Vivat Sloboda

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Vlko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2661
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 12:51
Bydlisko: Bratislava

Vivat Slovakia

Príspevok od používateľa Vlko »

Tak tvorcovia to myslia vážne, ale v podstate ide o slovenský crowdfunding projekt a nie nejakú vysoko rozpočtovú hru typu Kingdom Come.
https://www.startlab.sk/projekty/2620-p ... -slovakia/

Majú aj slušný dabing s Labudom a podobne. Spracovanie Bratislavy je tiež viac-menej super a človek môže navštíviť ikonický známe miesta, čo je sranda hlavne keď tam žiješ. Len použitý Unity engine je dosť slabý pre nasadenie v open-word svetoch a počet ľudí čo na tom pracuje tiež nieje obrovský, takže tak. Ľudia to dosť hejtujú, ale predpokladám, že svojich fandov si to nájde.

V reakcií na to vyšiel na sektore zaujímavý článok o histórii slovenských hier ... niektoré som ani nevedel že sú naše :D

Aké boli najväčšie slovenské hry?
Aktuálne vydanie Vivat Slovakia v Early access a ohlásenie Kingdom Come II nám ukazuje, ako sme ďaleko od Česka vo vývoji hier. Ale aké hry sme vlastne priniesli?
https://www.sector.sk/novinka/300609/ak ... ke-hry.htm
Aktuálne vydanie Vivat Slovakia v Early access a následne ohlásenie Kingdom Come II nám ukazuje, ako sme vo vývoji hier ďaleko od Česka vo vývoji hier. Ale aké hry sme vlastne priniesli? Pozrime sa na tie najväčšie. Nedá sa to porovnávať s českou produkciou, kde sú výrazne vyššie investície a kam nakoniec veľa Slovákov odchádza. Niekedy až tak, že sa aj primárne slovenská hra robí v Česku. Napríklad Beat Saber je síce vyrobený v Čechách, ale slovenskými autormi. Niekedy tak hry nie je úplne jednoduché lokalizovať.

Nedá sa povedať, že by sa na Slovensku hry nevyvíjali, ale väčšinou sú pre absenciu investícií menšie a z indie sféry. Už sa to však začína vzmáhať a máme tu niekoľko väčších vývojových firiem.
AMD Ryzen R9 9950X3D UV-OC, Noctua NH-D15S [NA-HC4] chromax.black&white, GIGABYTE B650E AORUS ELITE X AX ICE, Patriot Viper Elite 5 64 GB KIT DDR5 @ 6 000MHz CL30 White RGB, GIGABYTE RTX 5080 WINDFORCE OC SFF 16G @3,1(0,95V)/36Ghz, NVMe SSD Samsung 990 PRO 1TB + Kingston A2000 1TB, SATA SSD Team Group CX2 1TB, A4tech Bloody V7M HoleLess, Corsair RMx RM1000x ATX 3.1, Lian Li Lancool 215 White, 32" iiyama G-Master GB3271QSU-B1, Nintendo Switch V2 HWFLY Modchip OC CPU: 1020@1785Mhz, GPU: 768@921Mhz, RAM:@1600MHz
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 13210
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Vivat Sloboda

Príspevok od používateľa HellAngel »

Vivat je v pohode. Akurat bolo od neho moc ocakavane a cena je celkom slusne prestrelena
NB: Lenovo Legion 15 15AHP10: AMD Ryzen 7 260, 32GB RAM, 2+1TB SSD, RTX 5050 8GB
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Vivat Sloboda

