uvrcany eheim 1048

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
jeti
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Blava

uvrcany eheim 1048

Príspevok od používateľa jeti »

zdravim, vyskladal som si vodne chladenie. Bloky eRTy, cerpadlo eheim 1048, chladic ??? - proste kamos prehladal svoju auto-dielnu. Vsetko slape ako hodinky, len neviem ci som kupil vadny kus cerpadla. Dost hlasno ho je pocut. Ja som myslel, ze tieto cerpadla su niekde na urobni 15dB, ale toto vypada minimalne na 22dB. Rozhodne to nie je nic tiche. Je to normalne?
Mam ho na podlozke. Vzduch som z neho vytrepal (aspon myslim). Prehlusi dokonca aj maxtor disk. Nema niekto dajaku radu? Proste neviem co s tym dalej.
Používateľov profilový obrázok
Diviak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: St 24. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa Diviak »

Vyskusaj ho bez okruhu. (zataze) Len tak vo vani s kuskom hadicky, ci je take iste hlucne. Mne cerpadlo brumelo, ked som mal velky hydrodynamicky odpor.
Q9300 / 8GB / GTX 260
Používateľov profilový obrázok
tasman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 280
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Filakovo

Príspevok od používateľa tasman »

no neviem ale Eheimy su dost tiche cerpadla a dost drahe takze ked vravis ze ho dost pocut ja by som ho isiel porovnat s rovnakym kuskom do predajni kde si ho kupil ovsem ak je taka moznost.

BTW: ja mam ponorne ATMAN vobec ho nepocut
Hardware
Spoiler: ukázať
PC1:CPU: i5 13400F| COOLING:water cooling NAVIS 120 Pro | MB:ASUS TUF GAMING B660| RAM:DDR4 Crucial Ballistix 16 GB | HDD: Kingston M2 500GB NVMe | VGA:ASUS RTX3060 10 GB | POWER:600W FORTRON | FRONT PANEL:Lamptron |MOUSE: Logi MX Master 3 |KEYBOARD: LOGI MX keys | MONITOR:2x28" LCD Samsung U28E590 4K |PC2: MacMini M1 BOOK: MacBook Pro "17" 256GB 8GB, MacBook Pro 13" space grey 256GB 16GB (2020), MacBook Pro 13" silver 256GB 16GB (2015) Tablet: iPad 8 Gen 2022, iPad Air M1 2022
Používateľov profilový obrázok
jeti
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Blava

Príspevok od používateľa jeti »

kupoval som ho tento tyzden na slovensku. skusil som ho ponorit do vody (vedro s vodou) a zapnut, je tam pocut dost silne brum. Ked som ho chytil vo vode (vo vedre) do ruky, citil som dost silne vybracie.
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

Co tak urvata oska?
Používateľov profilový obrázok
jeti
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Blava

Príspevok od používateľa jeti »

iwhy napísal:Co tak urvata oska?
no..., to asi nie. Rozobral som ho a je to v poriadku. Ja len ci niekto nemal podobne problemy. Asi pojdem pozriet tu akvaristiku. Aj s cerpadlom. Ach-jaj. :?

Zlate heat pipes, ze ja som radsej neinvestoval do toho. :cry:
Používateľov profilový obrázok
Diviak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: St 24. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa Diviak »

Vibracie na cerpale citim dotykom aj ja, ale pocut ho nedokazem. (mozno uz hluchnem :? :D ) To 1048 nemusi byt ponorene, to ho pocujes (bez zataze) aj ked je vonku z vody polozene napr. na molitane ? Ak vravis ze dost, tak to nie je daco v poriadku a reklamuj.
(Neplac hned za Heatpipe, poskusaj trochu PC s vodou a potom si ho kup. Pre istotu aj s prilbou. :D Ja ju uz mam. :D )
Q9300 / 8GB / GTX 260
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

No ak nie je mechanicky poskodene, mas riadne odvzdusneny okruh?

To je bezne ked to riadne neodvzdusnis tak ti bude cerpadlo poriadne vrcat.
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa siki »

ak mas PVC hadice, tie tiez prenasaju vybracie, viac ako silikonove.
Tipol by som ze to cerpadlo ma problem vytlacit poriadne vodu. Nevytlaca to cerpadlo vodu do vacsej vysky, ako je uvedene od vyrobcu?
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
Používateľov profilový obrázok
jeti
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Blava

Príspevok od používateľa jeti »

iwhy napísal:No ak nie je mechanicky poskodene, mas riadne odvzdusneny okruh?

To je bezne ked to riadne neodvzdusnis tak ti bude cerpadlo poriadne vrcat.
je kompletne bez vzduchu. vytrepaval som z neho vzduch. skusil som ho potom aj vo verde s vocou. aj v nom vrcalo a to som ho vypinal a zapinal + trocha pretrepal, aby som dostal vzduch z neho von
nula bodov, stale dost vybruje. Ale mozno ze mam skreslene informacie. Ze to tak ma robit, uff... :?
siki napísal:ak mas PVC hadice, tie tiez prenasaju vybracie, viac ako silikonove.
Tipol by som ze to cerpadlo ma problem vytlacit poriadne vodu. Nevytlaca to cerpadlo vodu do vacsej vysky, ako je uvedene od vyrobcu?
PVC
Diviak napísal:Vibracie na cerpale citim dotykom aj ja, ale pocut ho nedokazem. (mozno uz hluchnem :? :D ) To 1048 nemusi byt ponorene, to ho pocujes (bez zataze) aj ked je vonku z vody polozene napr. na molitane ? Ak vravis ze dost, tak to nie je daco v poriadku a reklamuj.
(Neplac hned za Heatpipe, poskusaj trochu PC s vodou a potom si ho kup. Pre istotu aj s prilbou. :D Ja ju uz mam. :D )
Priblu, radsejnie, stacilo na vojne. Heatpipe je celkom dobre, hlavne v zdroji :P

Návrat na "Procesory"