Antik zariadenia

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Antik zariadenia

Príspevok od používateľa materik »

Rodicia idu zaviest optiku od Antiku. Kabel sa potiahne vzduchom a modem/router kombo skonci v obyvacke. Dom maju obrovsky, 3 poschodia, obyvacka je v strede. Jeden comp, tzv. "domaci" maju v podkrovi, jeden v pracovni na prizemi, pod obyvackou.

Momentalne maju net od Orange, router je pri "domacom" compe a ma dost slaby signal. Moja otazka teda znie, ake zariadenia z ponuky Antiku vziat, aby sa dal pokryt cely dom? Tahanie kablov nehrozi.

Technik im na obhliadke poradil toto: TP-Link AC1200 Whole-Home Mesh Wi-Fi System Deco M4. Pricom tieto zariadenia ponukaju priamo oni.

Uprimne, aj ked to asi bude drahsie, radsej by som v tom nemal prsty. Ak nieco nepojde, nech volaju Antik a nie mna :-). Je teda ponuka od Antiku schopna? Alebo mozeme usetrit a ziskat lepsie pokrytie, ak si to poriesime vo vlastnej rezii?
PC -> Topping DX7 Pro+ -> Meze 109 PRO / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5709
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Antik zariadenia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tie cudy funguju o dost lepsie ako tplink.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2216
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Antik zariadenia

Príspevok od používateľa zoom »

Mozes to nejako rozviest? Mal som za to + skusenosti naznacuju, ze TP-Link je taka lepsia Cina, ktora vlastne aj funguje. A tym, ze robia aj pre enterprise segment veci (ktore su tiez funkcne), tak minimalne zuzitkuju know-how pre vyrobky do domacnosti.

Preco/v com je nejaka neznama cinska Cudy firma lepsia? Zalozena v roku 2018 takze predvcerom. Chapem, ze taketo firmy vznikaju, ze nejaky cinsky jozko sa oddeli od inej firmy, zoberie svoj supply chain, nacapi si svoje logo a zrazu ma 500 roznych vyrobkov a na trhu je par rokov. Ale stale... v com su tak zasadne lepsi?
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2975
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: Antik zariadenia

Príspevok od používateľa Mumaq »

tak to pocitaj s tym, ze ked to budete riesit cez extendere, pretoze tahanie kablov nehrozi, tak antik budu volat docela casto...
Mas len dve moznosti: 1. Funkcnost(kable medzi routrami), 2. Estetika(a s tym spojene problemy s wifi).
Ak uz nieje ina moznost a lacne riesenie, tak tplink deco s7(novsia verzia M a E4)
TUF B650+ Wifi, 7800X3D @ Kraken 360, TridentZ 32GB 6000 CL30 Expo, 7900XTX Nitro+, 980PRO 2TB, 990PRO 4TB, Strix Aura 850W, H6i Flow + 7x A12X25 + 2x NF-A14, LG OLED42C44, Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, LGTCH G15, KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Note24 Ultra & Watch6 Classic 47mm LTE Stolicka Antares Syn Omnia 1850
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5709
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Antik zariadenia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Lepsie v tom ze proste funguju. Ked som ich nastavil este ani raz som nemusel u zakaznika riesit ze by im hrabalo. Ani tam kde ich pouzili do administrativnej budovy s X kancelariami a pridruzenymi obytnymi priestormi spojenymi do jednej velkej siete. Vsetko bezkablovo... Aj prepoj medzi meshami.

To sa o TPlinku povedat neda.

Dalsia vec je uroven nastaveni. Na tych tplinkoch co ponuka antik sa neda nastavit nic. Nevies ani len oddelit 2.4ghz siet od 5ghz. Myslim ze to ani nefunguje napriamo cez web rozhranie, musis pouzit apku(ale to si mozno pletiem s linksysom).

A tiez su wifi 6, aj ked pozeram ze teraz uz antik do ponuky pridal tplink ax20, s tymi este nemam skusenost.



P.s. nerob si nadeje ze ti antik nejako pomoze. Znalosti zamestnancov ktori maju na starosti tieto routre je taka ze vedia zmenit nazov wifi a heslo. Zapojit za router switch a do switchu zariadenia uz nie, to uz nevedia ako switch funguje. Maju tam aj dobrych ludi, maju tam aj takych co vedia viac ako my tu vsetci dohromady. Ale ti zial nechodia k beznym zakaznikom.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Antik zariadenia

Príspevok od používateľa materik »

Shit, este som ani nezacal snivat o bezstarostnom svete a uz boli moje sny udupane...

