po zapnuti PC sa nic nedeje

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Janulka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 23. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

po zapnuti PC sa nic nedeje

Príspevok od používateľa Janulka »

Dnes som si zlozila PC s procakom intel core 2 duo E6300.... Niesom si ista, ci mam dostacujuci zdroj - neznackovy 350w . po zapnuti sa nic nedeje, iba na chvilu blikne ledka. taktiez som si nie ista, ci som dobre zapojila kabliky od elektrickeho napajania (reset a power buttony), lebo tam nie je nikde na nich oznacena polarita... no ale kedze som vyskusala obe moznosti a este jednu tretiu podla mojej intuicie :), myslim, ze je chyba asi v zdroji. Alebo to moze byt nieco horsie? dik za pomoc..
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

Vitaj :) ,bolo by dobre napisat celu zosatvu(al si ju pridat do podpisu),zdroj uz bol pouzivany,al. je new?v manuali je nakreslene spravne zapojenie pow,res....aka je to skrina?
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Pozri si hlavne ci ten zdroj vyhovuje Intelu, lebo mam dojem, ze si asi nieco nepripojila. Ja som tiez raz zabudol pripojit stabilizacnu vetvu 8 pin a pc nenabehlo, mas urcite vsetko pripojene ??
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Q-Axis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 466
Dátum registrácie: Ne 18. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od používateľa Q-Axis »

v polarite zapojenych tlacitiek Power a Reset to nebude. pri tych je jedno ako ich zapojis. pri ledkach HDD a Power je to podstatne, ale tie ani nemusia byt zapojene. BuD je chyba v tom, co napisal Tomasjerry, alebo to je slaby zdroj (uvidime, keD napises celu zostavu), alebo to skus vsetko rozobrat a znova poskladat (to niekedy zabera) :wink:
i5-3570
16GB RAM
SSD + veľa veľa HDD
zobrazovadlo nVidia
pozeradlo Asus PA246
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

predovsetkym vitame uzivatelku na nasom fore :deal:
je uplne jedno akou polaritou ich zapojis, staci aby tam nastal skrat cize aj ked sa toho dotknes trebars srubovakom alebo prstenom tak by to malo ist
ten zdroj vazne aj keby bol znackovi tak myslim ze by c2d nerozdychal
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: po zapnuti PC sa nic nedeje

Príspevok od používateľa jose »

Janulka napísal: po zapnuti sa nic nedeje, iba na chvilu blikne ledka.
skontroluj ako je nasadeny chladic
Používateľov profilový obrázok
bmw_case
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 592
Dátum registrácie: Po 09. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava 5trzalca

Príspevok od používateľa bmw_case »

:wink: urcite je to zdroj.. wem to na 100% :red:
PC1: TOSHIBA QOSMIO F50 10M (8400,4gbDDR2,9600GT 512MB DDR3,500GB,15,4",1440x900)
PC2:CPU: Core2Duo E6750 / Gemini II+2*120mm fan / MB: Gigabyte P35 DS4 / RAM: 2x1024MB Geil Ultra 800Mhz CL4 / GPU:NVIDIA QUADRO FX1500 /
HDD: WD 500GB AAKS / Mechanika: LG GSA-H30N,SATA / Audio: GEMINi sound woofer 7.1 / Case: Gigabyte Aurora3D / Zdroj: Enermax Infinity 720W

Repro:Logitech Z-5500 digital / Logitech MX Revolution / Logitech MOMO racing / Logitech Alto / Logitech LX7
Používateľov profilový obrázok
Janulka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 23. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

:(

Príspevok od používateľa Janulka »

vsetko je zapojene a vsetko spravne.. uz to tu boli pozerat aj dvaja moji kamosi, ktori si mysleli, ze som snad nejaka blondina ;) stale nic... skusim teda zajtra od niekoho pozicat lepsi zdroj.
Používateľov profilový obrázok
marduk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Ne 12. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa marduk »

ot trosku, ale skladam ti hold, diewca a sklada pc :wink:
ani ja si na to netrufnem(radsej tych par stowak zaplatim)

skoda ze ziadnu taku babu osobne nepoznam

a mozno to bude zdrojom aj ked by mal dokazat dawat stabilne tych 250w a to musi stacit
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

rad zdroj poziciam :) ,pre istotu skus ten chladic,ak je nieco zle doska pipa,ak chladic nedolieha robi to presne to co popisujes,preblikne-vypne,je pravda ze starsie zdroje(20pin12VATX)nedokazu rozdychat C2D,pri niektorych skrinkach moze byt problem aj z tlacitkami...
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Príspevok od používateľa A2C »

Aj ja vitam uzivatelku tohto fóra skusi si dat do popisu mestsku cast urcite sa niekto najde v tej casti kto ti velmi rad pomoze (nech je to dubravka :bravo: )
no a teraz k teme mal som podobny problem poskladal som PC vsetko Ok potom som ho po 3 dnoch testovania odovzdal majitelovy a nic nenabehl proste sa roztocily ventilatory ale po 1sek. prestali naco som skonstatoval ze doska je zla pretoze som pomenil vsetky komponenty aj zdroj bol som na reklamcke tam ju napichli a nabehla potom som postupoval s tym sposobom ze po kazdom komponente som skusil ci sa vsetko rozbehne, nastastie sa rozbehla aj potom u majitela cize skonstatujem aj ja ze radsej vsetko este raz pozapajat (neviem preco to pomaha ale pomaha to)
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Neviem ci to nie je blbost, ale mas tam pripojeny dodatocny 4-pin alebo ine napajanie (neviem ako je to u P4) :?
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Josifek napísal:Neviem ci to nie je blbost, ale mas tam pripojeny dodatocny 4-pin alebo ine napajanie (neviem ako je to u P4) :?
C2D maju casto 2*4 pin = taky pekne siroky 8 Pin.
Odporucam zdroj so Sepc: 2.0 , 2.2.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Janulka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 23. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

:(

Príspevok od používateľa Janulka »

dakujem, ze ma vsetci tak vitate :) ked mi niekto poziciate zdroj, tak budem rada. Ale obavam sa, ze je chyba v doske. nejde totiz ani kombinacia cpu + doska - 'zapnute srobovakom :)' a mam aj dodatocne 2x 4 piny zapojene...
Používateľov profilový obrázok
Oksamot
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 244
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (21)

Príspevok od používateľa Oksamot »

Chalani ona vazne nie je blondinka :D

vsetko je zapojene dobre, v tom ten problem nebude... cladic sedi tiez pekne, hoci pozriet ho mozes (potom ti prinesiem normalnu pastu nech tam nemas tu intelofsku zuvacku)... takze bud sa ti somari z msi pri polepovani krabice tej dosky pomylili a omylom tam napisali podporu core2 duo, nieco je posahane (to najskor) alebo je nieco nekompatibilne... ale to pochybujem...
SUBARU INTELPREZA
CPU Intel PIV Prescott 2,8GHz+Zalman CNPS7000A-Cu; MB Abit IS7; VGA MSI RX9800 Pro+AC VGA Silencer, RAM Apacer 2x512 MB RAM 400 mhz; HDD 120GB Samsung SpinPoint P80; DVD-RW BENQ DW1620 pro; Sound Creative SB Audigy ES+Fujitsu-Siemens Soundbird Multichannel; PSU Fortron FSP350-60PN(PF); LCD Iiyama ProLite E380S; Others Wacom Graphire3

Návrat na "Základné dosky"