Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
fallenblue
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: Po 20. Sep, 2021, 10:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa fallenblue »

Vpredu mám PS5 a vzadu PS4, takže neviem či sa to dá nejako priamo porovnať, ale hlučné teda sú. Zimné som mal Hankooky a tie boli fakt že veľmi tiché oproti PS.
CPU: i9-9900K + Arctic II 360 + 3×NF-A12x25 chromax MB: MSI MPG Z390M RAM: 4×8GB HyperX 3200 MHz Predator RGB GPU: Asus TUF RTX 3080 SSD: 2×Samsung 980 1TB + CLR-M2 ALU PSU: Corsair RM850x(2018) CASE: Asus AP201 Black + 4×NF-A12x25 chromax LCD: 27GP850 + P2421D Repro: PreSonus Eris E3.5 Mouse: Logitech G502 Lightspeed + Logitech MX Master 3S Keyboard: Logitech MX Mechanical Headset: Logitech G Pro X Wireless MB: MacBook Pro 13 2020 | i5-8257U | 16GB | 256GB Apple: iPhone 15 Pro Black 256GB + Airpods Pro + Apple Watch 4 Grey 44mm + iPad mini 6 Grey Cell Gaming: PS5
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1266
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa geroswen »

Ja som zasa prezul iba zadne, lebo jedna dostala na frak kvoli zlemu tlmicu. Vpredu mam PS4 s najazdom okolo 30kkm a vzadu nove PS5.

Dnes som bol v autorizovanom servise BMW kvoli poistnej udalosti a technik mi povedal, ze ak nevymenim aj predok, tak mozem pocitat, ze mi odide xDrive a oprava vychadza okolo 4k.

Tak som si spravil taky prepocet.

245/40 R19 (predok) maju nove vonkajsi priemer 678.6 mm
275/35 R19 (zadok) maju nove vonkajsi priemer 675.1 mm
tj. rozdiel 3.5mm alebo 0.5%

Ked si zoberiem, ze z dezenu vpredu je zodrate cca 2mm, tak sa dostanem na 674.6mm, cize lepsie nez nove.

Podla mna je bez sance, ze by toto mohlo xDrivu sposobit nejaky problem, ked zoberiem do uvahy, ze mu nevadi dvojrozmer, ine tlaky a ina zataz na jednotlive napravy.

A OT: Ked som tam uz bol, tak som pred nim spravil nechtom skrabanec na dvere, ktore mi 3 roky dozadu menili a lakovali za 1.6k eur. Dam vediet, ked budem mat verdikt :)
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

Ja som mal taku dilemu na impreze 4x4 ale to som rozparal len jednu pneu a zvazoval, ci menit obe, lebo z dezenu chybalo tak 2mm a bol som lakomy ( stal sa z toho problem noveho majitela)...
Pokial viem, xdrive vie distribuovat rozny pomer na predok a zadok, nie ako subaru 50:50 ( neberem do uvahy STI). Cize ak mas na naprave cca rovnako zjazdene gumy a na druhej mas "inak" zjazdeny povoleny rozmer, ziaden xdrive ti neodide... teda odide ale to skrz spolahlivost tej "rozvodky" tak na 200K.

Na BMW servis je tu jedna rozsiahlejsia staznost :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ved vacsi rozdiel ti spravi uz len ten 0.2-0.3barovy rozdiel medzi studenou a teplou pneumatikou :D

Nebolo by to prvy krat co ludia rozpravaju blbosti.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1266
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa geroswen »

Este som riesil taku vec, ze mam pocit, ze auto plava na pozdlznych nerovnostiach (napr. tie nase zlepovane dialnice). Dohodli sme sa, ze pozru podvozok a geometriu. Ked spomenul geometriu, tak zase hovoril, ze by ju bolo lepsie robit na novych pneu. Pneumatiky su zodrane rovnomerne a po novom asfalte ide auto luxusne. Neviem, ci je bezne podmienka, ze kvoli nastaveniu geometrie (ukon za 50 eur / napravu) treba kupit aj nove pneu za 500e / napravu.

A este OT na pobavenie: Pytal som sa, ze ked uz budu lakovat oba narazniky a potencialne aj dvere, tak ci by nevedeli streknut aj krytky na spatakoch, ze by som si to zaplatil. A dostal som odpoved, ze neni problem ale vyslo to na 400e /ks. To uz sa dostavame do bodu, ze za lakyrnicku robotu pytaju podobny rate, ako ma sukromny stomatalog s atestaciou z oralnej onkologie.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Ja mám Subaru Outback a keď som prerazil pravú prednú pneumatiku, taktiež prišla dilema, čo teraz...
Medzi hĺbkou dezénu novej pneumatiky a aktuálnych pneumatík som nameral rozdiel 2 až 3 milimetre a nakoniec som radšej zakúpil všetky štyri...
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Podľa BMW servisného manuálu je pri xDrive povolený maximálny rozdiel v dezénoch 2mm medzi nápravami, pričom kolesá s lepším dezénom patria dozadu (v prípade rovnakého rozmeru vpredu aj vzadu). Čiže si vpohode, aj keď trochu na hrane. Pre istotu by som si to ešte raz premeral, či to naozaj sedí a ďalej neriešil.

