Fedora 7 Moonshine

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Fedora 7 Moonshine

Príspevok od používateľa diablik »

Hello world,
Myslim, ze vela ludi uz zaregistrovalo ze vysla nova Fedora. Mna len zaujimaju Vase postrehy a skusenosti. Ale aby tetno thread nebol o nicom pridam svoje.
Ako zaprisahly debianista (debian, buntu) ale aj suseckar som bol velmi zvedavi co narobi to paranoidne dodrziavanie GNU licencei. takze detekcia HW v poriadku fungovalo mi vsetko (ASUS F3Jm) dokonca aj wifina s opensource ovladacmi, ale nefungovali mi multimedialne tlacidla out-of-box, co nevadi otazka minutky nastavovania :-). problem bol s instalacnymi repozitarmi, treba doplnit rucne. samozrejme pre fedoristu formalita pre newbieho peklo, nakoniec za pomoci abclinuxu som nahodil livnu...a bolo. instalacia nvidia ovladacov-pohoda. kodeky-pohoda.vlc-pohoda. uprimne mna sklamal YUM-vyzera pomerne hnusne oproti synapticu aj chaoticky. potom ma sklamalo automaticke instalovanie updateov. neviem preco ale neslo mi to v grafickom rezime. samo pohoda urobit su- yum update, su- yum upgrade ale nastvalo ma to...ikonky fajn, grafika fajn....ale myslim si ze ubuntu je lepsie odladena....


Co ale bol klinec do rakvy popularity bola moja snaha o rozbehnutie XENU (btw oficialne podporovane red hatom) nahodil som kernel modul a restaroval. v ubuntu na NB pohodicka vo fedore mi odisiel x-server a nepomohlo ani restart grafiky a rucne zavedenie modulu do kernelu ani odinstalovanie xenu-kernelu a reinstall grafiky, jednoducho som prisiel o x-server :-(

takze ako na zaver? fedora je fajn pokial uz s nou mate skusenosti ale nepriatelska pokial s red hatom nemate skusenosti
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Príspevok od používateľa Snake »

Tak ja som si ju nainstaloval ale rychlo som zistil ze to neni nic pre zaciatocnikov, kedze som amater stale zhanam niekoho/nejake stranky ktore by mi odpovedali na moje otazky ohladom Linuxu pretoze je to uplne nieco ine ako Windows (aj v otazke vytazenia systemu citim ulavu :) ). Ale celkovo sa mi paci no ....





.
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

poznam dobry navod z ktoreho som cerpal...
LINK

hmm ma nieco do seba ale nie je ani tak klikoidna ako ubuntu ani tak konzolova ako debian, take nieco medzi taky cudny bastard :-)
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Príspevok od používateľa Snake »

Mam jeden taky probelmik neviem ci by mi tu vedel niekto poradit:
ked nabootujem system, a chcem ist na net, musim ist najprv na default branu (remote login) do routera inak mi nechyti pripojenie...nejake napady?

//EDIT: a este ako nainstalovat THUNDERBIRD (skutocne neviem co robit s tym tar.gz suborom okrem toho ze sa ho da rozbalit)





.
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

SolidSnake napísal:Mam jeden taky probelmik neviem ci by mi tu vedel niekto poradit:
ked nabootujem system, a chcem ist na net, musim ist najprv na default branu (remote login) do routera inak mi nechyti pripojenie...nejake napady?

//EDIT: a este ako nainstalovat THUNDERBIRD (skutocne neviem co robit s tym tar.gz suborom okrem toho ze sa ho da rozbalit)
takze nastavenie siete je cez network. tam nastavis branu(gateway) ip adresu aj vsetko ostatne mozes mi poslat na ss a jati odpoviem ako presne si nastavit siet.
inak ak pouzivas fedoru tak nepouzivaj tar.gz ani tar.bz2 baliky to su v podstate zdrojove kody ktore je potrebne nakompilovat na ten ktory PC. to je v podstate nepotrebne lebo na fedoru existuje cela armada SW aj thunderbird ktory je uz predkompilovany...staci nasledovat navod na abclinuxu.cz a nahodit si livna source a instalovat len baliky konciace na .RPM (red hat package manager) a budes bez problemov inak na unixe sa instaluje inak

mozes cez konzolu, alebo graficky.
cez konzolu:
alt+F2 a napies xterm (spustis konzolu)
potom napises su (ako superuser)
potom yum install thunderbird
a je to


alebo spustis cez menu add/remove programs
a naistalis cez graficky interface
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

tiez som nedavno naistaloval 7-micku a zatial fajn. neviem ci je to len moj pocit ale zda sa mi sviznejsia nez 6-tka.

2 diablik : tiez mam problem so sietou, konkretne s rozbehanim wifi karty Asus Wl 138G. pre tu kartu vyrobca aj spravil linux ovladace, ale v readme uvadzaju, ze je to pre X86 platformu. teraz neviem ci sa to stahuje len na 32-bitovu verziu alebo aj na 64-bit. ja mam 64-bit. navyse je to pre starsi kernel - 2.6.14 a treba to nakompilovat takze nic pre mna, som viac menej linux rookie.

ak poznas nejaky soft s ktorym by som to rozbehal tak by si moc helfol :wink:
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

mno existuje taky projekt ktory je pre linux ale nie licenciou GNU GPL
ale privatonu preto to neponuka fedora ako default
program sa ndiswrapper LINK
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

nho pre wifinu este existuje madwifi ovladac, je to celkom zaujimave dielko, bohuzial obsahuje len velmi obmedzeny pocet ovladacov (atherosi, prismi, orinoca a podobne, cize vysoka trieda wifin)
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Operačné Systémy"