review mojej novej zostavy

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Frenger
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 02. Mar, 2007, 08:00

review mojej novej zostavy

Príspevok od používateľa Frenger »

Zdarec!

Tak som si povedal, ze vam napisem ako to dopadlo s mojou zostavou. Nakoniec je takato:

proc. Core2duo E6600
zakl. d. Asus p5b deluxe
ram Kingston 2gb, 800mhz, cl4
grafika Geforce 8800gtx
hdd samsung 250GB, 8mb cache
dvd rw Samsung
zdroj Fortron Epsilon 700w
skrinka Thermaltake armor jr.

Tak, cim zacat?
Ako prve, co som zistil ze je zle - kupil som mechaniku na IDE a nie SATA :lol: Jeden IDE port vsak na doske je, takze pohoda. Ale inac ma to ani nenapadlo.

Skladal som to vsetko sam, a to som v zivote este neskladal pocitac... Takze vzniklo par problemov.
Najprv isiel zdroj. Dostat ho tam bolo na prvy pohlad nemozne, ale nakoniec sadol na svoje miesto. Hàba kablov trciacich zo skrine bola enormna :wink:
Instalacia procesora v poho, ramky isli ztuha, ale v poho. Potom som to slahol do skrinky a asi na piaty krat primontoval (nedoslo mi hneD, ze mam pouzit distancne skrutky).
Nasledoval chladic procesora.
Potom isiel HDD a DVD, zapajanie vsetkych kablov. No problemo. Az na kable od USB, Firewire a audio na vrchu skrinky, s ktorymi mam problem (nova tema v sekcii o skrinkach :D )

KeD som si myslel, ze najhorsie mam za sebou, isiel som na finalny krok - zapojenie grafickej karty. Poviem vam, riadne som sa zapotil.
Problem c. 1 - mala skrinka (alebo skor dlha graf. karta :P ). Klietka s hdd isla prec (stastie ze je vyberatelna). Hdd isiel hore, do I/O panela, vDaka za to, lebo potom neviem kam by som ho dal...
A potom - necakany problem c. 2 - zapojeniu branila zadna stena skrinky! Musel som ju povolit, aby sa oddialila, vtedy karta elegantne sadla na svoje miesto, a potom jemne zase dotiahnut. To ma dost sklamalo, od Tt som cakal viac (pochybujem ze je to problem VGA alebo MB).

Zapojil som aj zvysne kable a zapol...

Spadol mi mensi balvan zo srdca, vsetko zda sa bezi OK. Treba este nastavit bios, musim pozriet manual. Vsetky ventilatory sa tocia...

Ventilatory. co som vobec necakal je zapojenie ventilatorov. Myslel som si, ze sa budu napajat zo zakladnej dosky (co by sa aj mali, pokial chcem regulovat otacky... no nie?) - ale oni mali "klasicke", stvor pinove konektory (zapojil som ich rovno od zdroja) - je to normalne? Nie je to haluz? Rad by som to nejako poriesil, ale ani neviem odkial mam zacat. Po celej p5b su rozmiestnene konektory na ventilatory a ja mam zapojeny akurat ten na CPU :?

No, to by bolo asi tak vsetko, ako som pisal este ten bios, potom windows a nakoniec nejaku hru na otestovanie vykonu :wink:

A naozaj je vsetko tiche (grafika, zdroj...), tak to je fajn.

Celkove zhrnutie:
Jedinou chybou zostavy sa zatial javi skrinka, ktora mala byt vacsia... Obetovany musel byt priestor na HDD, no mam len jeden, tak sa to dalo obist. Uvidim in the future - buD nova karta (LOL) alebo skrinka.
Plus sekol som sa pri vybere napalovacky :roll:

Tak, to je vsetko. Dufam, ze som nebol velmi off-topic a ze sa to dalo citat.
Prajem pekny den :wink:
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... to ze mas IDE napalovacku nepovazuj za seknutie, nie je tam ziaden rozdiel
... okrem toho, WinXP ma stale problemy s detekciou niektorych SATA mechanik
... cize by si ani system nenainstaloval
... no JUNIOR sa nevola zbytocne ta skrinka, je mensia a plna kompromisov
... je to uplne normalne, ze tie ventilatory sa napajaju do molexov, je to standardne riesenie, kedze vyrobca skrinky nemoze vediet, aka MB bude pouzita ... a usetri nemale prostriedky z dlhodobeho hladiska, keby tam dal Y kabel ... najjednoduchsie riesenie je jedoducho koniec odcvaknut a priletovat na male konektory, pripadne este rozumnejsie je tie ventilatory vyhodit uplne ... sam mam TT skrinku a najprv som to riesil vymenou konektorov ... tie ventilatory su ale na moj vkus aj po zregulovani otacok "hlucne" a skor hrkocu, kvoli nekvalitne vycentrovanym rotorom pri nizkych otackach ... zainvestuj do 2 12cm tichych vetronov, ktore uz maju male konektory do dosky a mas pokoj na par dni, ked zistis, ze graficka karta ti lezie na nervy a zacnes sa pozerat po moznosti jej stisenia ... a takto sa dostanes do bludneho kruhu, z ktoreho niet uniku
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

presunute
s pozdravom, crux.

Návrat na "Hardware všeobecne"