rack mi zacal zhadovat prudovy chranic

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2216
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: rack mi zacal zhadovat prudovy chranic

Príspevok od používateľa zoom »

Ten AC prudovy chranic je naozaj trochu nestastny. Ja mam tiez AC-ckove, hoci dom ma iba par rokov (konkretne Eaton PF6-40/4/003) a aj ked nemam ziadne podobne problemy, tak rozmyslam, ze to prehodim na A alebo idealne B. Raz za mesiac kupim lepsi prudovy chranic, premontujem a pokoj.

Inak Schneider (APC) ma help clanok, kde identifikovali "zavadu" na silnejsich UPS, ktore vyhadzovali RCD a odporucaju tam vyslovene A-Si chranic alebo rovno B-ckovy. A-Si je A-ckova charakteristika so zvysenou odolnostou proti elektronickemu sumu (mnoho pocitacov, ziarivky a tak).

Pekna tabulka porovnania tych chranicov je tu. Existuje aj B+ chranic, ten oproti B podporuje vysokofrekvencne prudy (desiatky kHz), pouzitie asi skor priemysel. Pokial si trosku viac na elektriku, tak na tejto stranke na spodku je naozaj pekne rozkreslenie priebehov roznych prudov a ktore RCD charakteristiky to obsiahnu.

Ujo elektrikar SKiLEX: Vzhladom na bezpecnost domu a vyhlasky (poistneho plnenia), mozem len vybrat z rozvodnej skrinky AC-ckovy RCD a nahradit ho A-ckovym alebo B-ckovym? Ze len presrobujem a vsetko funguje? Ide mi o to, aby tam nebol nejaky rozdiel ako pri beznych isticoch s vypinacimi charakteristikami B/C/D, ze nemozem len tak jedno vymenit za druhe.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5709
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: rack mi zacal zhadovat prudovy chranic

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Vymenit mozes, ale ked nemas problemy tak by som neriesil. V elektre ktore nam dodava sa obcas stava ze tam niekto dojde s bednou 20-50 novych chranicov na reklamaciu s tym ze "vsetky su pokazene" :D Zvacsa po tom co dosiel revizny technik spravit vychodiskovu reviznu spravu a nevedel namerat "spravne" hodnoty.


Jasne, mozes vybrat a nahradit.
Používateľov profilový obrázok
bugsy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 446
Dátum registrácie: Št 20. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bardejov

Re: rack mi zacal zhadovat prudovy chranic

Príspevok od používateľa bugsy »

molnart napísal: So 14. Sep, 2024, 11:55 tak som si spravil taku testovaciu sadu s RCD ktoru som napojil na nechraneny okruh. eaton takto pripojeny cez meraciu zastrcku sa nabija v pohode a nic nezhadzuje.
divne mi ale pride, ze toto RCD sa neda zhodit tym testovacim tlacitkom na nom, ale ked do zastcky dam taku skusacku ktora vie triggernut RCD tak ju vypne. mozno preto ze je to trojfazove RCD (taka bola po ruke) a ja som zapojil len jednu fazu?? co mi ale pride divne, lebo by to malo merat prudovy rozdiel medzi fazami a nulakom...
Ano, je to tym, ze si zapojil len na jednu fázu, a zhodou okolnosti si sa netrafil na tu, z ktorej je to tlacitko napájané. Pretoze to tlacitko robí test len jednou fázou. Na RDC by mala byt schéma, kde je vidiet, ktorym privodom je to test tlacitko napájané. Dokonca to kludne moze byt napojené medzi 2 fázami.
https://image.schrackcdn.com/1190x1330/f_bc604103--.jpg
Konkretne na tomto príklade je to 1+6
Spoiler: ukázať
Water cooling: EK-Quantum Velocity D-RGB AMD - Full Nickel, Laing DDC-1T + Barrow PBTS28-W1 PMMA + Barrow 140mm cylinder water tank, Alphacool NexXxoS ST30 Full Copper
MB: ASUS ROG Strix B550-F (Wi-Fi) CPU: AMD Ryzen 5 5600X +150PBO RAM: Crucial Ballistix 2x16GB 3800MHz 16-18-16-36 1T 1,37V VGA: ASRock Radeon RX 6900 XT OC Formula HDD: Samsung 970 EVO Plus 500GB + Samsung 970 EVO 1TB + 850 EVO 1TB Power: Corsair RM850x Shift Case: Fractal Design Define R6 Black TG Monitor: LG OLED42C4 Keyboards: Logitech G915 Lightspeed US GL Tactile Mouse: Logitech G403 Gamepad: Microsoft XBOX 360 Wireless Wheel: Thrustmaster TS-PC + Fanatec ClubSport V3 + TH8A Headphones: Topping DX3 Pro+ > Fluid Audio F5 / Sennheiser HD 555 @HD 595 mod OS: Windows 11 Pro

Návrat na "Hardware všeobecne"