ulohy na pohovor

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Q-Axis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 466
Dátum registrácie: Ne 18. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Zvolen

ulohy na pohovor

Príspevok od používateľa Q-Axis »

Ahojte. Potreboval by som poradit s vypracovanim uloh na jeden pracovny pohovor. Tieto veci su totiz tesne za hranicou mojich vedomosti, takze si ich rychlo osvojim.
Viem, ze na niektore otazky su na tomto fóre odpovede, ale chcel by som to mat "skompletizovane".

1. Uzivatelia Vam hlasia ze si nemozu stiahnut postu. Ako postoveho klienta pouzivaju Microsoft Outlook Express. Server pre stahovanie posty je nastaveny na „mail.stonline.sk“. Ako skontrolujete ci je dany postovy server dostupny?

2. Nactrnite moznost vzdialeneho pristupu k firemnym datam cez internet s dorazom na bezpecnost dat.

3. Popiste, co by sa malo nastavit pre "dosovsky program" nainstalovany vo
Windows XP, aby pracoval na celej obrazovke a tlac z tohto programu na port LPT1 sa nespomalovala.

4. Mate pocitacovu siet s moznostou pripojenia do internetu. Pocitace s sieti pouzivaju TCP/IP protokol. Router ktori poskytuje pripojenie do internetu ma nastavenie TCP/IP protokolu na internej sietovej karte nasledujuce:
IP: 192.168.1.1
Subnet Mask: 255.255.255.0
PC v sieti ma nastavenie TCP/IP protokolu nasledujuce
IP: 192.169.1.101
Subnet Mask: 255.255.255.0
DNS: 192.168.1.1
Default Gateway: 192.168.1.1
PC sa nemoze pripojit do internetu. Kde je problem?
i5-3570
16GB RAM
SSD + veľa veľa HDD
zobrazovadlo nVidia
pozeradlo Asus PA246
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

1. dostupnost druheho pocitaca v sieti vratane serverov sa podla mna da overit pingom
start/run/cmd
prikaz "ping mail.stonline.sk"

4. v nastaveni lokalneho pocitaca ma byt 192.168.1.x a nie 192.169.1.x
Používateľov profilový obrázok
Q-Axis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 466
Dátum registrácie: Ne 18. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od používateľa Q-Axis »

2 Comby:
dik. tieto jednoduche riesenia by mi nenapadli :red:

2 all: nikto mi neporadi s ostatnymi bodmi. pliiiz
i5-3570
16GB RAM
SSD + veľa veľa HDD
zobrazovadlo nVidia
pozeradlo Asus PA246
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

2: VPN ~ Virtual Private Network ...
skratka siet, kde ta cosi/ktosi autorizuje, a potom sa tvaris ako na lokalnej siet ... a tak mas pristup k datam kolegom
pripadne nejake FTP repository, kde by ludia mohli ukladat svoje data, alebo nieco na ten sposob, zalozene na HTTP ...

3: zavadzajuca otazka ... lebo "nainstalovat dos app pod windows xp" ? :8O:
Ale asi maju na mysli nastavenie zastupcu, kompatibilita *u mna posledna zalozka Compatibility*, a tam to hodit asi kompatibilne s win95, pripadne spustat v 640x480 ... tu LPT1 netusim ... ale to tiez bude nejakym nastavenim urcite
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Q-Axis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 466
Dátum registrácie: Ne 18. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od používateľa Q-Axis »

2 Galen: vDaka
i5-3570
16GB RAM
SSD + veľa veľa HDD
zobrazovadlo nVidia
pozeradlo Asus PA246
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

2 otazka:
skus pouzit VNC vzdialeny pristup k pocitacu (komplet ovladanie compu)
dal by som nejaky vymysleny port (958) cez ktory by sa tam ludia pripajali. alebo potom to FTP a nastavil tam kryptovanie cez SSL a hammer killer, pripojenie iba z jednej IP a samozrejme logovanie prenosov a pripojeni.

no a nakoniec heslo by malo obsahovat alfanumericke klavesy a volake haluze a nie nbusr123
napr.: _aSe:854e
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

Prepacte za OT, ale ak toto nevies, tak na ten pohovor ani nechod... stane sa totiz, ze by ta nahodou zobrali a potom by si mohol mat problemy s ovela komplikovanejsimi vecami, co bude treba riesit priebezne alebo okamzite... a jedine by si sa tam zahanbil.
.
Odporucam navstivit CISCO akademiu a studovat tam.... fakt sa to oplati. Vysledkom je certifikat, ktory ma vysoku vypovednu hodnotu, niekedy netreba ani ukoncit posledne rocniky, lebo uz mas take vedomosti ze ostatnych zbalis hravo do vrecka :)
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa skill3r »

to znie zaujimavo ta Akademia.CO to stoji,co na to treba sa tam dostat?
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

Vyucuje sa to najma na vysokych skolach (ale my sme mali dva semestre aj na strednej) a ak si student, tak prvy semester stoji dakych 3500,- (to je so zlavou - ak sa dohodnete aspon 6-ti do skupiny) a dalsie semestre uz o cosi viac (aspon myslim). Skuska stoji 100 dolarov. V cene su zahrnute aj prakticke a teoreticke testovacie skusky (ako priprava na tie "naostro"). Vyucuje sa to v anglickom jazyku (ucitel hovori slovensky ale materialy su v anglictine).
1. semester su zaklady sieti
2. konfiguracia smerovacov
info:

Kód: Vybrať všetko

http://www.cisco.fiit.stuba.sk/

Kód: Vybrať všetko

http://www.cisco.fiit.stuba.sk/
Zilina:

Kód: Vybrať všetko

http://rcna.kis.fri.uniza.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=39&Itemid=90
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
vladino001
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 27. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Senica

Príspevok od používateľa vladino001 »

4. ten router by mal mat podla ma aj inu IP .(pochopil som spravne ze to je Ip-cka pod ktorou je ten router vidiet v internete?) no a malicka chyba ako bola spomynana je ta 169 na PC v sieti :D (toto je asi chyba pre tych ktory rozmyslaju nad zakernejsimi problemmi :D). noo cisko je dobra vec ale tazka tak si zhodnotte ci no to mate. (este stale su skusky v anglistine?? ja mam iba tento problem :( )

Návrat na "Siete"