ASUS P5B DELUXE/WIFI-AP

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
jurko4fun
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi 03. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa jurko4fun »

Gudas napísal:Rozdiel medzi WiFi a non-WiFi verziou je iba vo WiFi karte ktora je zasunuta v doske na mieste konektora pre USB9,10 a pribalenej antenke. WiFi modul sa da jednoducho odstranit (a popripade zas namontovat). Ziaden iny rozdiel, su to identicke dosky.
PS:ta WiFi karta ma najlepsie vyuzitie (teda aspon u mna) pri prepojeni notebookov al. inych prenosnych zariadeni s PC v domacnosti. Super vec.
Diki moc presne toto som potreboval vediet. Inak Wifi poznam mame na nom urobenu pomerne rozsiahlu siet vratane internetu a je to naozaj skvela vec pokial husto nesnezi ;)
Používateľov profilový obrázok
BurnerTom
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Pi 18. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

AD1988B na ASUS P5B Deluxe

Príspevok od používateľa BurnerTom »

Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Ohladne Q-fan ak ma niekto nejake skusenosti, poradte prosim. Zatial dostupne info, su dve nastavovacky, na cpu a chassis. Nastavenie sa rozdeluje na tri moznosti, performance, silent a optim.. V podstate dve otazky:

1. Pri variante na silent znizuje Volt na aku hodnotu?
2. Q-fan cpu mi nefunguje pri ver. biosu 614 (chassis ide ok), s novsim biosom funguje v poriadku?
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

l0k2 napísal:Ohladne Q-fan ak ma niekto nejake skusenosti, poradte prosim. Zatial dostupne info, su dve nastavovacky, na cpu a chassis. Nastavenie sa rozdeluje na tri moznosti, performance, silent a optim.. V podstate dve otazky:

1. Pri variante na silent znizuje Volt na aku hodnotu?
2. Q-fan cpu mi nefunguje pri ver. biosu 614 (chassis ide ok), s novsim biosom funguje v poriadku?
Cau. Bios mam 0903, q-fan na cpu mi ide v pohode, vetrak uz siel aj na 700 otacok.
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Cize s 0903 ked das Q-fan cpu na silent znizi ti otacky? lebo to by si bol prvy komu by to fungovalo. Vetrak sa samozrejme vie znizit aj na 700rpm.. ale uz mi to neukaze bios, zacne neskutocne sekat. niekedy aj na 20-25 sekundove intervaly. Skus to otestovat pls.
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Tak nemal som cas sa s tym viac prplat, mozno cez weekend ked bude viac casu. Ale spravil som to nasledovne. Nastavil som v biose performance mod, nabehol win, spustil som 2x za sebou sandru (procesor aritmetics), otvoril AI Suite, CPU fan cca 1200rpm, chassis fan cca 2700rpm. Restartol som ho, v biose nastavil silent mod, znova win, 2x sandra, AI suite, CPU fan cca 800rpm, chassis fan 2700rpm.
Avsak nemozem povedat zeby to bolo nejak extra objektivne, ako som napisal, cez weekend to otestujem viac krat pri dlhsom zatazeni. Btw ako chassis fan mam zapojeny pridavny vetrak na heatpipe chladici z northbri. co bol v baleni k doske.

PS: Nasiel som este jeden rozdiel medzi wifi a nonwifi verziou. Wifickova ma 6 pinou na ventilatori (na vsetky by mal fungovat q-fan) a nonwifi ma myslim ze len 2 pini.
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Mne ide o to ci dokaze pekne ukazovat mensie otacky ako 800rpm + ci konecne funguje korektne Q-fan CPU. Som rad, ak sa ti to podari testnut, mozes napisat aj na icq. :deal:
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
borcinko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Pi 24. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa borcinko »

