Hlinikove spoje na medene trubky

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Hlinikove spoje na medene trubky

Príspevok od používateľa Netus »

No potrebujem taku dost zvlastnu pomoc. Urcite poznate bezne Heat-Pipe chladice, vacsinou v kombinacii tenke hlinikove platky nalisovane na medene Heat-Pipe trubky. No a mne ide o to ako sa da take nalisovanie dosiahnut a ci na to existuje nejaky nastroj.Ja si chcem vytvorit radiator na vodne chladenie a neviem ako dosiahnut co najlepsi spoj. Medena trubka ma priemer 10mm. Zvaranim to nemozem robit pretoze platky maju 1mm priemer a chcem aby boli od seba vzdialene 5mm. Jedina moznost je to nalisovanie

Vopred dakujem za pomoc :wink:
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Príspevok od používateľa A2C »

a co tak zobrat spajkovacku a letovat?
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Príspevok od používateľa Netus »

Keby sa to dalo tak to robim :) . Vobec sa to nechce na seba naviazat.
Používateľov profilový obrázok
Pe3sko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut 17. Jún, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Pe3sko »

Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Príspevok od používateľa Netus »

Na svethardware toto je? Ty vole. Diky. Ozaj to pomohlo, co sa tyka samotneho navrhu a ucinnosti
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Ja som si robil vymennik, ale trosku iny, myslim si ze hrubka 1mm rebra je malo, ja by som dal viac, a co sa tyka ako to dat na trubku, velmi jednoduchy princip je, ze na medenu trubku nasunies rebro, potom hlinikovu podlozku, znovu rebro, podlozka atd...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Príspevok od používateľa Netus »

To nie je zly napad, ale co kontakt hlinikoveho rebra s medenou trubkou???? Stale to nic neriesi
Používateľov profilový obrázok
ddussann
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 311
Dátum registrácie: Pi 22. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Senica

Príspevok od používateľa ddussann »

Cim si to skusal spajkovat ked ti to nedrzi? Pouzil si nejake tavivo?
CPU: E5200@3,4GHz + ACFreezer 7Pro; MB: Asus P5Q-E; RAM: Kingston 2x2GB 800MHz (4-4-4-12); CASE: Thermaltake Matrix VD3000SWA; PSU: Enermax EG375AX-VE 370W; HDD: WD 640GB AACS, VGA: Sapphire HD3850 512MB; DVD-RW: LG GH22NS30; LCD: Samsung SyncMaster 204B; Mouse+Keyboard: Logitech diNovo MediaDesktop Laser
Používateľov profilový obrázok
ddussann
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 311
Dátum registrácie: Pi 22. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Senica

Príspevok od používateľa ddussann »

Ahoj. Tak som ti nieco zistil o tom spajkovani. Potrebujes nato propan-butanovu spajkovacku, cin a tavivo na hlinik. Spoj ocisti od oxidov hlinika a medi(jemnym brusnym papierom). Potom to potri tavivom na hlinik. Nahrej spoj a potom pridavaj cin(ten tiez mozes namocit do toho hlinikoveho taviva). Dufam, ze ti to pomoze. Inak by sa to dalo este zvarit impulznou zvarackou..len to su dost masne masiny
CPU: E5200@3,4GHz + ACFreezer 7Pro; MB: Asus P5Q-E; RAM: Kingston 2x2GB 800MHz (4-4-4-12); CASE: Thermaltake Matrix VD3000SWA; PSU: Enermax EG375AX-VE 370W; HDD: WD 640GB AACS, VGA: Sapphire HD3850 512MB; DVD-RW: LG GH22NS30; LCD: Samsung SyncMaster 204B; Mouse+Keyboard: Logitech diNovo MediaDesktop Laser

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"