najvykonnejsie pc (co ma jadier jak jablko)

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
MengelE
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 226
Dátum registrácie: Ut 21. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Kalna/nad Hronom 93532

najvykonnejsie pc (co ma jadier jak jablko)

Príspevok od používateľa MengelE »

Najvykonnejsie PC ma od stredy znacku Apple a 8 jadier


Spolocnost Apple predstavila v stredu novy model svojho desktopoveho PC respektive pracovnej stanice Mac Pro spolu s az 8 jadrami. Mac Pro vyuziva dva stvorjadrove serverove Xeon procesory na frekvencii 3.0 GHz, ktore su dostupne zatial len v limitovanej edicii a nie su oficialne v ponuke ani pre vyrobcov serverov. V minimalnej dostupnej konfiguracii si za novy 8-jadrovy Mac Pro zaplatite 3 997 dolarov, v prepocte 99 500 Sk.

Spolocnost Apple v stredu uviedla na trh novy spolu 8-jadrovy model svojich najvykonnejsich desktopovych pocitacov respektive pracovnych stanic Mac Pro.

Novy Mac Pro vyuziva najnovsie stvorjadrove serverove procesory Intel Xeon z rady 5300 s jadrom Clowertown taktovane na 3.0 GHz. V oficialnej ponuke Intelu sa dokonca takyto procesor zatial nenachadza, maximom je 2.66 GHz model.

Mac Pro pouziva dve nezavisle FSB zbernice, jednu pre kazdy procesor. Tieto pracuju na frekvencii 1.33 GHz a poskytuju procesorom rychlost prepojenia s okolim 21.3 GB/s.

Jeden stvorjadrovy Xeon ma 8 MB L2 cache pamate, 4 MB na jeden dvojjadrovy cip. V Mac Pro je mozne pouzit len pomerne nakladne FB-DIMM (fully buffered) pamate s Error Correction Code (ECC).

Maximalnou kapacitou je 16 GB 667 MHz DDR2 pamate.

Vo viacerych testoch vykonu, ktore spolocnost Apple zverejnila, je 8-jadrovy Mac Pro dva az trikrat rychlejsi ako Power Mac G5 Quad 2.5GHz. V SPECint_rate_base2006 dosahuje napriklad skóre 69.5, v SPECfp_rate_base2006 52.1.

Minimalna ponukana zostava s 8 jadrami ma 2 x 512 MB pamate, jeden 250 GB 7200-otackovy pevny disk, jednu NVIDIA GeForce 7300 GT 256MB, jednu 16-rychlostnu SuperDrive mechaniku zapisujucu na vsetky obvykle DVD formaty a samozrejme predinstalovany Mac OS X 10.4.

Cena za takuto zostavu je 3 997 dolarov, v prepocte 99 500 Sk.

Mac Pro sa da ale osadit az styrmi pevnymi diskami, styrmi grafickymi kartami a dvomi optickymi mechanikami.

Pri maximalnej dostupnej konfiguracii so 16 GB pamate, styrmi diskami o kapacite 750 GB spolu o celkovej kapacite 3 TB, jednou profesionalnou NVIDIA Quadro FX 4500 512 MB grafickou kartou, dvomi mechanikami, s podporou Bluetooth a WiFi, stvrokanalovou 4 Gb Fibre Channel PCI Express kartou cena stupne uz na 13 118 dolarov, v prepocte za priblizne 326 500 Sk.

Tam ale cena noveho Mac Pro nekonci, nakonfigurovat ho mozno este so serverovym Mac OS X, co zvysi cenu o Dalsich 999 dolarov. Dokonfigurovat sa navyse daju samozrejme aj rozlicne periferie.

Pri pouziti styroch GeForce 7300 GT 256MB s podporou priameho pripojenia az 8 monitorov namiesto NVIDIA Quadro FX 4500 512 MB sa cena znizi o 1 200 dolarov.

Viac informacii o Mac Pro je mozne najst na stranke Apple.
zdroj dsl.sk
Nikdy neni tak zle aby nemohlo byt horsie
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Príspevok od používateľa Monster »

Pri maximalnej dostupnej konfiguracii so 16 GB pamate, styrmi diskami o kapacite 750 GB spolu o celkovej kapacite 3 TB, jednou profesionalnou NVIDIA Quadro FX 4500 512 MB grafickou kartou, dvomi mechanikami, s podporou Bluetooth a WiFi, stvrokanalovou 4 Gb Fibre Channel PCI Express kartou cena stupne uz na 13 118 dolarov, v prepocte za priblizne 326 500 Sk.

take si prave doma skladam :lol:
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

by museli nenormalne zamakat na softe zeby to vedel vyuzit, a aj tak to by potencionalny kupujuci musel ozaj vediet co s tym, snad nejake filmove studio co bude robit matrix v realnom case
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: najvykonnejsie pc (co ma jadier jak jablko)

Príspevok od používateľa crux2005 »

MengelE napísal:jednou profesionalnou NVIDIA Quadro FX 4500 512 MB grafickou kartou
hmm najvykonnejsi :?

nepovedal by som, existuju aj vyssie modely Quadro

btw:presunute
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
STALKY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 01. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa STALKY »

keby len modely quadro a jaksi dell ma takisto 8jadier ale jaksi 64gb ram max a to je ina kawa :D dobry joke

Návrat na "Hardware všeobecne"