Desktop do 2k EUR vyhradne na pracu

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8151
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Desktop do 2k EUR vyhradne na pracu

Príspevok od používateľa ericc64 »

3x32GB isto nie :D normalne 2x48GB zober .. moc na vyber nie je, tak asi tieto https://www.alza.sk/corsair-96-gb-kit-d ... 708648.htm
Spoiler: ukázať
MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ??? SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000 W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: ??? RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Desktop do 2k EUR vyhradne na pracu

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Myslel som si !!! :D

Bol som skepticky voci tym recenziam, ale popis ziadny k nim

Takze "finalna" (dufam) zostava

https://www.alza.sk/nakupni-seznamy.htm ... 969637B629

Obrázok

Este nejake podnety? Aj k tym alternativam na bedne ?
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5468
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Desktop do 2k EUR vyhradne na pracu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ta montech vyzera fajn. Nevidel som ju nazivo, ale ma fany pod poziciou na grafiku cize asi dobre.


Inak celkom ma zaujima preco tak jednoznacne padla volba na intel. Za mna by bol celkom velky deal mat moznost za "par" eur vediet v buducnosti dat nove generacie CPU a ziskat tym kludne desiatky % vykonu naviac. Ano, vravis si ze nebudes upgradovat X rokov. Ale ked tie generacne skoky zvyknu byt v poslednej dobe celkom velke a zaroven ta vymena vie byt tak jednoducha...
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Desktop do 2k EUR vyhradne na pracu

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Moj terajsi PC ma 10 rokov, nebol som nikdy typ gamera, ktory hral najnovsie hry. Hral som CS 10 rokov, potom som presedlal na fifu na 3 roky a potom WoT 8 rokov :D

Pokial mi PC stiha, neriesim creva, nepotrebujem mat najnovsie komponenty. Dolezite je premna, aby to robilo to, co potrebujem. PC kupujem s tym, ze ho nechcem najblizsich 8 rokov menit.

Preto mi zalezi, aby som nekupil blbost.

Co sa tyka predpripravy na doplnenie grafiky, zdroj a pod. je vsetko OK v zostave? Ak budem kupovat grafiku, tak max do 800 EUR.
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Desktop do 2k EUR vyhradne na pracu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

8 rokov je prilis moc, to sa planovat neda (myslim si, ze raz za styri roky nainvestovat 350eur do upgrade svojho pracovneho nastroja zase nie je az taky hrozny stress, zohladnujeme rozdiel v cene pretoze stare komponenty predas).

Kupit dnes dosku+cpu za 250+450 = 700 eur a po 8 rokoch vyhodit lebo nebude mat ziadnu cenu mi pride rovnako cenovo ako raz za styri roky pustit 350 eur za upgrade (lebo 4rocna zostava dnes znamena doska+cpu 11600k/11700k ktoru za nejaku sumu predas) pricom :

- mas nove komponenty so zarukou
- mas f[r]akturu do firmy, cize nejake naklady (ano, to znamena usetrene dane z prijmov co zlacnuje upgrade o dalsich 21-25% podla toho kolko platis)
- mas moderny system s novymi zbernicami (thunderbolt, usb4, pci-express5, viac M2 slotov namiesto jedneho co bol typicky 4 roky dozadu...)
atd, atd.

a CELE TIE STYRI ROKY robis na ugpradnutom == podstatne rychlejsom systeme (nez je 4 roky stara zostava).

Aby som to zhrnul slusne, u mna je takyto 8rocny upgrade cyklus uplna kravina. Neusetris ani halier a roky rokuce mas horsiu zostavu nez mozes mat za prakticky rovnaku cenu.


PS : jo, Montech 903ka je fakt fajn. Ani ja som ju nemal ale spolubojovnik uz ano a mlaskal jazýčkom od radosti. Vraj super vec a tobôž za tu cenu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Desktop do 2k EUR vyhradne na pracu

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Netvrdim, ze to co pises nie je pravda, cenim si kazdy input. Zostava vsak ide z mojho vrecka a do minuleho roka som nepocitil, ze potrebujem novy stroj - preto som ho ani nekupoval. Budem sa tym riadit nadalej i ked chapem, ze niektori maju na tuto situaciu iny pohlad. Netvrdim, ze upgrade nespravim.

