Slaby zdroj?

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
popo666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 951
Dátum registrácie: Pi 07. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom + Bratislava

Slaby zdroj?

Príspevok od používateľa popo666 »

Zdravicko. Chcem sa spytat, ako zistim, ze moj zdroj uz ide na hranici a ci netreba vykonnejsi?
Mam daky 400W (znacku nevie, a nechcem ho vymontovat) a obcas mam pocit ze uz ide na hranici svojich moznosti. Napr: kamarat mi pozical USB svetielko, ked som ho zapojil do USB svietilo dako slabo (moj subjektivny nazor) a obcas sa rozsvietilo aspon raz tak jasnejsie na sekundu, ci dve a potom zas tak slabo. Skusal som vsetky USB porty,, robi to iste a ani zlym kontaktom to isto nebude.
Mate nejake napady?
mokry PC:: CPU: 3770K @ 4.3GHz + EK Supreme HF * Laing DDC-1T * TOP XSPC Premium Laing DDC * Radiator EK Water Blocks EK-CoolStream XT || RAM: 2*8GB Kingston 1600MHz || MB: Asus P8Z77-V Pro/Thunderbolt || GPU: EAH5970 + EAH5970 @ CrossfireX + EK fullCover || SSD: Corsair GT3 120GB || PSU: Antec platinum 1300W || Mouse: Razer Lachesis || Keyboard: G11 || LCD: HP LP2475w
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

Zdrojom to podla mna nebude.. Nakolko samotna doska si generuje V do USB portov.. Cize keby zdroj nestacil, prejavovalo by sa to inak ako "blikanim" usb svetielka
Používateľov profilový obrázok
popo666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 951
Dátum registrácie: Pi 07. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom + Bratislava

Príspevok od používateľa popo666 »

Ok tak zrojom to nebude,, ale preco potom BIOS nastavuje rozne napatia pocas behu PC na USB portoch? A este raz >>> je nejaky sposob, ako zistit ci mi zdroj este stiha a ma nejaku rezervu?
mokry PC:: CPU: 3770K @ 4.3GHz + EK Supreme HF * Laing DDC-1T * TOP XSPC Premium Laing DDC * Radiator EK Water Blocks EK-CoolStream XT || RAM: 2*8GB Kingston 1600MHz || MB: Asus P8Z77-V Pro/Thunderbolt || GPU: EAH5970 + EAH5970 @ CrossfireX + EK fullCover || SSD: Corsair GT3 120GB || PSU: Antec platinum 1300W || Mouse: Razer Lachesis || Keyboard: G11 || LCD: HP LP2475w
Používateľov profilový obrázok
radopali
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Pi 18. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Prešov

Príspevok od používateľa radopali »

Ak mas moznost premeraj si spotrebu kompu.
Moja zostava spapka v zatazi cca. 230 W.
Intel Q6600 @3,0GHz,GB GA-EP45-UD3LR,RAM 2x2GB DDR2-A-Data EXTREME,Nvidia Gigabyte GTX 560 OC 1GB,Samsung SyncMaster 205BW,SSD Intel® X25- M 80GB 34nm + Samsung 500GB HD502HI,pasívny Fortron ATX Zen 400W
Používateľov profilový obrázok
jozino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa jozino »

ja mam tiez taky problem no mam len 300w zdroj a chcel by som si nataktovat hardware ale asi to nezvladne moja zostava:cpu AMD athlon 64 2800+,vga:6600 jadro na 300mhz a ram na 500mhz doka:MSI k8n nio3 a 1024mb ram ja myslim ze taktovanie asi nebude zvladat kamos mi hovoril ze mi odide a cudoval sa ze este vobec ide no teras mam objednany 400w zdroj ale este ho nemam potreboval by som vediet ze ako zistit ze kolko w ten moj komp zere je nato nejaky software?a ked uz by som taktoval s tymto co mam teras zdrojom tak by sa spalil? ci by sa to prejavilo na stabilite?
Používateľov profilový obrázok
burningsoul
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 418
Dátum registrácie: Po 31. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Lucenec (18)

Príspevok od používateľa burningsoul »

tu je odkaz na kalkulacku ktora ti na 75% vypocita spotrebu zostavy.......
s mojim 400W Euroshitom :x to moc dobre veru nie je..........ale dufam ze aspon 60% ucinnost ma..........
si myslim ze by ti aj ten neznackovy mal vydrzat........
powered by AMD & ATI
Používateľov profilový obrázok
jozino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa jozino »

no skusil som to a vyslo mi ze 385w a ja mam 300w zdroj.A co to spravi ked zacnem zdvihat napetia???? to asi neni dobree
Používateľov profilový obrázok
burningsoul
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 418
Dátum registrácie: Po 31. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Lucenec (18)

Príspevok od používateľa burningsoul »

jozino napísal:no skusil som to a vyslo mi ze 385w a ja mam 300w zdroj.A co to spravi ked zacnem zdvihat napetia???? to asi neni dobree
no neviem ako a co si tam daval ale tych 385 je fakt hodne vela........
mne vyslo cca. 200W........a mam vykonnejsiu zostavu ako ty.........
skus to este raz.........ale nic ohladom taktovania by som na tom zdroji nerobil............len kupit novy............
powered by AMD & ATI

Návrat na "Hardware všeobecne"