Vymena pasty na procaku

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
stanlord
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00

Vymena pasty na procaku

Príspevok od používateľa stanlord »

Takze kupil som si lepsiu dosku pre socket A ako som mal, kedze na tej mojej nejde taktovat a tym som bol donuteny dat procak do novej a prepastovat ho. Ale co sa stalo, teploty mi celkom dost stupli. Predtym kancel praca (net, dokumenty word a pod, ine nenarocne programy). Teplota v zavretej bedni bola 36-39°C. Po prepastovani (pastou AC MX-1 (predtym som mal taku z boxovaneho chladica vopred nanesenu)) a nasadeni na druhu dosku mi teplota procaku stupla v zavretej bedni na 43-47 pri zavretej bedni. Je to normalne? Postupoval som dobre? (Prikladam obrazky). Treba pockat 3 dni jak uvadza vyrobca pasty? Alebo mam komp zahriat na dlhsie napr. Prime-om95 a pomoze to?
Dakujem za rady.

Instalation instruction od vyrobcu pasty AC MX-1
Obrázok

Pastovanie pred a po.
Obrázok
Dalsie dolezite poznamky su v obrazkoch.
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

predpokladam ze staru pastu su dokladne odstranil z procesoru... a tu novu si dokladne naniesol a primerane rozotrel po celom povrchu jadra.
.
Chladic je dobre nasadeny? Procesor ma rovnake frekvencie aj napatie ako aj predtym?
Používateľov profilový obrázok
stanlord
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa stanlord »

Chladic by mal byt dobre nasadeny, pastu som "rozotrel" tak jak je na obrazku cize podla navodu vyrobcu. Napatie aj frekvencie som nemenil.
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

prudi v tej bedni vzduch? mozno si kabelaz inac poukladal...
.
kazda doska s tychto starsich moze mat inac nastavene meranie teploty teda aj ine vysledky...
.
v com sledujes teplotu? cez bios? Skus free program Everest co ti tam napise
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

MX-1 je vyborny pasta, manipulacia s nou je ale dost obtiazna. Treba ju vediet nanasat, pretoze je pomerne husta. Ani silny pritlak chladica ju nedokaze dostatocne roztlacit. Preto je nanasanie vo velmi tenkej rovnomernej vrstve nutne. Tam by teda mohla byt cast problemu.

Zasadne je, odkial beries hodnotu teplot, rozdielne dosky nemusia ukazovat rovnako.
Používateľov profilový obrázok
stanlord
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa stanlord »

Hodnoty beriem z Motherboard monitor, Speedfan, Hardware Doctor (z CDcka od novej dosky) a nakoniec z biosu. Vsade to ukazuje rovnako ale v biose sa mi zda byt o 1 stupen viac.

Po dlhsie zapnutom kompe som si vsimol ze v necinnosti klesne aj na 37, ale ked spustim prime95 na max zataz torture test, dost rychlo (dve minuty +-) stupne na 45 a o minutku, dve na 47

//a ked to budem par dni (lebo teraz nemam cas znova prepastovat) takto prevadzkovat na vyssich teplotach a asi nepokrytom celom jadre pastou moze sa nieco poskodit?
Používateľov profilový obrázok
Delarock
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: St 29. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Malá Ida

Príspevok od používateľa Delarock »

Moj subjektivny nazor je ze na socket A to neni velmi vysoka teplota mne bezal zopar rokov myslim aj na vyssich a no problem,a bol to pretaktovany barton so zvysenim napatim:) ja by som sa neobaval
Používateľov profilový obrázok
stanlord
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa stanlord »

no ano, ani mne by nevadili keby som predtym nemal o 7 stupnov nizsie teploty :wink: :cry:
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3350
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Podla mna tvoja stara doska ukazovala troska mensie hodnoty.
Pricin moze byt viac, ale skor by som to tipol na tu dosku.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 10,2 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
stanlord
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa stanlord »

este doplnim ze na aktualnej doske abit je senzor na meranie teploty uprostred soketu pod procakom
Obrázok
ale na starej tam nic take nemam takze neviem kde to mera teplotu ta asrock

a s touto abit mam v zatazi a pri hrach tak 50°C a s tou asrock to vychadzalo tak do 44-45°C neviem presne...
Používateľov profilový obrázok
Dominic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

rew:

Príspevok od používateľa Dominic »

Moj AMD Duron 950MHz taktiez na socket A pracuje na teplote 56°C uz asi dva roky a nemam ohladne procesora ziaden problem. Chysta sa ale menit ventilator za tichsi lebo to v noci vyrusuje tak som zvedavy ako sa zmeni jeho teplota.

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"