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

ked si zoberies, ze lacnejsie je GTA5 :D, tak je to cisty joke

som rad, ze som si to mohol pozriet na youtube, stacilo mi, bohate
PC MB Asus B550-F CPU AMD 5800X3D @4,4GHz CPU AIO FD Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ RX9070XT RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case FD North Chalk Monitor LG C5 42" OS Win 11PRO64SK Audio Edifier S880DBmk2 DAC Topping DX1 II GamePad Xbox wireless Phone  iPhone17PM Buds Noble Rex5 Dongle Noble Sceptre #lifetimespotifypremium NAS MB Asrock Z790 CPU Intel 14400 @2.5GHz CPU fan ARCTIC Freezer RAM Crucial 32GB DDR5 SSD cache WD 2x500GB HDD Toshiba 3x22TB PSU Corsair RM750x Case Jonsbo N5 UPS EATON 5E OS UNRAID #homeassistant #plex NETWORK Router Mikrotik hAP ac³ MESH 3×Asus RT-AX55 Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON ECO800 AV TV Philips 65OLED806 NVIDIA Shield PRO Samsung HW-Q950A 11.1.4 TV Philips 77OLED769 Google TV Chromecast Streamer 4K TCL TS8111
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 13210
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Vivat Sloboda

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak to ano, akoze toto malo byt tak max za 5€, ideal free
NB: Lenovo Legion 15 15AHP10: AMD Ryzen 7 260, 32GB RAM, 2+1TB SSD, RTX 5050 8GB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5344
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Vivat Sloboda

Príspevok od používateľa scream »

satanicek666 napísal: Po 22. Apr, 2024, 07:46 ako chcel som podporit slovenske studio.ale pri zhliadnuti dajakeho gejmpleja som sa radsej rozhodol ze podporim s manzelkou a mojim synackom slovensku restauraciu na sirave a ich bryndzaky so slaninou.oni ma este nesklamali! naj mam mastny bruch jak nervy z hry!
Kde? :D

Ja mam som to podporil uz pri zrode a dostal som early za 20... ale nebol na to este cas, chcem si vychutnat tie dialogy.
Spoiler: ukázať
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, Sapphire pulse 9070 15g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
satanicek666
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Vivat Sloboda

Príspevok od používateľa satanicek666 »

scream napísal: Št 02. Máj, 2024, 00:30
satanicek666 napísal: Po 22. Apr, 2024, 07:46 ako chcel som podporit slovenske studio.ale pri zhliadnuti dajakeho gejmpleja som sa radsej rozhodol ze podporim s manzelkou a mojim synackom slovensku restauraciu na sirave a ich bryndzaky so slaninou.oni ma este nesklamali! naj mam mastny bruch jak nervy z hry!
Kde? :D

Ja mam som to podporil uz pri zrode a dostal som early za 20... ale nebol na to este cas, chcem si vychutnat tie dialogy.
Čo kde??? Kde fajne brindzaky na sirave??
PC: AMD 9800x3d 5,3Ghz CO-40 = NOCTUA d15 G2 = MSI B850 Tomahawk = KINGSTON 64gb 6000mhz cl30 = MSI 5090 Vanguard = Ssd: M2 WD 850x 1tb Win11 + M2 WD 850x 4tb + 850 evo 2tb = LIAN LI 217 black = Fany: 3x NOCTUA a14x25 G2-in + 3x NOCTUA a14x25r G2-out + 3x NOCTUA a12x25 G2-bottom = FSP Hydro Ti Pro 1kw = LG C2 42" = Per: LOGI g915 tkl + LOGI g pro wire + LOGI g440 hard + XBOX Wire Controller = Audio: TOPPING dx5 II = MACKIE mr524 = MEZE 99 classic V2
PRESUVADLO: RAV 4 hybrid 2021
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5344
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Vivat Sloboda

Príspevok od používateľa scream »

ano, zaujima ma kde maju dobre brindzaky :D
Spoiler: ukázať
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, Sapphire pulse 9070 15g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
satanicek666
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Vivat Sloboda

