kamera do auta

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa scream »

zoom napísal: Pi 07. Jún, 2024, 01:27 A kde je problem s tym isix.cz, kde tu A119 Mini 2 maju za 121,-€, k tomu CPL filter za 14,-€ a postu na slovensko za 1 alebo 4,-€ a spolu s nejakou lepsou microSD kartou z Alzy alebo z kade to vyjde len o par eur drahsie nez nejaky tupy AliExpress a to nepocitam clo a DPH. Navyse to pride rychlejsie a nebude problem so zarukou.
dpc nemyslis vazne, vcera mi prisla za 127 z isix, nerad sa takto obabravam
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5889
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa wingo »

Ja to mám pichnuté do okrúhleho 12V cigaretového adaptéra, zapína sa po naštartovaní, vypne sa po vypnutí motora, druhý USB port používam na nabíjanie mobilov za jazdy. 100% mi to vyhovuje, nevidím dôvod pchať to kdesi do poistkovej skrinky.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2975
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

a co takto aby ti netrcali nikde kable? :D
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepeb007xx #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja to robim kvoli kablom prave :)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5889
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa wingo »

Však to vedieš popod tapacír až k zásuvke, ale hej závisí kde máš zásuvku ako bude vidno posledné centimetre. Ja mám zásuvku v lakťovej opierke takže ak ten kabel nehľadáš ani o ňom nevieš :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa Gumkac »

zalezi aj od auta. napr v skodovkach (asi cely VAG?) ma 12v zasuvky stale pod napatim, takze pre dashcam nepouzitelne. Potom musis furt vyberat / zasuvat. Takze aj z dovodu jednoduchosti pouzivania mam dashcam napajanu z poistkovej skrinky :)
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa kllr007 »

Hlavne v zapaľovači ti nepôjde parkovací režim nie? Preto aj ja chcem do poistiek
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa Gumkac »

tak ja parkovaci rezim nepouzivam, tie kamery maju vcelku slusnu spotrebu a napr doma parkujem v sukromnom dvore, takze zbytocne. A niekedy nejdem aj par dni autom, takze by len zbytocne namahala baterku. Aj tak uz daco mina alarm, daco samotne auto, gps zariadenie, ... Aj tak by sa kamera musela po dvoch dnoch ci kolko vypnut, lebo by kleslo napatie, ci? max niekde kratkodobo vonku (parkovisko lidl a pod) by bolo fajn, cize nejaky prepinac, len som zatial nevymyslel kam ho umiestnit, aby nezavadzal, nebol zasah do plastov a tak. Plus v zahranici je prave stacionarne pouzitie dashcam zakazane sa mi zda (rakusko)
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa stiv »

Si nastavis kolko moze cucat z baterky, potom prvou jazdou k nejakemu nakupaku alebo niekde dobijes a nejake 2-3h vydrzi. To ti staci k hlupakom na parkoviskach.

Taktiez kabel do laktovky, uz vidim ako neprilieha, vrzga.. by som to vytrhal cele. :D

Kto to nevie zapojit ani rozoberat plasty tak nejaky garaz co montuje gps alarmy a parkovacky za par desiatok eur natiahne, zapoji a funguje.
.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa kllr007 »

Ak som pochopil soravne ten HW kit je na to že ti nevyvíja baterku ale keď klesne pod nejakú hranicu parkovací vypne a baterku ďalej necuca (aby si aj po týždňovom stani naštartoval).
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Je to tak, ak napatie baterie klesne nizsie ako tebou nastavena hodnota(trebars 12,2 alebo 12,4V... mas tam stale na vyber 4) tak to vypne kameru

Podla mna dost fajn, vzdy ked mi suchli auto ze som nevedel kto, tak to bolo niekde v podzemke v auparku, pred tescom a tak. Proste do polhodiny po tom co som zaparkoval. Celkom fajn pocit pripravit takeho cloveka o vodicak na par mesiacov, najma ak vodicak potrebuje k praci a vypadne mu tym padom aj prijem :rofl:
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1623
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa lopo1 »