Nic, kebyze sa mam pustit cestou, ze to nastavim sam, co by ste odporucali? Tie kable fakt bez sance. Dom postaveny 30 rokov spat, vtedy sa o internete vedelo, ale nikto necakal jeho masivne rozisrenie. Cize dom na to ready nie je a kedze rodicia nedavno malovali obyvacku a menili podlahu, na zasahy ich nepresvedcim.
PC -> Topping DX7 Pro+ -> Meze 109 PRO / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12461
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Antik zariadenia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Zober napriklad tieto:
https://www.nay.sk/tp-link-deco-s7-ac19 ... RQQAvD_BwE

nakonfiguruje ten hlavny a postupne pridavaj dalsie do mesh. Tie dalsie sa snaz vzdy umiestnit tam, kde je este Ok signal toho DECA na ktore pripojis dalsie. Casta chyba je, ze ludia poumiestnuju zariadenia na konci signalu a prenasaju slabu rychlost, hoc budu stat pri tom novom MESH zariadeni a budu mat plne palicky.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5709
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Antik zariadenia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

z domacich znaciek mam najlepsie skusenosti s meshom od asusu. Tazko si predstavit co je to za dom a tak... Ale tento ma fajn pomer cena/vykon, wifi 6 a 3 anteny(to je dost podstatna vec ak to ma fungovat bezdrotovo)

https://datacomp.sk/tuf-gaming-ax4200-d ... 53481.html


Dal by som ich 3 nad seba, na kazde poschodie jeden...


Ked tak budgetovejsia verzia:

https://datacomp.sk/asus-rt-ax57-wirele ... 58536.html


ac zariadenia by som nekupoval, na takomto osamotenom dome bude priepustnost ax3000 tak 4nasobna... (1/2 rychlosti u tplinku si vezme to ze je wifi 5 vs wifi 6, a dalsiu 1/2 to ze to bude 80mhz vs 160mhz).
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6054
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Antik zariadenia

Príspevok od používateľa wingo »

Otec má v dome Deco E4 dlho a je spokojný. Skúsil pre záhradu pridať obyčajný extender, len na inteligentné senzory takže nebolo treba rýchlosti ale bola to tragédia čo sa týka stability tak vrátil a dokúpil M4, ten sme dali ako hlavný keďže má Gbit LAN na rozdiel od starých E4 a hotovo, spokojnosť, stabilné a rýchle. To bolo aj prvýkrát čo bolo treba zasahovať do nastavení odkedy sa kúpili tie prvé E4. Pozerám ten S7 je ešte novší s vyššími rýchlosťami. Ale je pravda že s tým ASUS čo Skillex navrhuje neviem porovnať, viem len že na také to bežné domáce internetovanie idú aj tie DECO spoľahlivo.

Ako vraví Hell umiestnenie je tiež dôležité a AP musí byť vždy tam kde je ešte dobrý signál, ak máš dve situácie kde AP má zlý signál ale mobil dobrý, alebo AP má dobrý signál a mobil zlý, prvá situácia je vždy horšia.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Antik zariadenia

Príspevok od používateľa materik »

Dik za info parobci. Este taka otazka od laika. Ja zijem v tom, ze Deco srandy musim kombinovat s routerom, ale citam popis a vyzera, ze nie. Oco dostal info od technika, ze tie dva Deco vezicky ho budu stat 99 k objednavke. No a ja som si nebol isty, ci je to s router-om alebo nie. On uz duplom nevedel.

Len ako na to pozeram podrobnejsie, tak Antik asi dava starsie/slabsie zariadenia, ako odporucil @HellAngel. Tiez vec na zamyslenie. Asi to bude lepsie kupit samostatne
PC -> Topping DX7 Pro+ -> Meze 109 PRO / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12461
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Antik zariadenia

Príspevok od používateľa HellAngel »

kup to samostatne. Kasli na to co ma Antik. Stare zariadenia, ktore su vo vypredajoch, lebo uz je novsi nastupca. Vela zariadeni, co maju operatori v ponuke su po vacsine vybehove modely
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2216
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Antik zariadenia

Príspevok od používateľa zoom »

Tie Deco a ine mesh zariadenia su samozrejme aj normalny router. Vedia vsak fungovat aj s existujucim routerom, kedy sa odporuca tento prepnut do bridge modu (aby si nemal dva routery za sebou, dvojite NATovanie) a vypnut mu WiFi cast. Cize povodny router by len routoval a Deco by robilo len WiFi signal. Podla tvojej situacie to moze alebo nemusi byt lepsie riesenie.

