Zmena voltaze na Barton 2500+

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Zmena voltaze na Barton 2500+

Príspevok od používateľa shiro »

Zdravim, Chcel by som sa spytat ci je mozne nejak zmenit Vcore Bartona 2500+. Pouzita doska Gigabyte 7VT600 umoznuje cez BIOS iba zvysenie o max. 10%, ale znizenie nie. PC pouzivam ako mediacenter, a chcem preto obmedzit zahrievanie CPU. Uz som ho aj podtaktoval na 1100MHz (100x11), ale moc to nepomohlo...
Používateľov profilový obrázok
Rector
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Orava

Príspevok od používateľa Rector »

s tym uz nic neurobis,ak ti to neumoznuje doska
Deneb @ 3.4 || GA 970-DS3 || 8Gb Kingston 1600 || GA R9 270HD || Crucial BX100 250Gb + WD 500 Gb || Seasonic M12 II 520W || Dell U2412M || Fractal R4
Používateľov profilový obrázok
disorder
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa disorder »

No ja mam presne rovnakeho bartona a neviem ako ho chces podtaktovat s nizenim V core?pokial viem tak zmena napajania jadra cpu sa meni pri taktovani na vyssie ale o nastavovani mensej ako default som nepocul...ak ked som v tomto len lamka:roll:ak ho chces podtaktovat tak musis zmenit rychlost fsb, povodne nastavene na 166x11 co je 2500+ tak skus dat fsb co najmensie ake ti pojde...100x11 je spominana 1100+ ale mohlo by to ist este kus nizssie...a ak sa mozem opytat aku mas teplotu cpu ked sa ti to prehrieva? alebo to potom vyries zmenou chladicu ,ten si tiez nespomenul aky mas, ja sa pri 2500+ nedostanem cez 48stupnov... alebo potom skus skontrolovat pastu na chladici ci nieje stara... :red:
ASUS F5VL, Intel Pentium Core2Duo,2GB DDR2 667MHZ,Ati radeon graphics X2300 512MB,SATA 16OGB HDD
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Chladic je v pohode, teplota je pri zatazi (pozeranie DVD, divx) po asi dvoch hodinach nejakych 62-64C. Doska ma okolo 55C. Vsetko meriam Motherboard Monitorom.

Ide o to, ze stiahnutim Vcore chcem ten CPU este nejak schladit. Beztak uz bezi na 1100, mam tam este pustene CPUidle. Chcem dosiahnut nejaku minimalnu teplotu, nakolko tu PC skrinku mam strcenu v policke pod TV - inde ju nemam kde dat :(

A tiez ide o hluk - do chladica moc investovat nechcem, mam v plane si vyrobit pasiv. V noci to celkom dobre pocut jak to vrci...

Ale aj na podtaktovanej freq, stiha v pohode prehravanie DVD apod., takze som chcel vyskusat, ze kde ma hranice, ked uz bude mat tak malo stavy ze by nestihal :)

Mam tam este strcenu Geforcku 6600, a ta tiez na pasive moc existovat nevie, v klude jej leze teplota cez 70C. Tu skusim este podtaktovat v Riva Tuneri, a bude o ventilator menej. Aj tak nevyuzivam ziadne 3D funkcie, iba 2D.

Zatial som dal na CPU a grafiku ventilatory, ktore boli od vyroby v skrinke - nejake supertiche 60mm, 1000ot. Ked ich prstom zastavim, tak ani neviem ze stoja, nerozoznas rozdiel ze daco prestalo ist. Z toho usudzujem ze v nich problem nebude. Ale po case sa zanesu, a vrcat zacnu - a tomu sa chcem vyhnut.
V pohode uchladia CPU a grafiku.

Ten PC bol vlastne kedysi moj normalny stroj, ale doslo na upgrade za athlon64 3500+ 1GB RAM, a 7600GS, takze som z neho spravil HTPC...a teraz riesim chladenie :)

Lenze vsetko speje k tomu, ze uz sa viac asi urobit neda - doska mi ho uz spomalit nedovoli, a napatie smerom dolu menit nevie. Dufal som ze sa to da dako prestavit este spojenim nejakych plosok na CPU, ale nic som za cely den nevygooglil.
Používateľov profilový obrázok
disorder
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa disorder »

heh no tie teploty sa mi zdaju dost vysoke ... :roll: aj ked kill teplota cpu by mala byt 80stupnov...skus poriesit na nete nejaky tichy chladic nemusis kupovat novy... a k tej grafike fuuuha 70 stupnov je podla mna dooost vela a zivotnost sa jej len skracuje....ak pouzivas komp len na filmy a pod. nerozmyslal si o vymene_??ak by si mal zaujem vymenil by som tvoju grafiku za moju Geforce 5700fx + samozrejme moj doplatok....popripade ti ju dam aj s novym pasivnym chladicom!! :wink:
ASUS F5VL, Intel Pentium Core2Duo,2GB DDR2 667MHZ,Ati radeon graphics X2300 512MB,SATA 16OGB HDD
Používateľov profilový obrázok
klb
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: So 14. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bernolakovo, okr. Senec, Slovensko

Príspevok od používateľa klb »

a ako mas vyrieseny prievan v skrini? bez neho tie teploty dolu nepojdu. FSB davas zbytocne dolu, tak znizis akurat vykon systemu a nie teplotu. skus ho premalovat na mobila a pri meneni multiplikatora mozes ziskat cca 4°C
u teba je jednine riesenie prievan a hlavne mat skrinku na takom mieste kde je zabezpeceny prisun vzduchu. no a taktiez kvalitny chladic na cpu ktory dokaze chladit na min ot. pripadne pasivne.

ak chces znizit napatie pomocou pin modu kukni toto
http://www.ocinside.de/go_e.html?http:/ ... kshop.html
vela stastia :D
Intel core i5-4690K, Scythe Big Shuriken, Asus Z97i-plus, 2x4GB Crucial Balistix 1600MHz, SSD Crucial M4 120GB, Spire PowerCube SPM210B-300W-PFC
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

L11 mostik

Príspevok od používateľa AmOK »

:!: http://fab51.com/cpu/barton/athlon-e23.html#L11 :!:
V pripade akychkolvek nejasnosti som k dispozicii. KLB by vedel rozpravat.. :lol:

Návrat na "Procesory"