Príspevok od používateľa satanicek666 »

salaš hore na kamencu,znas kde? ale ja si davam furt barani gulas alebo dusene baranie meso s haluskama a kyslou kapustou.manzelka dava bryndzaky abo pirohy bryndzove a chvali si barz
Keď pôjdeš tá Zajdi po mne 🤣
PC: AMD 9800x3d 5,3Ghz CO-40 = NOCTUA d15 G2 = MSI B850 Tomahawk = KINGSTON 64gb 6000mhz cl30 = MSI 5090 Vanguard = Ssd: M2 WD 850x 1tb Win11 + M2 WD 850x 4tb + 850 evo 2tb = LIAN LI 217 black = Fany: 3x NOCTUA a14x25 G2-in + 3x NOCTUA a14x25r G2-out + 3x NOCTUA a12x25 G2-bottom = FSP Hydro Ti Pro 1kw = LG C2 42" = Per: LOGI g915 tkl + LOGI g pro wire + LOGI g440 hard + XBOX Wire Controller = Audio: TOPPING dx5 II = MACKIE mr524 = MEZE 99 classic V2
PRESUVADLO: RAV 4 hybrid 2021
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5344
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Vivat Sloboda

Príspevok od používateľa scream »

No tam je nejaka koliba v areali kamenca tam som este nejedol a potom ten salas pri ceste blizsie k thermal parku. Celkom chutne jedla maju v juliane :)

Vivat sloboda, zatial nestoji ani za tie halusky, tak uvbidime neskor :)
Spoiler: ukázať
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, Sapphire pulse 9070 15g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
satanicek666
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Vivat Sloboda

Príspevok od používateľa satanicek666 »

Jo. Ten salaš na kopci. Oproti anime 😉
PC: AMD 9800x3d 5,3Ghz CO-40 = NOCTUA d15 G2 = MSI B850 Tomahawk = KINGSTON 64gb 6000mhz cl30 = MSI 5090 Vanguard = Ssd: M2 WD 850x 1tb Win11 + M2 WD 850x 4tb + 850 evo 2tb = LIAN LI 217 black = Fany: 3x NOCTUA a14x25 G2-in + 3x NOCTUA a14x25r G2-out + 3x NOCTUA a12x25 G2-bottom = FSP Hydro Ti Pro 1kw = LG C2 42" = Per: LOGI g915 tkl + LOGI g pro wire + LOGI g440 hard + XBOX Wire Controller = Audio: TOPPING dx5 II = MACKIE mr524 = MEZE 99 classic V2
PRESUVADLO: RAV 4 hybrid 2021
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5344
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Vivat Sloboda

Príspevok od používateľa scream »

no, 6 hodin odohratych... taka zbugovana alfa verzia s kripel enginom, co neustale seka, realne v cene do 10E. Dabing super ale za cenu strohych dialogov. Velmi strucne interpretovane udalosti, niekedy sa nezmyselne skace hore dole.... Najhorsie su nezazivne a nezmyselne dlhe presuny autom.

Chcelo by to nejake cheaty na tie presuny a mozno to dohram, inak nie.

Urcite nekupovat ak chcete hru a nie len "cokolvek zaujive z tych cias" ako ja. Necakal som od toho nic, kedze je to nizkorozpoctovka ale na ten tim ludi slusna praca.
Spoiler: ukázať
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, Sapphire pulse 9070 15g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5344
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Vivat Sloboda

Príspevok od používateľa scream »

Mal som pocit, ze sa hra (pribehovo) zacina rozbiehat, hovorim si okej, pojazdim (nuda), postrielam ( pain) a dam si aspon tu pribehovku s prijemnym dabingom....

Surprise, surprise madafaka, koncime ...presne tak som sa citil, ked sa mi zjavili zaverecne titule. Si hovorim wtf... 7h sice svieti na steame ale to je daleko predaleko od realneho playtimu. To je snad hodina hrania nedorobku za 20-30e? toto je na hranici scamu...

Urcite si to nikdy nekupte ani za 20 ani za 10 ani za 5 s akymkolvek ocakavanim ....
Spoiler: ukázať
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, Sapphire pulse 9070 15g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Hry a problémy s nimi"