CPU ide na 100%

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
tweete
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Po 06. Feb, 2006, 02:00

CPU ide na 100%

Príspevok od používateľa tweete »

caute mam taky problemik ze vzdy ked zapnem pc tak mi naskoci svchost.exe na 100% cpu.
skusal som uz aj reinstal ale nepomohlo je to naspet a este sa mi stale zapina aktualizacia winu cize wuauclt.exe ikonka na paneli v dolnom rohu je ale nic nestahuje a po pol hodinke zmizne tak pls help mi lebo uz mi to lezie na nervy :E
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa skill3r »

virus jednoznacne.mne tiez haluzilo pc a nevedel som co. na druhy den mi stiahlo do noda32 novu aktualizaciu.ta mi hned zahlasila ze svchost.exe je nejaky virus.vymazalo ho a pc uz ide ok
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
tweete
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Po 06. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa tweete »

podla mna to neni vyrus pretoze som ako prvu vec dal novy win a hned mi to hodilo znovu a ku tomu mam nod32 a kazdu pol hodku mi taha aktualizacie a nic nezaregistroval dokonca aj ked som dal kompletny sken celeho pc
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Mas aktivovany win? mas vsetky updaty? Mne toto robilo, ked som nemal aktivaciu a to ho zatazovalo ...
Používateľov profilový obrázok
tweete
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Po 06. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa tweete »

mno pls vysvetlit co je aktivovany win lebo ak myslite ze ci mam original cd key tak nie mam patsku verziu cize kopiu a aktualizacie mam asi vsetky lebo ked som bol na windows update tak uz podla nich moj komp nic nepotreboval takze neviem v com to bude ale ten svchost.exe mi njde stale na 100% ale asi len takych 15 minut raz za hodinku :wink:
Používateľov profilový obrázok
midlet
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Pi 12. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Pezinok

Príspevok od používateľa midlet »

Tak si vypni automaticke aktualizacie... Mozno zaberie.
MacBook Air 11.6" 128GB SSD | Apple iPad 3rd-gen 32GB WiFi black | 2x Apple TV | Time Capsule 1TB
Mac Mini i5 2,3GHz | 8GB DDR3 | Crucial M4 128GB | Apple Magic Mouse
Apple Wireless Keyboard | LG D2342 3D | Synology DiskStation DS211j 4TB
XBOX 360 + GH:WT World Tour Bundle...whoaaaa :-)
Používateľov profilový obrázok
bongo-man
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: sereï

Príspevok od používateľa bongo-man »

svchost nie je virus ak si das task manager tak ten pise ze je to network service keby to bol virus tak user name by bolo to ake mate na pc meno. a inka svchost.exe som mal v kompe od formatovania disku a preistalovania win takze je to nejaky soft. windowsu
Q6600 3 ghz 6gb ram R9 270
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa skill3r »

.Ale ked si vsimne svchost sa pusta asi styri krat.Ja dobre viem ze je tam od zaciatku.Ale minule sa mi pod jednym svchost schovaval virus.Ked si kuknes na nejakej stranke kde pisu o tychto procesoch co bezia sa docitas ze kludne sa pod jednym z nich moze schovavat aj virus
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

doporucujem stiahnut ProcessView. Je podrobnejsi ako task manager.
svchost je hostovsky proces pre dalsie procesy, preto je spusteny viackrat. virusy sa casto skryvaju za podobny nazov, napr. svchosts
Používateľov profilový obrázok
tweete
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Po 06. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa tweete »

mno uz som si ho nainstaloval ale ukazjue to iste a dokonca este o 2 procesy menej ako spravca uloh neviem cim to je pc som taktoval (intel celeron - Northwood) z 2GHz na 2,7 a isiel dobre az teraz posledny mesiac to blbne takze to bude asi nieco z OS alebo nejaky vyrus ktory mi nod 32 nenasiel
Používateľov profilový obrázok
tweete
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Po 06. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa tweete »

ale zase ked vypnem svchost.exe cez spravcu tak ide ako po masle. :(
Používateľov profilový obrázok
Durino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Št 26. Okt, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Durino »

Ja som mal ten isty problem no mne pomohlo naformatovanie a bolo to v pohode. Skus este SPYWARE DOCTOR ten by to mal spravit.
Používateľov profilový obrázok
tweete
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Po 06. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa tweete »

mno dal som nod 32 a ad aware personal a nic nenasiel
Používateľov profilový obrázok
Durino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Št 26. Okt, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Durino »

No viem ja som skusal obidva len ten SPYWARE DOCTOR mi nasiel virus v tom svhost.exe
Používateľov profilový obrázok
whitoSL91
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 06. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Sabinov

Príspevok od používateľa whitoSL91 »

Durino napísal:No viem ja som skusal obidva len ten SPYWARE DOCTOR mi nasiel virus v tom svhost.exe
a ked si odstranil virus, pomohlo???

Návrat na "Operačné Systémy"