Pred 10 rokmi som kupoval stroj za 1000 eur, dnes kupujem 5x rychlejsi stroj a za ovela OVELA lacnejsie ( i ked bez grafiky ). Cize ked o 8 rokov opat budem ugradovat na "o 5 x lepsi" stroj za podobnu cenu, zase to bude OVELA OVELA lacnejsie. Prakticky je tento PC o polovicu lacnejsi ak chapeme, ako funguje inflacia s ktorou to bude este horsie najblizsich 10 rokov ako doteraz. To je vsak debata inde :)

- z toho dovodu mi nepride az tak odveci kupovat PC raz za dlhsiu dobu, pokial to nepotrebujes - kazdy ma vsak ine naroky a keby som renderoval video alebo pracoval v CAD-e, pohlad by som mal pravdepodobne iny na tuto vec.

Snad som sa vyjadril jasne, co myslim :D

pockam este nejaky den a zostavu objednavam.

https://www.alza.sk/nakupni-seznamy.htm ... 969637B629

ps. pri chladici by mala byt pasta v baleni vsak ?
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12298
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Desktop do 2k EUR vyhradne na pracu

Príspevok od používateľa HellAngel »

pridemi, ze pre teba je vhodnejsia AMD platforma, vzhladom na dlhodobejsie pouzivanie. Ten Intel o 4 roky o moc dopredu uz neposunies, kdezto AMD platforma bude pri zivote o dlhsi kus a bez problemov do tej dosky osadis novy procesor.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2583
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Desktop do 2k EUR vyhradne na pracu

Príspevok od používateľa 1adad1 »

Skusil som Ti spravit zostavu na AM5 platforme, cena za 7950x3d nie je vysoka, rozdiel oproti tvojej zostave je +150 EUR
https://www.alza.sk/amd-ryzen-9-7950x3d ... 22.htm?o=1
Tie peniaze niekde treba usetrit, prvu cast penazi sa mi podarilo usetrit na doske, v alze je aktualne v akcii a na tvoje ucely bude perfektne postacovat, usetrenych 70 EUR:
https://www.alza.sk/asus-tuf-gaming-b65 ... 8.htm?o=27
Este je treba nejake peniaze usetrit, nastastie vsak AM5 nekuri az tak vela, cize ti staci aj vzduchove chladenie, to je dalsich -50 EUR:
https://www.alza.sk/be-quiet-dark-rock- ... 74.htm?o=1

Cize doplatok za AM5 by bol cca 30 EUR, co je pri celkovej sume zanedbatelne.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Desktop do 2k EUR vyhradne na pracu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

preco X3D ked pan nechce zostavu na hranie ? "VYHRADNE" na pracu je nadpis temy, takze kupovat drahsi 3D a menej vykonny na business aplikacie asi nie je idealne rozhodnutie.


>> Ten Intel o 4 roky o moc dopredu uz neposunies, kdezto AMD platforma bude pri zivote o dlhsi kus a bez problemov do tej dosky osadis novy procesor.

URCITE neosadi. O sedem/osem rokov absolutne bez sance. A uz som to stokrat pisal, aj keby sa o 5 rokov dalo osadit ci uz AMD alebo intel do sucasnej dosky, NEBUDES TO CHCIET kvoli zberniciam, konektorom, slotom, hocicomu, uplne rovnako ako nebudes chciet DDR5/5600 pamate uplne rovnako ako dnes nechces DDR3/1600 pamate alebo DDR4/2133Mhz a uplne rovnako ako nechces USB2.0 s priepustnostou 33MB/s atd, atd.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12298
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Desktop do 2k EUR vyhradne na pracu

Príspevok od používateľa HellAngel »

za 4/5 rokov tu bude max ddr6 a ake budu vykonnostne rozdieky a frekvencie to je cisty dohad. Problem ktory moze nastat o 5 rokov je, ak mu oddide doska. Intel zostava riesis novy procak aj ram. pri amd akurat davas pozor, aby bol spatne kompatibilny s am5. Tie za 4 roky sa rozhodne kupit novy procak. Intel riesit dosku a ram pri amd len aby bol kompatibilny s doskou
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5468
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Desktop do 2k EUR vyhradne na pracu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja by som to vobec tak zle nevidel. Teraz mam v PC b450 dosku releasnutu pred 6 rokmi(2018 spolu s 2gen ryzenmi), nevidim v tom ziadny problem.

