Moc cervenej na CRT monitore

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
lunek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 25. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Madunice

Moc cervenej na CRT monitore

Príspevok od používateľa lunek »

Mam starsy monitor 17" LiteON. a je na nom az moc cervenej robi duchov do pravej strany najcastejsie tak ze naprikad je biela ciara a popri nej je este 1cm siroky cerveny pas. ked som postahoval jak a kontrast tak to ciastocne zmizlo ale teraz je to hrone tmave a skoro na to nevidim.

nakolko je to stary monitor a pouzivam ho len ked mam doma nejaky iny komp tak sa mi nechce vysolit nejake tie $ za opravu ked ho skoro nepozuivam.

taksom sa chcel spitat ci sa to nahodu neda nejako doma opravit.napriklad len vymenit nejake kondiky alebo co.

moj odhad je ze je v p*** RGB-modul.
A64 3000+ 939, ABIT AV8 3RD eye, RAdeon 9100 62MB TV in,out, DDRam 512MB 400MHz, Q-TEC 550W dualfan, segate 80GB, Case: Big tower
Používateľov profilový obrázok
s10
VIP
VIP
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa s10 »

skusal si ho rozobrat? na rgb module by mali byt 3(RGB) potenciometre a tymi by sa to malo dat doladit. aspon ja som to tak robil ale liteon som nemal :?
Používateľov profilový obrázok
lunek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 25. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Madunice

Príspevok od používateľa lunek »

nie este som ho nerozoberal ale skusim to. malo bit nieco podobne ako v TV nie?? ak ano tak je to v pohode
A64 3000+ 939, ABIT AV8 3RD eye, RAdeon 9100 62MB TV in,out, DDRam 512MB 400MHz, Q-TEC 550W dualfan, segate 80GB, Case: Big tower

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"