Nahodny restart PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Nahodny restart PC

Príspevok od používateľa Vigor »

...davnejsie som tu pisal, ked som mal tento isty problem, ze sa mi nahodne restartoval PC... vtedy sa mi pripalil zdroj a kupil som novy...

...odkedy mam novy zdroj, tak vsetko ide v poriadku, no teraz sa zase zacina restartovat PC uplne nahodne (zvecsa v 2h intervaloch a niekedy este pred bootovanim alebo pocas bootovania WIN )...

...viem ze moznosti preco sa mi restartuje je strasne vela, ale tak pokuste sa aspon poradit co by to najskor mohlo byt...

- o co som sa pokusal:
1) ...TEST RAM som spravil v Memteste po cca test 6-7 (0 Errors) a potom sa ako obvykle zas restartoval pc...
2) ...teplotu procesoru, hdd a dosky mam v normale, no preistotu som skusil dat k tomu ventilator a teplota klesla vsade o 10C no PC sa aj tak po cca 2h restartlo...
3) ...virus by to nemal byt nakolko nechodim na zavirovane stranky + mam antivir a firewall...
...takisto virus vylucujem ako moznost restartu, pretoze PC sa niekedy restartne chvilu po tom co ho zapnem, este pred bootovanim windowsu...

...v com by mohla byt teda chyba? neviem co uz mam dalej robit...

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Št 02. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Kvacalova 12, 82108 Bratislava

Príspevok od používateľa iwo1222 »

tak z toho co si sem napisal sa toho myslim moc nedozvieme.....

co takto napisat aku mas zostavu.....zdroj.... atd....
:blind:

ps: z toho co si napisal akurat viem ze sa ti to restartuje cca kazde dve hodky a ze to nezapricinuje ram-ka ani vir a dokonca ani teplota cpu...
My Pc: MB: Asus pk5 se/epu ; CPU:Intel E5200 ; GPU:Gainward hd3850 ; HDD: hitachi 80GB p-ata ; RAM: DDR2 4gb ; psu corsair vx450w ; mechaniky: LG dvd-rw(p-ata), LG dvd-rw LS(s-ata) ; klavesnica: Chickony + a4tec X7G100 ; mys: accutake sky-o-mouse
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vigor »

sak ok ok...pytajte sa co potrebujete vediet...

AMD Athlon 1200MHZ (9x133)
Abit KT7A(-RAID) v1.3 (1 ISA, 6 PCI, 1 AGP, 3 DIMM)
VIA VT8363A Apollo KT133A
BIOS Award Modular (07/05/01)

SDRAM:
DIMM1: Hyundai 71V32635HCT8P-K (256MB)
DIMM2: Micron Tech. 16LSDT3264AG-13EE1 (256MB)
DIMM3: Infineon HYS64V64220GU-7 (512MB)

NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (driver Omega P 1.5672a)

Creative SB PCI128 (Ensoniq ES5880) Sound Card

Maxtor 6E040L0 (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

HL-DT-ST CD-RW GCE-8527B (52x/32x/52x CD-RW)
MSI CD-RW CR52 (52x/32x/52x CD-RW)

Microsoft Windows XP Professional
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

A nemas nafucane kondenzatory? (je to preca len stara doska)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Takto nahodne restarty by mohli s velklou pravdepodobnostou robit pamate a Memtest v nich nemusi rozpoznat zavadu.

Taktiez som jedneho casu skumal priciny podobne tvariacich sa restartov i Memtest po viac ako desiatich hodinach error nevyhodil, Prime vsak odhalil problem v RAM module.
Skus pouzit Prime95, pripadne este lepsie jeho modifikovanu verziu Orthos, ci ti prejdu testy na RAM korektne.
Používateľov profilový obrázok
technoboy
Príspevky: 315
Dátum registrácie: Ne 21. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa technoboy »