Dobre, ma len pcie 3 ale to ma netrapi ani pri grafike(vplyv na vykon 0) ani pri SSD(vplyv na vykon vyhradne pri kratkodobom sekvencnom zapise/citani). Nevidim ziadny dovod na vymenu pokial nebudem tuzit po am5 cpu. Aj keby som mal B350 dosku z 2017 tak nevidim dovod nestrcit do nej 5800x3d a novu high end grafiku...
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1961
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Desktop do 2k EUR vyhradne na pracu

Príspevok od používateľa Miso122 »

turbo asi zabudol že DDR3 alebo USB 2.0 bolo štandard tak 15 rokov dozadu a nie 4-5, kedy boli úplne bežné DDR4 3200+ spolu s USB 3.2 :)
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Desktop do 2k EUR vyhradne na pracu

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Som rad, ze sa to tu rozhyrilo roznymi nazormi :)

Aby som vam upresil presne, preco dnes upgradujem PC, musim to napisat takto:

Jediny primarny dovod, preco menim zostavu je RAM. Aktualne mam 16GB ( pred dvoma rokmi som dokupil 8 GB ), to uz je proste malo. Druhy, sekundarny dovod je, ze nemam bluetooth a hapruje mi pripojenie s keychronom cez BT dongle. Pozrite si, na com pracujem teraz ;)

Preto Vam viem na 99 % napisat, ze upgrade hrozit o 4, ani o 6 rokov nebudem - pokial naroky na RAM v web developmente nevyskocia nad 96 GB pre moje potreby. Ci to nastane, necham odpoveda Vas. :)
HellAngel napísal: Po 19. Feb, 2024, 16:35 pridemi, ze pre teba je vhodnejsia AMD platforma, vzhladom na dlhodobejsie pouzivanie. Ten Intel o 4 roky o moc dopredu uz neposunies, kdezto AMD platforma bude pri zivote o dlhsi kus a bez problemov do tej dosky osadis novy procesor.
Zhrniem vsetky komentare do teraz: mate pocit, ze musim silou mocou riesit upgrade, alebo to je overkill pre moje poziadavky ? Ak to overkill nie je, mozme sa bavit dalej o alternativach ( nie ze by som nebol rad za vas input, len sa chcem vyhnut bludeniu v kruhu ).
1adad1 napísal: Po 19. Feb, 2024, 16:47 Skusil som Ti spravit zostavu
Intel som zvolil preto, lebo papierovo a pre moje pouzitie vychadza 14700 proste lepsi, ci uz v porovnani s 7950X alebo 7950X3D
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12298
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Desktop do 2k EUR vyhradne na pracu

Príspevok od používateľa HellAngel »

dnesne rychlosti zbernic su pre vacsinu ludi len cisla, ani sa ku ich vyuzitia nepriblizia. To amd je pouzitelne s aktualnou vybavou peknych par rokov a dovolim si tvrdit, ze napriklad priepustnost pcie4 nevyuzije ani za tych 8 rokov. Intel je super ak nebudem do PC zasahovat tak 3-4 roky, potom pojdem do upgradu na aktualny HW a predam stary intel. Amd vidim ako podstatne vhodnejsiu volbu z pohladu buducej moznosti upgradu HW
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8151
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Desktop do 2k EUR vyhradne na pracu

Príspevok od používateľa ericc64 »

ja by som to tiez postavil na 7950X ... za 5 rokov tam das novy CPU a fungujes dalej...
Spoiler: ukázať
MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ??? SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000 W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: ??? RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter

Návrat na "Nákupná poradňa"