Vsetko fajn ale pruser je v novych autach inteligentny manazment baterie ..... ja som parkovaci mod tiez vypol lebo v zime je to prakticky nepouzitelne napriek dhlsim trasam kazde jedno rano auto vypisovalo ze externe zariadenie cuca akmulator a kamera ako taka bola uz vypnuta lebo ju HW kit odpojil v lete to ešte ako tak funguje ale tiez uz po jednom dni ma problem
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa kllr007 »

SKiLEX napísal: Po 10. Jún, 2024, 13:33 Je to tak, ak napatie baterie klesne nizsie ako tebou nastavena hodnota(trebars 12,2 alebo 12,4V... mas tam stale na vyber 4) tak to vypne kameru

Podla mna dost fajn, vzdy ked mi suchli auto ze som nevedel kto, tak to bolo niekde v podzemke v auparku, pred tescom a tak. Proste do polhodiny po tom co som zaparkoval. Celkom fajn pocit pripravit takeho cloveka o vodicak na par mesiacov, najma ak vodicak potrebuje k praci a vypadne mu tym padom aj prijem :rofl:
Hej presne tak to potrebujem keď stojím niekde hodinku dve na parkovisku. Doma neriešim tu máme bytovku pod kamerou aj tak.

To napätie neviem aké budem musieť nastaviť 🤣
A ešte stále neviem či a aké poistky mám aby som aj tie koncovky objednal.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa Reco »

Ja by som len doplnil niektore veci, lebo ludia tu operuju s roznymi pojmami a dojmami.

Ked chces 24h surviliance, tak v zavislosti od auta potrebujes napojit na obvod, ktory sa nielenze nevypina, ale aj nie je sledovany. Hlavne nove auta sleduju uz vsetko a akykolvek nepredpokladany odber vyhodnocuju ako chybu akumulatora = si zrely na odtah. Niekde je to problem a niekde nemusi.

Teraz skusenosti: modul na ochranu akumulatora je fajn vec, ale za urcitych okolnosti to nemusi stacit. Mam dual kameru s modulom proti vybitiu a kamera ma este vlastnu velku baterku, prvy rok ok, druhy rok som v jednu zimu nenastartoval. Dovod - modul sice kameru vypol, ale kapacita klesla este nizsie a RJ zablokovala start. To davam len do pozornosti, aby niekto nebol prekvapeny, resp myslel na to, ze baterku v aute treba nabijat trochu castejsie. Navyse, ako naschval bude vypnuta ked sa nieco stane.

Napriek tomu, ze mam dual kameru, realna potreba by bola 360 kamera, ktora snima auto zhora. Pretoze na parkovisku ti je uplne figu platne, ze ti niekto odre dvere a ty mas na zazname len to, ze vedla teba parkoval. Pokial na zazname nie je priamo vidiet kontakt, nepochodis s tym. Nie ze nie, presne toto teraz riesi kamarat skrz policiu a ma smolu. Toto riesenie je fajn na miesta, kde ti niekto z predu alebo zozadu do auta nacuva, z boku nepochodis.

No a toto:
SKiLEX napísal: Po 10. Jún, 2024, 13:33 Celkom fajn pocit pripravit takeho cloveka o vodicak na par mesiacov, najma ak vodicak potrebuje k praci a vypadne mu tym padom aj prijem :rofl:
Nikto o vodicak nepride, pretoze jednoznacny zaznam s kontaktom nemas (pisem vyssie) a povie, ze si nie je vedomy, ze niekomu nieco sposobil a ty mu to dokaz. Naviac uz to par rokov nie je utek z miesta nehody, ale odidenie z miesta skodovej udalosti, takze je to menej prisne.

PS2: niekto tu spominal alarm - v dnesnych autach ma alarm svoj vlastny zdroj energie aby nezatazoval akumulator
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Reco napísal: Po 10. Jún, 2024, 15:32 Nikto o vodicak nepride, pretoze jednoznacny zaznam s kontaktom nemas (pisem vyssie) a povie, ze si nie je vedomy, ze niekomu nieco sposobil a ty mu to dokaz. Naviac uz to par rokov nie je utek z miesta nehody, ale odidenie z miesta skodovej udalosti, takze je to menej prisne.

