Delkin Wireless G Router a pripojenie na net problem

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

podla mna to mas niekde zle nakonfigurovane, ak ide skipe, tak musia ist aj ostatne sluzby. Zmenou providera asi nic nedosiahnes (akurat ze pride k tebe technik a ked ho milo poprosis a das mu flasu tak ti to spravne nastavy)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

a skusal si si nastavit proxy v explorery? ja som to teraz takto aplikoval v praci a secko fungovalo ako malo
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
vuaras
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Pi 10. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Príspevok od používateľa vuaras »

je mozne, ze je to zlym nastavenim, ale skor nie, skusali to uz traja ludia, problem je v tom, ze skype ide na uplne inom porte ako web a ide aj vtedy, ked nie je proxy providera zapnute.
providera menim nie preto, ze by som nevedel rozbehat router, ale preto, ze menim byt a tam, kde budem, nie je tento provider
a zasa zdielana 100 mbit linka za 300 sk mesacne nie je zly kauf

ale vdaka za komentar
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

2 ktokolvek: existuje vobec na nejakom routeri nastavenie proxy servera?
2 vuaras: daj vediet, ako to ide s bonetom.
Používateľov profilový obrázok
vuaras
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Pi 10. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Príspevok od používateľa vuaras »

s bonetom je to fajn, router funguje, akurat je to zakazane, tak neprovokujem a staci mi zatial pripojenie na jeden komp, ale co som skusal router, tak siel v pohode, bez tych anomalii na robure

co sa tyka pripojenia, tak cez speedmeter sice 30 mbit linka, ale v skutocnosti co sa tyka p2p je to bieda, normalne sa neda skoro nikam pripojit, interny DC hub len okolo 30 uzivatelov, proste v porovnani s roburom a internym DC hubom kde bolo tak 15 TB dat, je to bieda, dost velka, tak si zvykam a asi pockam na optiku od orange
Používateľov profilový obrázok
vuaras
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Pi 10. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Príspevok od používateľa vuaras »

tak s bonetom - pripojenie routera bez suhlasu providera nie je mozne, detekuju ho a vypnuty internet, ale da sa s nimi dohodnut na tom, ze musia mat pristup k routeru, nemas ho zapojeny aby on sam prideloval ipecky, ale vsetko robia oni, pripojenie kazdeho dalsieho pocitaca je spoplatnene 100 sk/mesiac,

musim povedat, ze admin bol velmi trpezlivy, v podstate na tom pracoval do pol noci, aby mi vsetko rozbehol, takze ochota tam je dost velka a snazia sa najst riesenia,

i ked na speedmeter su vysoke rychlosti, pri stahovani cez P2P sa malokedy dostanete k 100 kb/s, ale surfovanie je bez problemu a realny upload a download asi na urovni roburnetu,

interny hub nic moc,

celkovo za 500 resp. 300 sk mesacne je to v pohode, pokial nechcete cez P2P tahat obrvoske veci, alebo musite cakat

terajsie pripojenie - jeden komp napevno, dalsie 2 cez wireless, ale z troch kompov vzdy mozem mat zapojeny len 2, lebo len za dva si platim,

celkom do pohody
cheiron

Príspevok od používateľa cheiron »

ahoj

mne sa to vsetko podarilo spusit, mam nastastie sikovneho kamarata, ale mam iny problem, ktory je dost zaludny. moj provider funguje ako velka LAN, to znamena ze z ludmi, co maju toho providera ako ja mozem hrat aj online hry cez LAN. odkedy mam ale router neda sa mi nikde pripojit, net bezi, vsetko funguje ako ma, ip servera pingnem ale nikdy sa mi nepodari pripojit. zvlastne je ze ked potom pripojim net kabel priamo do mojho PC a nie cez router, vsetko pekne ide. firewall mam samozrejme vypnuty. a aby toho nebolo malo moj sused ma rovnakeho providera a rovnaky problem, ale uplne iny router ak vas nieco napada, vopred dakujem
jednaodpo

proxy

Príspevok od používateľa jednaodpo »

No, ja som vsetko nastavil v pohode, na LAN aj WAN automaticku IP, sklonoval som MAC.. na svoje PC dal novu MAC.. pingnut web mi slo, icq s proxy mi slo.. ale web nie a nie.. nakoniec mi aj web ide, stacilo dopisat: za proxy v IE .roburnet.lan, napr. proxy-0X-0X.roburnet.lan
Akoze neviem odkial som to mal vediet...ale funguje to:-)

Návrat na "Siete"