chyba windowsu ntldr pls je to surne

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
s10
VIP
VIP
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

chyba windowsu ntldr pls je to surne

Príspevok od používateľa s10 »

mohli by ste mi poradit ako sa mam dostat k mojim dokumentom?
padol mi totiz win. pri bootovani vypise iba ntdlr a pod nou pres ctrl alt delete.
ked disk pripojim k inemu kompu tak ide v pohode ale moje dokum su zamknute. ako sa mam dostat k datam z nich?
prosim poradte je to surne
Tom4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Št 14. Okt, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa Tom4 »

vyskusaj zbehnut do nejakej pc predajne, oni dokazu skopirovat obsah disku na iny, a teoreticky by ti to mohly vediet otvorit...ISSO
http://www.lockon.webzdarma.cz
MSI K8 Neo4Ultra PlatinumAMD Athlon 64 3200 s9391024MB Kingston 566Mhz
Gainward Nvidia 7800GT 512MBFortron 400WRealtek AC/97
Saitek X-52SeaGate Barracuda 240GB SATA NCQMaxtor 160GB SATAThermaltake WaterCooling CPU/VGA
Používateľov profilový obrázok
aragorn
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: Ut 25. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany, Zilina

Príspevok od používateľa aragorn »

staci ked kliknes pravym na vlastnosti zlozky -> zabezpecenie -> uplne dole Upresnit -> Vlastnik -> zaskrknes tam dole tu polozku Nahradit vlastnika v podriadenych suboroch a adresaroch

medzi tymito krokmi ta to budo upozornovat ze nemas prava ale staci davat Ok .. a mas to

Inak na to ntdlr najdes na nete navod ako to urobit (myslim ze to je jeden z prvych odkazov v google) staci ti CD Windowsov ... alebo by mozno stacilo aj ist do recovery console a fixboot alebo fixmtbr ci ako to je
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

Hmmmmmm..... ja som to omylom odpalil (Del + Enter) :lol: . Siel som po disketu -> kamarat -> nakopiroval som ntldr na disketu -> hodil na C -> a funguje dalej uz dlho :wink:
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
s10
VIP
VIP
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa s10 »

njn ale kde ho mam najst?
na mojom c:
som ho nenasiel a to mam odkryte skrzte a systemove.
kde je?
Používateľov profilový obrázok
aragorn
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: Ut 25. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany, Zilina

Príspevok od používateľa aragorn »

najvacsi problem asi bude prave to ze si ho nenasiel :) normalne sa nachadza c:\ntdlr bez koncovky

P.S.: ten navod co som ti napisal ked si to dal do ineho PC nefungoval?
Používateľov profilový obrázok
s10
VIP
VIP
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa s10 »

tak som to poriesil.
ntldr som si nakoniec stiahol z netu. chyba sa odstranila ale nasledne pri bootovani z disku sa stale sam restartoval (asi poskodeny boot.cfg ale nieco take).
tak som nainstaloval novy win do slozky napr w2. instalacia mi opravila ntldr.
nasledne som nacital povodny win a zlozku w2 odstranil.

2 aragon: nie bohuzial to nefungovalo :cry:

vdaka za rady :wink:
d-a-r-t-h

Príspevok od používateľa d-a-r-t-h »

mel sem steyny problem...stacilo spustit z cd win konzoli pro zotaweni a zadat prikazy fixboot a fixmbr ... a ye to :D
Používateľov profilový obrázok
DuKu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Ne 21. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa DuKu »

Mam takyto problem. Disk, ktory som na jednom pc pouzival ako druhy som sformatoval, dal som ho do druheho pc a chcem tam nainstalovat windows. Sformatuje, skontroluje... a potom ma restartovat a zacat instalacia. Ale restartuje a napise to iste co vam-ze nenaslo ntldr a stlacenim klavesy mam restartovat a blika pritom disketovka. Problem je v tom, ze momentalne nemam doma ziadnu disketu. Bude stacit ked len dam ten subor ntldr na disketu a vlozim ju dnu? :dntknw: Prosim poradte :cry2: :wallbash:
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Príspevok od používateľa Payne »

No co sa tyka tych dokumentov - mavam obcas taketo problemy a mam jednoduche riesenie - disky mam format na FAT32 a ked sa daco pokasle, tak si vsetko skopirujem z DOSu :)
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
Používateľov profilový obrázok
s10
VIP
VIP
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa s10 »

DuKu napísal:Mam takyto problem. Disk, ktory som na jednom pc pouzival ako druhy som sformatoval, dal som ho do druheho pc a chcem tam nainstalovat windows. Sformatuje, skontroluje... a potom ma restartovat a zacat instalacia. Ale restartuje a napise to iste co vam-ze nenaslo ntldr a stlacenim klavesy mam restartovat a blika pritom disketovka. Problem je v tom, ze momentalne nemam doma ziadnu disketu. Bude stacit ked len dam ten subor ntldr na disketu a vlozim ju dnu? :dntknw: Prosim poradte :cry2: :wallbash:
ano mne to stacilo. hod hdd do druheho pc s win xp a prekopiruj. z dosu to nepojde.
Používateľov profilový obrázok
DuKu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Ne 21. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa DuKu »

Tak som ten disk dal do druheho pc a pozrel som sa na to a to ntldr tam je, pritom mi stale pise ze nenalezen. Skusil som tam dat aj druhy disk a stale mi to pise. Ta chyba musi byt v dacom inom, nie v disku :sorry:
Používateľov profilový obrázok
DuKu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Ne 21. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa DuKu »

neviete mi poradit?
EDIT: Tak uz netreba. Jeden chlapik mi to opravil. Dal ta CD Win98 a asi to sformatoval ci co

Návrat na "Operačné Systémy"