake foto ?

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"