moze to byt aj zla voltaz.... je to fakt starsia DOSKA a aj zdroj !
CPU: Core 2 Duo E8400 @ 3,6Ghz CPU-FAN: Thermalright 120 Ultra eXtreme + Noctua S12 MB: ASUS P5B Deluxe GPU: MSI GeForce 8800GTS 512MB OC verzia RAM: 2x 2GB DDR2 A-DATA Vitesta 800Mhz CL4 HDD: Samsung F1 320GB 16MB Cache @ SILENTMAXX , 2x Samsung F1 500GB 16MB Cache @ SILENTMAXX , 1x Samsung F1 640GB 16MB Cache (external) SOUND: Creative SB Audigy 2 ZS TV: Pinnacle PCTV Stereo DVD-RW: Samsung S203N SATA, Samsung S203B SATA, Samsung S184M (external) ZDROJ: Enermax Liberty 620W (Cable-Managemant) CASE: ANTEC Nine Hundred CASE-FAN: 2x NOCTUA 12cm (600rpm)LCD: Samsung 193P
Používateľov profilový obrázok
Rector
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Orava

Príspevok od používateľa Rector »

Ja som mal podobny problem.Restartoval sa mi comp,niekedy len tak nahodne,inokedy pocas bootovania aj 2x.Restartovalo mi kazdu hru,vypisovalo chyby.Ale pritom prime mi bezal stabilne,aj memtest.Ked som dal pamete testovat pod dosom tak vyhodilo chyby,pozical som kamosove aj tam hodilo chyby.A najcudnejsie bolo ze niekedy isiel aj 3 dni v pohode.V servise ked som to opisal tak povedali ze na 95% ram alebo doska.
Bol to zdroj,nestabilne 3.3V

Je to iba priklad,mozno ti to pomoze,ale skus menit Ram,vga,psu... inac nezistis cim to je.Mna z toho isiel trafit slak :lol:
Deneb @ 3.4 || GA 970-DS3 || 8Gb Kingston 1600 || GA R9 270HD || Crucial BX100 250Gb + WD 500 Gb || Seasonic M12 II 520W || Dell U2412M || Fractal R4
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vigor »

- Orthos zajtra skusim a poviem ako som dopadol. (ak Orthos nic nenajde, tak este skusim po jednom skusat RAMky ci sa restartne PC)
- Zdroj je novy, takze tym to nieje
- Ziadny kondenzator na doske nieje nafucany
- Co sa taky voltaze, tak toto som skopcil z Everestu:
Jadro CPU 1.72 V
+3.3 V 3.36 V
+5 V 4.68 V
+12 V 11.40 V
...pricom akurat +12V kolise od 10.97V do tych cca 11.40V....ostatne stabilne...


//edit: nakoniec som nasiel nafucany kondenzator na grafickej...
...takze chyba bude asi tam....
...da sa jednoducho kupit a naletovat tam novy kondenzator?
Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Št 02. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Kvacalova 12, 82108 Bratislava

Príspevok od používateľa iwo1222 »

Vigor napísal: //edit: nakoniec som nasiel nafucany kondenzator na grafickej...
...takze chyba bude asi tam....
...da sa jednoducho kupit a naletovat tam novy kondenzator?
da sa vsetko len treba chciel a mat dostacujuce skusenosti...

sak skus to.. podla mna tym nic nestratis a ak vies pajkovat tak je to len +


btw: ten kondik je axialny, radialny alebo smd?
My Pc: MB: Asus pk5 se/epu ; CPU:Intel E5200 ; GPU:Gainward hd3850 ; HDD: hitachi 80GB p-ata ; RAM: DDR2 4gb ; psu corsair vx450w ; mechaniky: LG dvd-rw(p-ata), LG dvd-rw LS(s-ata) ; klavesnica: Chickony + a4tec X7G100 ; mys: accutake sky-o-mouse
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vigor »

...mno pajkovat viem, len si este musim zohnat mikropajku...
...tak aky je to kondenzator, fakt netusim, do toho sa moc nevyznam...
...ale uz skvor zvazujem kupu nejakej inej za par supiek, bo aj tak ta moja ja dost stara...

