Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
elbon
Nový používateľ
Príspevky: 10 Dátum registrácie: St 08. Nov, 2023, 13:56
Príspevok
od používateľa elbon » Ne 16. Nov, 2025, 20:52
Dunar napísal: Po 10. Nov, 2025, 15:14
elbon napísal: Ne 09. Nov, 2025, 19:39
Zdravím, nedávno som sa tu pýtal na jednu otázku. Už vtedy som mal v pláne niečo vybrať a kúpiť ale nejak nebol čas sa na to pozrieť viac.
A tak som sem prišiel znova po radu pri výbere TV.
Požiadavky
- Veľkosť 65"
- OLED (aspoň tak sme zhodnotili naposledy, že kvalitou obrazu sa to oplatí pri všetkom - MagioTV, YouTube, Netflix...)
- Značku nepreferum (Samsung, Philips či LG) nejak mi na tom nezáleží.
- OS taktiež nezáleží
- Cena 1000€, ideálne držať sa do tejto ceny. Ale ak by sme hovorili o výraznom rozdieli v kvalite dá sa ešte s cenou hýbať.
Ďakujem
Philips 65OLED769, Samsung QE65S85F
Ešte Vás budem otravovať. Keďže aby som mohol používať KODI, na Samsungu alebo Philipse musím to riešiť s nejakým Android boxom. Doma mám v šuflíku odložený - Xiaomi TV Box S 2nd Gen
Není tam nejaká strata kvality? Keďže TV za 1000€ a Android box za 50€.
Ďakujem
Naposledy upravil/-a
elbon v Ne 16. Nov, 2025, 20:56, upravené celkom 3 krát.
Dunar
TV & Audio expert
Príspevky: 4340 Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17
Príspevok
od používateľa Dunar » Ne 16. Nov, 2025, 22:10
Strata kvality tam nema byť prečo.
Dunar
TV & Audio expert
Príspevky: 4340 Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17
Príspevok
od používateľa Dunar » Po 17. Nov, 2025, 07:28
Chris napísal: Ne 16. Nov, 2025, 18:46
inak na amazone maju 85 Q7C za 1300e neoplati sa to viacej ako 85 Q6C za 1200e ?
https://amzn.to/4i00frq
Q7 ma len viac zon podsvietenia, vyssi jas a lepsi zvuk. Ale zas prides o zaruku. Otazka je, ci to za to stoji. Asi sotva.
Chris
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5477 Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava
Príspevok
od používateľa Chris » Št 20. Nov, 2025, 23:42
Tak 85“ celkom fajn, ale stary drziak na stenu 55-84“ uz taky sebaisty neni, viete poradit nieco masivne a vysuvne?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Príspevky: 14446 Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?
Príspevok
od používateľa mp3turbo » Pi 21. Nov, 2025, 00:02
vitaj v klube.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Chris
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5477 Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava
Príspevok
od používateľa Chris » Pi 21. Nov, 2025, 09:51
Dikes za potvrdenie, ten som vcera aj objednal
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
zodiaq
Používateľ
Príspevky: 2290 Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta
Príspevok
od používateľa zodiaq » Pi 21. Nov, 2025, 12:26
Najde sa niekde aktualne nejaky cenovo zaujimavy (rozumej ako co najlacnejsi) 65" 100Hz s full array miniled co stoji za to?
Zvazoval som Samsung 65QNE1F po zlavach cca 540€ lenze je edge lit :/.
[Homelab ] - in progress
Lenovo M80Q
i5-10500T, 16GB 2666 MT/s
- WD SN5000S 1TB
AsRock Deskmini H470
i5-10505, Themalrigh AX47 Full Copper + Noctua A9x14-HS, 16GB 2666 MT/s
- Samsung PM961 256GB
- Samsung 870EVO 250GB #1
- Samsung 870EVO 250GB #2
Lenovo V520s
i5-7400, 2x8GB 2133 MT/s
- Intel SSD 660p 256GB
Synology DS817+
Celeron J3455, 16GB 1866MT/s, Noctua NF-B9 Redux 1600
- Toshiba MG07ACA14TE 14TB
- Samsung 860Pro 256GB
[Others ]
Sony PS5 Slim 1TB + Samsung 990Pro 2TB + TCL 65Q7C
Sony PS4 slim 870QVO 1TB + Samsung QE43QN90A
Poco X6 5G 256GB/12GB
Chris
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5477 Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava
Príspevok
od používateľa Chris » So 22. Nov, 2025, 09:45
Neviete pls ako sa na tej cinskej marhe akka TCL da vypnut ta orange/zlta ledka pocas pouzivania tv?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
zodiaq
Používateľ
Príspevky: 2290 Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta
Príspevok
od používateľa zodiaq » So 22. Nov, 2025, 10:03
Ty co mate TCL Q6C ako je to s boot casom?
Jeden shitonthestreets Tech support guy robil video a ze sa spúšťa 38s? A tiez spominal ze multitasking moc nefunguje. Aku mate skúsenosť v tomto smere?
[Homelab ] - in progress
Lenovo M80Q
i5-10500T, 16GB 2666 MT/s
- WD SN5000S 1TB
AsRock Deskmini H470
i5-10505, Themalrigh AX47 Full Copper + Noctua A9x14-HS, 16GB 2666 MT/s
- Samsung PM961 256GB
- Samsung 870EVO 250GB #1
- Samsung 870EVO 250GB #2
Lenovo V520s
i5-7400, 2x8GB 2133 MT/s
- Intel SSD 660p 256GB
Synology DS817+
Celeron J3455, 16GB 1866MT/s, Noctua NF-B9 Redux 1600
- Toshiba MG07ACA14TE 14TB
- Samsung 860Pro 256GB
[Others ]
Sony PS5 Slim 1TB + Samsung 990Pro 2TB + TCL 65Q7C
Sony PS4 slim 870QVO 1TB + Samsung QE43QN90A
Poco X6 5G 256GB/12GB
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7205 Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE
Príspevok
od používateľa SKiLEX » So 22. Nov, 2025, 10:32
Ze takto bootuje kazda android TV
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Príspevky: 14446 Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?
Príspevok
od používateľa mp3turbo » So 22. Nov, 2025, 11:22
.
.
.
>> Neviete pls ako sa na tej cinskej marhe akka TCL da vypnut ta orange/zlta ledka pocas pouzivania tv?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Dunar
TV & Audio expert
Príspevky: 4340 Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17
Príspevok
od používateľa Dunar » So 22. Nov, 2025, 11:33
zodiaq napísal: So 22. Nov, 2025, 10:03
Ty co mate TCL Q6C ako je to s boot casom?
Jeden shitonthestreets Tech support guy robil video a ze sa spúšťa 38s? A tiez spominal ze multitasking moc nefunguje. Aku mate skúsenosť v tomto smere?
Keď to vypneš natvrdo, na každom to dlho trva. To maš ako s mobilom.
michalesku
Používateľ
Príspevky: 1169 Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 11:56
Bydlisko: Zvolen
Príspevok
od používateľa michalesku » So 22. Nov, 2025, 13:24
Preco by niekto pravidelne vypinal telku natvrdo? Jeden dlhsi boot za par mesiacov sa da prezit.. Aspon tak mi funguju Sony..
PC1 : CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2 : HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3 : Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1 : Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2 : Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1 : Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS : Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Príspevky: 14446 Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?
Príspevok
od používateľa mp3turbo » So 22. Nov, 2025, 14:59
mnohe televizory maju tie LEDky volakde v menu, kazdy inde...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.