Taktovanie Athlon 2500+ mobile

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
Mino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: St 10. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Trenèín

Príspevok od používateľa Mino »

Ja mam tiez tuto dosku a XP M v nej nema najmensi problem. Mam tam ale modifikovany bios ktory pomaha pri vyssich frekvenciach nad 220 MHz, ale musis mat pamate, ktore to zvladnu. Inak, ty ak mas pamate 333MHz, tak ich skus dat na 333 a zvys nasobic, aby si mohol mat istotu, ze keD ti to vyhodi chybu, tak to nie je pamatami. Zisti max vyslednu frekv. procesora a potom nastav vyslednu frekv. vyssou frekvenciou a znizenym nasobicom( to co sa ti podarilo dat na tych 333 MHz. A do procesora by som dlohodobo nedaval viac ako 1.75 (ja som ani viac ako 1.7 nedaval - uz to nezvladal chladic). Inak napatie cipsetu je default 1.6V a max je 1.75V. Ale najlepsie vysledky som dosiahol pri nastaveni na 1.7V. Inak pri 1.6 to slo tesne nad 210 Mhz. Ale ak nemas pamate co to nezvladnu, tak tam ani viac nedavaj, nebude sa to zbytocne hriat.
A tych 2300 moze byt aj strop tvojho proc, nie kazdy sa vydari, lepsia by bola 2600 verzia.
Naposledy upravil/-a Mino v St 02. Mar, 2005, 20:48, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
BlueAce
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Št 25. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Brezno/Trnava

Príspevok od používateľa BlueAce »

Pamate ma tweenmos dual 400 MHz. Nasiel som tie bioasi. Skusim to dat vyssie, ale pockam na novy WB, pretoze tento mi malo chladi.

Návrat na "Procesory"