...nakolko sa mi PC nerestartoval, odvtedy co som si dal nahradnu staru graficku, tak myslim ze mozete temu LOCK, kedze to vyriesim asi kupov novej...

Dakujem vsetkym za ochotu
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa Muhyng »

iwo1222 napísal:
Vigor napísal: da sa vsetko len treba chciel a mat dostacujuce skusenosti...
OT: ehm, skusal si uz zabuchnut otacave dvere? ;)
Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Št 02. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Kvacalova 12, 82108 Bratislava

Príspevok od používateľa iwo1222 »

satyr_ik napísal:
iwo1222 napísal:
Vigor napísal: da sa vsetko len treba chciel a mat dostacujuce skusenosti...
OT: ehm, skusal si uz zabuchnut otacave dvere? ;)
btw: koho si chcel citovat?

ak mna: tak nie neskusal.. naco by mi boli?
My Pc: MB: Asus pk5 se/epu ; CPU:Intel E5200 ; GPU:Gainward hd3850 ; HDD: hitachi 80GB p-ata ; RAM: DDR2 4gb ; psu corsair vx450w ; mechaniky: LG dvd-rw(p-ata), LG dvd-rw LS(s-ata) ; klavesnica: Chickony + a4tec X7G100 ; mys: accutake sky-o-mouse
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

Vigor napísal:...mno pajkovat viem, len si este musim zohnat mikropajku...
Na vybratie je vhodne pouzivat odsavacku s vyhrievanim hrotom, je to preca len viac vrstvova doska a s timi sa dost blbo pracuje.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vigor »

...takze napriek tomu ze som hovoril ze graficka to vyriesila, tak som sa mylil, neviem preco ale na tie 2 dni to utichlo...teda asi som mal stastie alebo co...
...dneska sa pocitac zase ,,,krasne,, restartovaval, takze idem spat k povodnym planom a dam vediet...

:!: //Edit: problem je uz asi znamy... len neviem ci sa zas pokazil zdroj alebo to je stale chyba dosky...
...pretoze ako som sa pozrel na napajaciu koncovku od zdroja tak zase zacina priharat...
...ten isty problem som mal aj predtym ze sa mi pocitac stale restartoval, az som totalne privaril tu koncovku k doske, takze sa kupil novy zdroj a naletovala sa nova koncovka na dosku...
...pocitac isiel tak mesiav bez problemov a teraz mam zase ten isty problem lenze s novym zdrojom?
...takze neustale je problem v doske alebo som mal smolu na novy (chybny) zdroj ?

...takto teraz vyzera ta koncovka od zdroja:
Obrázok
Adrian1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 11. Máj, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa Adrian1 »

Smola bola asi kdesi na doske. Ak som dobre videl na fotke. tak je obhoreny oranzovy privod teda napajanie 3,3V. Jednotlive kabliky vedu obcas k roznym castiam a byvaju niekedy oddelene, niektore kabliky su vzajomne prepojene do jedneho odberoveho miesta. Ak sa porusilo prepojenie medzi jednotlivymi viacnasobnymi napajacimi kablikmi, tak jeden z nich mohol byt enormne prudovo zatazovany a na prechodovom odpore "vyharal" . Ak to viedlo k "sólo" napajaciemu odberu tak proto jeho zataz bola prilis velka a opat to bol dovod na preharanie.
Spolocnym dovodom moze byt aj "vykyvanie" napajacieho konektora na doske vplyvom mechanickeho namahania a nasledne vytvorenie "Studeneho" spoja na doske alebo odtrhnutia dutinky konektora od vnutornych napajacich vrstiev DPS. Nevylucujem aj moznost mechanickej deformacie konektora na doske a tym vznik vacsieho prechodoveho odporu s poziarnymi nasledkami. Jednoznacne treba stanovit najskor pricinu vyharania ak sa ich vobec podari odstranit, pretoze riadne zcernaly privod uz asi nikdy nebude mat "normalnu" hodnotu prechodoveho odporu.

Návrat na "Hardware všeobecne"