Este dalsia taka vec - vacsina tych WiFi mesh krabiciek, tie valceky do domacnosti, nema realne webove rozhranie a konfiguruju sa cez mobilnu aplikaciu, co je samozrejme fuj, ale marketingove oddelenie ti vysvetli, ze to je kvoli jednoduchosti nastavovania pre beznych neznalych ludi. Tak aby si s tym pocital, ak to napriklad budes chciet vzdialene spravovat.
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2975
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: Antik zariadenia

Príspevok od používateľa Mumaq »

Mumaq napísal: Po 26. Aug, 2024, 21:17 Ak uz nieje ina moznost a lacne riesenie, tak tplink deco s7(novsia verzia M a E4)
Tak tak... zober to, co "odporucil hellangel" :D
Oni su od toho, aby ti predali sluzbu internetu a deco ti davaju, aby si nepindal. Ak vsak chces tu sluzbu vyuzit na stopro, tak tahaj kable. Ak kable tahat nemozes, tak sa musis uspokojit s kompromisom a to v podobe nestabilneho wifi.

S7 je vsak, z tych lacnejsich, najrozumnejsie riesenie. Nakonfigurujes cez APPku jeden sulok, nasledne kablom na neho prepojis druhy sulok a on sa sam nakonfiguruje, je to bezzasahove.
TUF B650+ Wifi, 7800X3D @ Kraken 360, TridentZ 32GB 6000 CL30 Expo, 7900XTX Nitro+, 980PRO 2TB, 990PRO 4TB, Strix Aura 850W, H6i Flow + 7x A12X25 + 2x NF-A14, LG OLED42C44, Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, LGTCH G15, KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Note24 Ultra & Watch6 Classic 47mm LTE Stolicka Antares Syn Omnia 1850
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Antik zariadenia

Príspevok od používateľa materik »

@Mumaq barz visoko tvoj prispevok, nehodzen mi skrolovac :D. Ale dik za dvojite potvrdenie.
Poviem teda nasim, nech od Antiku beru len nutny hardware a siel by som cestou Deco S7. Plus v Datacomp na ne maju super cenu.

Btw. konecne som sa dopatral k tomu, ze teraz maju tohto Archera, s aktualny ADSL-kom. Viete si pren predstavit nejake rozumne vyuzite? Alebo vobec o nom nema zmysel uvazovat?

Kukal som aj Asus Mesh riesenia, ale cenovo je to iny level. Uz ked bola rodicom hodena navnada v cene 99 eur, tazsie ich presvedcim na 2 nasobok.
PC -> Topping DX7 Pro+ -> Meze 109 PRO / Microlab B77
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2975
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: Antik zariadenia

Príspevok od používateľa Mumaq »

3x s7 som instaloval kamaratovi. Ja mam doma u mamky 3x M4 a jediny rozdiel co vidim je v tom, ze S7 ma 3 porty a M4 ma 2 porty. Ani jeden z nich mi nejake velke problemy nehlasil, avsak to, co na to pouzivaju, su len telefony. Takze ak to chces pouzivat na daily use s pocitacmi, tv na wifi a notebookmi a stahovat a hrat sa, tak na to rovno zabudni, tam budu pingy skakat, ak je to na basic vyuzitie, nic lepsie nenajdes.
Nedaj sa zlakat s E4... tie maju len 100Mbit porty, par mojich zakaznikov sa uz tymto obsulozili a potom mi reklamovali, ze im nedavam 300, ale len 100... A pritom slo len o to usetrit(skupa slovac)
TUF B650+ Wifi, 7800X3D @ Kraken 360, TridentZ 32GB 6000 CL30 Expo, 7900XTX Nitro+, 980PRO 2TB, 990PRO 4TB, Strix Aura 850W, H6i Flow + 7x A12X25 + 2x NF-A14, LG OLED42C44, Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, LGTCH G15, KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Note24 Ultra & Watch6 Classic 47mm LTE Stolicka Antares Syn Omnia 1850

Návrat na "Siete"