moc vysoký ping online

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
petersk94
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2024, 19:58

moc vysoký ping online

Príspevok od používateľa petersk94 »

Ahojte,
Mám problém s tým, že pri hraní hier mám vysoký ping. Viete mi poradiť, ako to vyriešiť? Hlavne by som rád zmenil poskytovateľa internetu, pretože tento problém sa neustále opakuje a už ma nebaví im stále volať

Premýšľam, či nemôže byť problém aj v tom, že mám lacný router – stál len 30 €

Mám tiež možnosť prejsť na internet vzduchom od O2, prípadne zvážujem dobrynet.sk (60 Mbit/s), Antik a podobne.
Máte niekto skúsenosti o2 , dobrynet ,antik , sihot.net

Prípadne viete pomôcť ako problém vyriešiť ? ň
dakujem
PING.jpg
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6945
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: moc vysoký ping online

Príspevok od používateľa molnart »

ping rob priamo z routra, nie z nejakeho pc pripojeneho nedajboze cez wifi
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12507
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: moc vysoký ping online

Príspevok od používateľa HellAngel »

napis trochu viacej informacii. Kto je provider, ake rychlosti mas. Akym sposobom vykonavas testy.
Internet vzduchom ti vobec nemusi vyriesit vyzsie latencie v hre
router samozrejme tiez zohrava svoju rolu. Mas ho od operatora, alebo sisi ho kupoval sam
NB: Asus ROG Strix G16
petersk94
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2024, 19:58

Re: moc vysoký ping online

Príspevok od používateľa petersk94 »

Internet mám od M2Tech. Ping test som robil priamo cez stolný PC, ktorý je pripojený LAN káblom. Keď zmeriam rýchlosť internetu, tak tá dosť kolíše – mám 30 Mbit/s, ale klesá to aj na 10 Mbit/s. Wi-Fi router mám tento: TP-Link TL-WR940N.

tu som robil aj ping test
pingtest.png
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12507
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: moc vysoký ping online

Príspevok od používateľa HellAngel »

oki, tak vieme providera. Aky mas u nich program a ako mas dotiahnuty net do bytu/domu? Optika, wifi, coax, metalika.....
ten TPLINK mas od nich, alebo si si ho kupil v napriklad v nay/alza a zapojil si si ho sam? cez co si robis ten ping test?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2263
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: moc vysoký ping online

Príspevok od používateľa zoom »

Ak to nie je tajne, mozes napisat mesto/dedinu, kde byvas? Pozreli by sme nejaku ponuku. Stranka M2Tech je uplne vyfailovana, priblizne z roku 2010, polovica veci im tam nejde, ziadne relevantne informacie nemaju (pokrytie, cennik). Ked si IT firma ani len nevie spravit webovu stranku, to mi hovori vsetko o ich kvalite. Tipujem, ze aj s infrastrukturou budu nejaki zaspati 15 rokov dozadu.

Ten router je starina a bieda uz len v tom, ze ma vsetky LAN porty 100Mbit. Na tvoj internet to staci a ak doma neprenasas subory medzi pripojenymi zariadeniami, tak ta to vlastne ani nebude az tak obmedzovat. Ale urcite by si kvoli nemu nemal mat 120ms ping a problem dosiahnut 30 Mbit cez kabel. Mozes sam skusit zistit, kde vznika to oneskorenie.
  1. Stiahni si malicku utilitku WinMTR [link]. Neinstaluje sa, len rozbalis.
  2. Spustis (WinMTR64.exe), vpravo hore zrusis zaskrtnutie IPv6, do Host riadku das nejaku adresu alebo IP, napriklad "8.8.8.8".
  3. Kliknes na Start a cakas. Aspon nech sa naposiela 100 pingov a nech ten casovy usek pokryje tie tvoje vyskoky pingu.
  4. Zastavis pingovanie a das nam sem screenshot z aplikacie.
Takto zistis, v ktorom bode nastava oneskorenie. Prvy hop/riadok bude tvoj router. Tam by si mal mat ping tak 0-1ms (stlpce Best, Avrg, Worst). Samozrejme pocas tohto testu nestahujes torrenty, nepozeras YouTube, nestreamujes niekde na telke Netflix.

Edit: Az teraz som si precital, ze mas dostupne aj tie dalsie firmy s internetom. Kazda jedna z nich vyzera profesionalnejsie a doveryhodnejsie nez fuseri z M2Tech. Naozaj by ma teraz zaujimalo, kde si, lebo ak mas moznost optiky alebo aspon 60GHz mikrovlnneho pripojenia s rychlostou 120-300 Mbit, tak vobec netusim, preco stale riesis nejakych usmudlanych 30 Mbit. Ako treba zistit, ci je to naozaj chyba ISP, ale aj tak by som ich zrusil, ak mas inu moznost (bud je to ich chyba = treba ich zrusit, alebo sa chyba u teba odstrani a das si podstatne rychlejsi internet = treba ich zrusit).
petersk94
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2024, 19:58

Re: moc vysoký ping online

Príspevok od používateľa petersk94 »

bývam v Trakoviciach a ten o2 ponúka internet vzduchom , ale neviem či by to bolo stabilné a ide mi o to aby to nevypádavalo za horšieho počasia
tu je screenshot Obrázok
Naposledy upravil/-a petersk94 v Št 26. Sep, 2024, 12:27, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2263
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: moc vysoký ping online