Zdravim. neviete mi prosim poradit s doskou P5B Deluxe :? Mam problem zo zvukom. Totiz keD si pustim len hudbu, ide super. Ale akonahle si pustim hru, v urcitych momentoch mi v reproduktoroch dost neprijemne praska. Ako keD je pokazeny potenciometer na regulaciu hlasu a toci sa snim :( Dakujem
Asus P5B Deluxe, Intel Core 2 Duo E6300 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro, Seagate 500GB 16MB cache, CORSAIR 4x512MB 800MHz TWIN2X, ASUS GeForce 8800GTS 320MB, Forton 600W
Používateľov profilový obrázok
BurnerTom
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Pi 18. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa BurnerTom »

borcinko napísal:Zdravim. neviete mi prosim poradit s doskou P5B Deluxe :? Mam problem zo zvukom. Totiz keD si pustim len hudbu, ide super. Ale akonahle si pustim hru, v urcitych momentoch mi v reproduktoroch dost neprijemne praska. Ako keD je pokazeny potenciometer na regulaciu hlasu a toci sa snim :( Dakujem
Tento problem je znamy a da sa len problematicky odstranit.
Nie je to totizto jediny problem ....
Hlavna zavada je v tom, ze ASUS nie je schopny k tej zvukovke spravit poriadne ovladace...
Bud ide EAX a HW mixing a nejde ostatne, alebo nepraska zvuk a zasa nejde daco ine ako napr surround, o funkcnom DTS si mozes nechat iba zdat atd (je toho strasne vela co tam nefunguje) ....
Jedina moznost je zvolit kompromis co najviac pouzivas a podla toho si najst ovladace .... odporucam forum ASUSu
napr:
http://vip.asus.com/forum/view.aspx?SLa ... 1&count=25
Používateľov profilový obrázok
borcinko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Pi 24. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa borcinko »

Ako pekne. clovek vrazi uz celkom slusne peniaze do dosky a caka, ze to uz cosi zvladne a praska zvuk :E No co uz. Budem to musiet povypinat. VeD aj tak mam len 2.1 repro :P
Asus P5B Deluxe, Intel Core 2 Duo E6300 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro, Seagate 500GB 16MB cache, CORSAIR 4x512MB 800MHz TWIN2X, ASUS GeForce 8800GTS 320MB, Forton 600W
Používateľov profilový obrázok
tranzistor33
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa tranzistor33 »

Caute

Mam dosku ASUS Deluxe Wipi-Ap
Chcel som sa opitat ci nevie niekto aky ma dosach antenka v metroch.
Používateľov profilový obrázok
borcinko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Pi 24. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa borcinko »

tranzistor33 napísal:Mam dosku ASUS Deluxe Wipi-Ap
Chcel som sa opitat ci nevie niekto aky ma dosach antenka v metroch.
Ona je urcena na vytvorenie vlastnej siete v ramci bytu alebo domu. Takze velky asi nie. tu si to mozes pozriet
Asus P5B Deluxe, Intel Core 2 Duo E6300 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro, Seagate 500GB 16MB cache, CORSAIR 4x512MB 800MHz TWIN2X, ASUS GeForce 8800GTS 320MB, Forton 600W
Používateľov profilový obrázok
borcinko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Pi 24. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa borcinko »

Neviete mi prosim niekto poradit ako sa da vypnut na doske P5B Deluxe nocne osvetlenie izby :D ? Totiz ja mam mysku ktora ma scroll podsvieteny na modro a neviem preco, keD vypnem PC, myska a USB porty su naDalej napajane :? Ale klavesnica nie. Neviete mi niekto poradit ako sa to da vypnut? Dakujem
Asus P5B Deluxe, Intel Core 2 Duo E6300 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro, Seagate 500GB 16MB cache, CORSAIR 4x512MB 800MHz TWIN2X, ASUS GeForce 8800GTS 320MB, Forton 600W
Používateľov profilový obrázok
jurko4fun
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi 03. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa jurko4fun »

Caute. Kupil som tuto dosku a po nainstalovani Win XP SP2 som okrem ineho instaloval aj ovladace na zvukovku z prilozenenho CD ale instalacia neprebehla a vyhodilo mi to toto : The HDA Audio bus driver is required and not found. takze co stym ? BIOS mam 0804. A dalsia vec je ta ze neviem kde sa v biose nastavuje casovanie ramiek...
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Tak dnes som mal trocha casu. Takze skusal som ten q-fan. Na nastaveni performance som pustil call of duty 2, po pol hodine hrania PC probe ukazalo CPU- 52 stupnov, 1600 otacok, Chassis- 39 stupnov, 2600 otacok.
Po zapnuti silen modu, som spustil hru a asi po 5tich minutach zacalo pc probe vrieskat a CPU- 60 stupnov, 900 otacok, Chasis- 41 stupnov, 2600 otacok...

PS: ako chasis mam zapojeny vetrak na heatpipe chladici...

Návrat na "Základné dosky"