tunel vs. outake?

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
pipo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Po 12. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Humenné / Bratislava

tunel vs. outake?

Príspevok od používateľa pipo »

zdravim vsetkych. mam dilemu ohladom pouzitia tunela v mojej skrini. na chladenie pouzivam 2 kusy 8 cm fanov vpredu dole, jeden pracuje na 5 a druhy na 12v. v zadu mam 8cm fan ktory momentalne pouzivam ako outake..bezi na 12v. procak mam intel celeron d326 povodna frekvencia 2530MHz. mam taktnuty na cca 3,0 ghz a teploty su idle 44, burn 58stupnov max. ale pocitam s tym ze ked sa otepli tak to bude horsie a ja nad 60stupnov ist nechcem. tak sa pytam ci sa podla vas oplati nechat to tak ako mam alebo otocit fan ktory pouzivam vzadu a nasmerovat ho do tunela k CPU? oplati sa vobec na zaciatok tunela umiestnovat fan? cladic mam intelacky boxovany..dik za vase nazory
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

urcite nedavaj ten vyfukujuci do tunela, to by sa ti potom v skrinke akumuloval teply vzduch a zdroj by ho nestacil odsavat, mozno by sa aj zacal prehrievat...vzdy by mal byt vacsi objem vzduchu vyfukovany ako nasavany...sprav tunel z bocnice na ten boxovany chladic, nieje to nic tazke a vacsinou dost ucinne...popripade potom prehod jeden fan z predu niekam dozadu ak tam mas este volnu poziciu, pretoze fan na cpu ti bude tiez nasavat vzduch z vonku
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Št 02. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Kvacalova 12, 82108 Bratislava

Príspevok od používateľa iwo1222 »

skus tam dat namiesto tich 8cm fanov 12cm ....... zvacsi sa ti prietok vzduchu... zmensi teplota.. budes to mat lepsie ak k tim vetrakom das aj dajake regulatori...

no k tomu tunelu..... urcite bi som tam fan nedaval... lebo ako tuna predo mnu uz napisal skrat.. tak sa ti v case bude hromadit teply vzduch..... a to ti predsa nechces :wink:
My Pc: MB: Asus pk5 se/epu ; CPU:Intel E5200 ; GPU:Gainward hd3850 ; HDD: hitachi 80GB p-ata ; RAM: DDR2 4gb ; psu corsair vx450w ; mechaniky: LG dvd-rw(p-ata), LG dvd-rw LS(s-ata) ; klavesnica: Chickony + a4tec X7G100 ; mys: accutake sky-o-mouse
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

hmm... nemyslim si ze vymenou 2x8cm za 1x12cm vetrak vzadu nieco ziska mozno tak minimum narast prietoku a bohvie kedze to nespomenul ci sa da do jeho CASE namontovat ta 12
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
pipo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Po 12. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Humenné / Bratislava

Príspevok od používateľa pipo »

dakujem za konstruktivne prispevky :) dobre no s tunelom si davam pokoj kedze je pre mna problem ho umiestnit do bocnice(lebo casto tu stranu davam dole. a s tymi fanmi...osobne by som aj ja do predu supol 12cm namiesto 2*8 ale bohuzial nemam prachy taze musim pracovat s tym co mam...vzadu by sa tiez zisla 12tka ale bohuzial do skrine vopcham max. 9cm. snad by som pouvazoval o nejakom inom mieste kde umiestim nejaky dalsi odvadzaci fan ale nic ma nenapada kde to dat asi sa nikde neda snad len do zdroja dat 12cm na nasavanie ako som to videl u jedneho typka tu na fore :D
a co sa tyka regulatorov tak neriesim viem ze v tomto so mnou nikto suhlasit nebude ale mne hluk absolutne neprekaza lebo vzdy ked robim nieco s pc tak pocuvam aj hudbu a aj ked nie tak som si uz zvykol.

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"