Príspevok od používateľa zoom »

Tak sme sa dozvedeli nasledovne:
  • Ping na vlastny router po LAN mas dobry (0-3ms) a tam problem nie je.
  • Hned na dalsom hope (192.168.74.1) vznika to oneskorenie a hoci je to len obcasne, lebo priemerny ping je stale 8ms, tak je to minimalne otravne.
  • Podla IP z privatneho rozsahu a tomu, ze je to este pred SIXom, to jednoznacne bude nejaky HW v sieti providera.
  • Ci je to jeho objektivna chyba, alebo nejaka blbost, ze ti holuby lietaju pred antenou, to uz neviem, ale aj tak by som ich vymenil. Takyto net by som celkom urcite nechcel.
Ked pozeram ponuku v Trakoviciach, tak to vyzera byt dost biedne, ocividne taka zabudnuta oblast vsetkymi. Aj mensie dediny cez cestu na strane Hlohovca maju optiku a vy nic. Vybral som si nahodny dom z Google Maps (Trakovice 232) a pozeral ponuku. Antik tam ma iba TV cez satelit. Dobrynet zase tych 60-80 Mbit, co bude asi bezne 5GHz pasmo. SihotNET je trochu zmatocny, lebo na mape maju dostupny internet Start, Mini, Midi, ale take pausaly uz nemaju. Tak neviem, ci tam maju 60GHz alebo nie. Napisal by som Dobremunetu a SihotNETu, nech daju ponuku a aku technologiu by pouzili v mojej lokalite (pri MW pripojeni sa mozu pouzite zariadenia lisit vzdialenostou od ich vysielaca). Ked nebudu chciet prezradit zariadenia, aspon pasmo: 5GHz, 60GHz, ine...

O2 internet vzduchom by som si nedaval, lebo podla internetu su tam divoke pingy, hlavne po veceroch (20-50-80, 100-200 ms). Nie vzdy, ale asi nechces ist z dazda pod odkvap.

Posledna vec: V dedine je aj DSL. Podla Telekomu je tam max. 70/6 Mbit (s garanciou 50/2 Mbit). Hoci DSL na dedine je zradne - zavisi od ustredne, stavu drotov, poctu pripojenych domov, tak stale je to pripojenie cez kabel s rovnomernym a nizkym pingom. Vo vseobecnosti je DSL fuj, ale vo svetle tvojho internetu by to zrejme bol upgrade po kazdej stranke. Tak namet na zamyslenie.
petersk94
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2024, 19:58

Re: moc vysoký ping online

Príspevok od používateľa petersk94 »

písali mi že sa jedna sa o bezdrotovy internet (dobrynet) FWA. 2,4 GHz a 5 GHz a že ping majú max do 5
vedia mi dať rýchlosť sťahovania 40mbit/s
je to good ?
Naposledy upravil/-a petersk94 v Št 26. Sep, 2024, 14:44, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12507
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: moc vysoký ping online

Príspevok od používateľa HellAngel »

cena? vzhladom na tvoju lokalitu to nie je az taka pruserova rychlost. Skor by som hladal u teba stabilne pripojenie.
Este pockaj co ti napisu z tej druhej spolocnosti. Inac nepoznas, alebo sa neda kontaktovat v tvojom okoli telekomacky technik, ze by ti nieco povedal o tej ustredni? ako dsl pripojenie je prezitok, ale tych 70/6, no aj keby dali stabilne 50, tak by to mohlo byt pre teba celkom zaujimave. Este otazka je, aj za aku cenu to u Vas ponukaju
NB: Asus ROG Strix G16
petersk94
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2024, 19:58

Re: moc vysoký ping online

Príspevok od používateľa petersk94 »

Tak vraj u nich nebude problém a dnes mi to prídu pozrieť :) Uvidím, či sa to vyrieši, a ak nie, pôjdem do Dobrý Net. Oni mi garantujú, že to bude stabilné : )
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2263
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: moc vysoký ping online

Príspevok od používateľa zoom »

FWA by malo byt celkom OK. Ako pre mna je to uplne zmatocna technologia, lebo sa stale vyvija a meni, ma snad milion roznych frekvencnych pasiem a doteraz neviem, ci vyuziva WiFi frekvencie, alebo je to na LTE frekvenciach alebo uplne samostatne. FWA ma aj zariadenia v desiatkach GHz, takze 2.4GHz a 5GHz je take poprepletane s WiFi (hadam tam nebude vzajomne rusenie v oblasti). Ale co citam po nete, tak by to minimalne malo byt stabilne, lebo je to myslene ako nahrada broadbandovej poslednej mile domov.

Ked som si na stranke Telekomu vyklikal, ze chcem DSL v Trakoviciach, tak tam bolo, ze je to 50/2 Mbit pausal a potom malym pismom, ze maximum je 70/6 Mbit, ale az ked to klesne pod 50/2 Mbit, tak to zacnu riesit ako poruchu. Takze by sa dalo povedat, ze aspon tolko ta linka tam musi zvladnut. Viem si predstavit, ze ti mikrovlnkari ti daju vyssi upload, tak to moze zavazit v ich prospech. Ale fakt neviem fundovane rozhodnut, ci bude u teba lepsie DSL, coby pomala ale stabilna technologia, alebo FWA od dobreho poskytovatela, ktory ti povie, ze to pojde do 5ms a hotovka.

Návrat na "Siete"