PS2: niekto tu spominal alarm - v dnesnych autach ma alarm svoj vlastny zdroj energie aby nezatazoval akumulator
Klames.
Zákon o cestnej premávke, § 64 ods. 4 písm. a) napísal:„Za dopravnú nehodu sa považuje aj škodová udalosť podľa odseku 3, ak a) nie je splnená niektorá z povinností podľa § 66 ods. 6.“
Zákon o cestnej premávke, § 66 ods. 6 napísal: Účastník škodovej udalosti je povinný bezodkladne zastaviť vozidlo, preukázať svoju totožnosť inému účastníkovi škodovej udalosti, poskytnúť údaje o poistení vozidla, zdržať sa požitia alkoholu alebo inej návykovej látky a urobiť vhodné opatrenia, aby nebola ohrozená bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky. Ak účastník škodovej udalosti spôsobil hmotnú škodu osobe, ktorá nie je účastníkom škodovej udalosti, je povinný o tom túto osobu bezodkladne upovedomiť a oznámiť jej svoje osobné údaje.
V zakone o priestupkoch je tento pripad uvedeny ako "škodova udalost, ktora sa povazuje za dopravnu nehodu"
Podľa § 22 ods. 4 písm. f) zákona č. 372/1990 Zb. o priestupkoch: „Ak ide o škodovú udalosť, ktorá sa považuje za dopravnú nehodu, môže byť uložená pokuta minimálne 200 eur až do 1.000 eur a sankcia zákazu činnosti viesť motorové vozidlá až do piatich rokov.“

Otazne je dokazovanie, aj ked mas auto, stale nemas vodica. Vdakabohu je vasina ludi uplne blbych v tomto smere a priznaju sa sami.

Za posledny rok a pol som riesil 4pripady:
1. Stal som na balkone, a nejaka mlada nie uplne mudra slecna suchla 2 auta naraz, siel som dole a poznacil si jej SPZ. Ona spustila okno, vraj caka kym pride policia. Otocil som sa, nastartovala a odisla :D

Tak som zavolal policiu ja, nadiktoval SPZ, do 10minut prisla hliadka, za dalsich 10minut aj ona(volali jej na cislo), nieco tam mudrovala, zobrali jej vodicak, musel po nu a auto prist frajer na bolte :D


2. Suseda nam pri vychadzani z parkoviska suchla tyzdnove auto a usla... Nemal som ziadny dokaz, len to ze vecer stala vedla nas, a rano bol na nasom aute suchnuty predok, jej auto fuc. Poobede ked dosla z roboty som na jej aute nasiel suchnuty blanik.

Jej som vodicak brat nechcel, maju male dieta, manzel nesoferuje... Ale nasraty som bol dost. Tak som vytlacil spravu o nehode, pockal kym jej manzel vecer odide prec, zobral este dvoch chlapov, a vecer po 20 jej kusok raznejsie zabuchal na dvere. Oznamil som jej ze som ju rano videl naburat, strcil jej do ruky spravu o nehode s perom, a nech zazvoni u nas ked to bude mat vyplnene a podpisane :D Ta by vtedy snad aj byt prepisala kebyze jej strcim taky papier do ruky :D

3. Taxikar suchol do nasho auta a usiel. Pani ktoru akurat doviezol z toho bola tiez prekvapena, poznal som ju, tak nam to povedala. Volal som taxisluzbu, tam mi povedali meno a dali kontakt... zavolal som mu, bol to nejaky starsi pan po 60tke, znel celkom smutne a zufalo... A este aj nabural "len" do starej dacie takze mi slo len o princip, nechcel som mu brat vodicak(a pracu)

Oznamil som mu ze ma hodinu na to aby bol dole alebo volam policiu. Prisiel a vyplnil spravu o nehode.

4. pripad som mal z opacnej strany, je popisany tu:
viewtopic.php?p=1602655#p1602655


Cize za mna 4/4 pripady dopadli k spokojnosti, aj ked jediny pri ktorom som mal nejaky dokaz bol ten miereny proti mne :D

Návrat na "Nákupná poradňa"