Ja už som počul aj také múdrosti, že ti xDrive rozvodovka odíde aj v prípade, že obuješ pneu iné ako s hviezdičkou (BMW homologizácia), pretože u tých BMW garantuje rovnaký obvod pre dvojrozmer a iní výrobcovia to nedodržiavajú :D
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

geroswen napísal: Št 23. Máj, 2024, 00:56Neviem, ci je bezne podmienka, ze kvoli nastaveniu geometrie (ukon za 50 eur / napravu) treba kupit aj nove pneu za 500e / napravu.
Znova z BMW servisného manuálu:
Only BMW approved wheel and tyre combinations are installed on the vehicle. The right and left tread depth differs by max 2 mm.
Nič o rozdielnych dezénoch medzi nápravami sa tam nepíše.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

Bezne sa mi stavalo na subaru, ze predne gumy na salat a zadne jak nove... Nejaku dramu by som z toho nerobil.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Je pravdou, že predné deriem viac, ako zadné.
Rotujem ich. Nie strany nápravy, ale nápravy medzi sebou. Zadné dopredu, Predné dozadu.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Mal by som menšiu otázočku. Budúcu sezónu plánujem vymeniť aktuálne letné Michelin Primacy 4 v rozmere 205/55 R16. Tie pneumatiky zároveň už boli na aute už pri dovoze z Nemecka, ale nič moc za mňa. Tiež vždy neviem prečo som si myslel, že Michelin je vlastne prémiová značka, ale tieto pneumatiky mi prídu ako všetky ostatné. Sú zároveň celkom dosť hlučné, na vode tiež mi príde, že niekedy vedia prešmykovať poriadne :D Typujem, že asi Michelin má skôr lepšie Pilot Sporty, či?

Takže moja prvá voľba pri výbere nových bola najprv Hankook Ventus Prime 4, keďže na predošlom aute som mal Prime 3, ale v rozmere 225/45 R17 a bol som s nimi spokojný. Tak som premýšľal, že novšiu verziu Prime 4 kúpim, vzhľadom aj na dobrú cenu. Vlastne ešte keďže mám aktuálne zimné tiež Hankook Winter i*cept RS3 a som s nimi nadmieru spokojný aj preto ma hneď napadlo kúpiť letné.

Lenže zároveň som narazil na Continental PremiumContact 7, o ktorých som sa aj dočítal, že vyhrali rôzne testy, a tiež nevyzerajú zle.

Je reálne nejaký veľký rozdiel medzi tými Hankook a Continental? Lebo je tam rozdiel 20€/ks, že či to stojí za to priplatiť si. Prípadne ako sú na tom Hankook vs Continental s hlukom? Horšie jak Michelin to asi nebude či? :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

S1 evo 3
Premiumcontact 7
Pilot sport 5
GY Asymmetric 6

Vyber si.
.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

Rozdiel hankook vs. ina premia sa moze a nemusi prejavit po par rokoch. Ja mam odskusane, ze aj starsie micheliny funguju relativne dobre aj po 7 rokoch. V testoch sa take veci nedocitas.

Primacy su hnoj, to sa obuva len vo fabrike.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Docitas, je ich malo, ale obcas najdes testy kde pneumatiky fyzicky zjazdia. Tak ci tak pri hankookoch som este tento problem nemal.


Prime 3 jazdim na i30cw a prime 4 na T6, obe su velmi tiche, jedne z najtichsich pneu ake som jazdil. Obe som bral lebo stali tak o 50€/ks menej ako "premia", a povedal som si ze na tieto "menej dobre auta to staci"... Su fajn, ale na spicku ktoru vymenoval stiv hore urcite nemaju.

Primacy 4 som mal obute na proace city verso, strasne pneu, goodyear celorocky su lepsie ako hentie letne :D



Pozeral som tvoj rozmer, vpodstate nemas nad cim rozmyslat, s1 evo3, PS5 ani GY asymetric 6 sa tam nerobia, a tie continental su este aj relativne lacne(pricom su zdaleka to najlepsie co vies kupit na dane auto)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

Ah, teraz citam ze r16, som tam videl r17.

Tak by som vzal tie premium7, dalsie horsie su pilot sport 4 a viac moznosti asi nemas.
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"