Zlato miesto pasty

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Joshua
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 09. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Moravsky Sv. Jan

Zlato miesto pasty

Príspevok od používateľa Joshua »

Uz dlhsiu dobu rozmyslam nad pouzitim zlata ako nahradu za teplovodivu pastu(':8O:'). sIALENSTVO(':?')
? Nemyslim! Zlato jeden z najlepsich tepelnych vodicov a co je dolezite niektore druhy su relativne mekke (platkove restauratorske). Ako to chcem urobit.(':roll:')
Plochu chladica dokonale vylestit (najlepsie lapovat) na procesor naniest jednu vrstvu platkoveho zlata a vylestit (cim to musim zistit u restauratorov). To iste spravit aj na ploche chladica (moze byt viacej vrstiev kvoli zalisovania a lestenia). Zlatu plochu na chladici mini horakom nahriat vyrovnat a vylestit.
Tesim sa na Vase nazory.
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

neviem co to spravi, ale pasta je preto tekuta, aby natiekla aj do tych najmensich strbin a vytlacila prebytocny vzduch...nie je to zly napad, ale podla mna to nebude prilis efektivne, efektne mozno...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

si mislim ze jednoduchsie je pouzit ten tekuti kov v platkovej forme.

Dakde sa tu otom pisalo

Toto:
http://www.coollaboratory.com/en/product_metalpad.shtml
Naposledy upravil/-a Toman v Št 01. Mar, 2007, 23:23, upravené celkom 1 krát.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Joshua
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 09. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Moravsky Sv. Jan

Príspevok od používateľa Joshua »

nechcem to urobit z efektu ( nie je to vidiet mam uzatvorene PC) ale kvoli zisteniu ci to funguje. Eventuelne pouzit pri tom novu kovovu teplovodnu hmotu o ktorej som tu cital. Ak to vyskusm tak dam o tom vediet aky to malo vysledky.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

hm... a ja by som to zase spravil pre ten efekt, taky pozlateny zalman by bol krasny

Vies to nejak elektrolizou pozlatit?
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

Ak by si otvoril tabulky tak by si zistil, ze zlato ma sice najlepsiu elektrcku vodivost, ale tepelnu ma slabsiu ako meD. A zase striebro najlepsiu. A myslim, ze strieborne pasty tu davno mame.
Používateľov profilový obrázok
Joshua
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 09. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Moravsky Sv. Jan

Príspevok od používateľa Joshua »

NEJDE o tepelnu vodivost zlata ale o vlastnost zlata prilnavosti k inym materialom (Cu, AL,Fe...) ako aj vlastnost vzajomneho spojenia dvoch vrstiev zlata. Ked znovu najdem link na info o tejto vlastnosti tak ho uverejnim.
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

No ja myslim, ze keD mas moznost otestovat to, tak otestuj.
Ako to uz ozrejmil iwhy, prinos to mat s najvacsou pravdepodobnostou nebude, ale za otestovanie to urcite stoji.
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Je viac ako iste ze prinos tam nebude, prilnavost je dena vec, ale ta je najlepsia az od urcitej teploty. Taku ty nedosiahnes to by si usmazil CPU, na prilnavost za studena potrebudes vyvinut tlak. Podstatne je, ze taky tlak nikdy venyvinies, to by si prerazil dosku.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Sestra je restavratorka, ma aj platkove zlato, a aj to mnohokrat robila. Miesto nanesenia sa natrie tusin trichlorom, a len na to miesto zlato "naskakuje", inde nie. A lestenie po naneseni??? To by si to zlato strhol dole.
Ale zaexperimentuj, ako vravela moja triedna na strednej, "odvaznemu stastie praje" :) . Aj ked osobne si myslim, ze necakaj zazrak...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 376
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

striebro

Príspevok od používateľa charonme »

ako uz iwhy spravne povedal, striebro ma lepsiu tepelnu vodivost. kvalitna a naozaj strieborna pasta bude lepsia ako platkove zlato, ale skor qoli uz spomenutemu vyplneniu medzier, rych a inych mikroskopickych nerovnosti ako vodivosti. aj najlepsie pasty mavaju horsiu tepelnu vodivost ako normalny kov. hrubka vrstvy pasty medzi chladicom a procesorom je urcite mensia ako najtensie platkove zlato. ked uz, tak tam naozaj daj ten kovovy platok od coollaboratory, ktory sa roztavi pri nejakych 60 stupnoch. a ked uz nahrievas letlampou tak radsej nahrej zakladnu chladica a pritav ju na heatspreader.
Zdroj: PicoPSU-120-WI-25
Používateľov profilový obrázok
pajo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa pajo »

jj tiez si myslim ze lepsia je strieborna pasta pretoze nech ma zlato akukolvek tepelnu vodivost tie restauratorske platky maju maly obsah zlata nie :?:
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

pajo napísal: tie restauratorske platky maju maly obsah zlata nie :?:
no aj ano... ale zasa 100% by som povedal minimalne... :lol:
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"