Kvalita zvukovej karty (zdroja zvuku) vs. drahsie sluchadla

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
stanlord
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00

Kvalita zvukovej karty (zdroja zvuku) vs. drahsie sluchadla

Príspevok od používateľa stanlord »

Mam zvukovu kartu Creative Audigy 1 (nie SE). Oplati sa mi do nej zapajat sluchadla drahsie povedzme ako za 2000,-? Nebudu drahsie sluchadla uz zbytocna investicia k takej karte? Este neviem kt. konkretne sluchadla by som bral, ale ked sa nad 2000,- (s DPH) uz neoplatia tak kupim nejake lacnejsie. Zvukovu kartu resp zdroj zvuku nebudem v blizkej dobe na 99.99% menit.
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

no s dobrym ovladacom (zase robim skrytu reklamu :D ) a ked prehodis zadny a predny vystup tak nie su podla mna ani Porty Pro zbytocnost...
To mas tu s pozlatenymi konektormi a FireWire?
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
stanlord
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa stanlord »

akym ovladacom :?
a ano je to ta s tymi pozlatenymi konektormi (aspon tak vyzeraju - zlty kov kazdopadne :lol:) a firewire
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

jj,urcite si to daj na zadne kanaly ak neplanujes menit operaky... ja som si tam dal OPA2134 /mam audigy SE/ a je to neskutocny rozdiel :8O: este tak vymenit D/A prevodniky a hneD by to zase bolo o par tried vyssie :wink:
co sa tyka sluchatok, myslim ze nieco okolo 2-3K je uz dost kvalitne a aj zaplatitelne :wink: popozeraj znacky ako AKG,Sennheiser,KOSS a podobne
Používateľov profilový obrázok
stanlord
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa stanlord »

zevraj tieto su dobre ale co mi vadi ze su uzavrete t.j. sa budu asi potit usi alebo jak by som to povedal a navyse aj tak som nenasiel shop na internete kde sa daju kupit
http://www.cdprehravace.wz.cz/sluchatka/sluch5.htm#a
len ci ich moja zvukova vyuzije na 100%...
aj mi niekto vravel o tychto ale cena je moc aj ked sa daju zohnat lacnejsie, ale neviem ci sa to moc oplati, asi nie (btw. maju 320g!)
http://www.g-tec.sk/?mid=12&sid=39&vid= ... 84&do=info
Používateľov profilový obrázok
marek_K
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 13. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa marek_K »

ja by som doporucil senny 555, alebo ak chces rovno 595ky. Zvuk je spickovy a hlavne dobre sedia na hlave. Dobre ceny su tu http://sk.sluchatka.net/?p=productsList ... FAchadl%E1

Na 595ky mas recenziu aj v tom megateste, http://www.cdprehravace.wz.cz/sluchatka/sluch4.htm#d

Ja mam 595ky a je to jedna z najlepich kup co som kedy spravil a to som za ne dal uz davnejsie 7500,-. Keby sa im nedajboze nieco stalo nevahal by som ani chvilu kupit ich znova. Krmim ich m-audiom revo 5.1.

Inac obrovsky vyber mas napr tu http://www.headphones.cz/ , posielaju aj na slovensko.

V SR AKG napr tu http://www.v-h.sk/?sub=2

Ak chces vediet viac o nejakych konkretnych tak http://www.head-fi.org/forums/
Používateľov profilový obrázok
stanlord
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa stanlord »

tak tie 595 maju aj slusnu cenu :( a navyse nemam taku kvalitnu zvukovku ako ty (vid prvy prispevok) takze aj keby som ich teoreticky kupil neviem ci by sa to oplatilo
a btw: neprepustaju tie 595ky von vela zvuku vzhladom na to ze su otvorene? ci iba pri strednej a vyssej hlasitosti?
Používateľov profilový obrázok
marek_K
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 13. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa marek_K »

stanlord napísal:tak tie 595 maju aj slusnu cenu :( a navyse nemam taku kvalitnu zvukovku ako ty (vid prvy prispevok) takze aj keby som ich teoreticky kupil neviem ci by sa to oplatilo
a btw: neprepustaju tie 595ky von vela zvuku vzhladom na to ze su otvorene? ci iba pri strednej a vyssej hlasitosti?
Su otovorene takze zvuk von prepustaju, ale nic co by nejak okoliu vadilo alebo by sa odlisovalo od modelov inych znaciek.

Odporucil by som ti 555ky, rozdiel oproti 595kam nieje vyrazny. K tvojej zvukovke to bude idelna volba. A 3800,- je paradna cena za ne, ked sa vezme do uvahy ze ti budu velmi dlho dobre sluzit. Casom by som vymenil zvukovku. Ak hravas hry len sem tam tak zobrat revo 5.1 . Ak si na hry, tak plnohodnotnu x-fi.
Používateľov profilový obrázok
stanlord
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa stanlord »

no hry hravam, ale sluchadla si chcem kupit skor kvoli kvalitnejsiemu posluchu hudby, zvukovku nebudem menit skor ako za pol roka... a inak nasiel som tuto velmi priaznivu cenu, ale ci tam nebude nejaky hacik je otazne, o serioznosti obchodu nemam ani sajnu
http://www.megafoto.cz/sennheiser-hd-595.html
edit: no napokon ani nie je az tak skvela, doprava 12 EUR + dobierka 150 SK
vyzera to na tie 555ky ale keby niekto vedel o kvalitativne podobnej alternative za priblizne rovnaku cenu napiste
edit2: na head-fi som niekde cital ze 555ky niesu dobre na rockovu hudbu
Používateľov profilový obrázok
marek_K
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 13. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa marek_K »

stanlord napísal: edit2: na head-fi som niekde cital ze 555ky niesu dobre na rockovu hudbu
Ale zas si nezabudni vsimnut kto to na tom head-fi pise. Lebo su to ludia ktorych equipment vyzera nezriedka napr takto:
Sources:
Stello DA100
M-Audio Transit -> HeadRoom MicroDAC
Zune
Amps:
Headamp Gilmore GS-1 (DACT)
Headamp Gilmore Lite v2 (DPS)
Headphones:
ATH-W5000
Sennheiser HD650 (Zu Mobius)
Beyerdynamic DT880 2005 (leather pads)
AKG K271S (Zu Mobius, velour pads)
ATH-ES7
Koss KSC75
JBL Reference 220
Gone: HD595, MS2i, DT250-80, DT250-250, ATH-A900, HFI-650, Proline-750, Denon AH-D2000 :(
Takze to niesu ludia ktory si chcu kupit jedny sluchatka a mat ich na vsetko a velmi dlho. Ano ak budes pocuvat vyhradne rock tak napr grado ti ho zahraju krajsie ale s komfortom na hlave by si urcite taky spokojny nebol.
Kazda znacka ma svoj charakteristicky zvuk a podla mna senny 555 su vo svojej cenovej kategorii najlepsii all arounder.
Používateľov profilový obrázok
stanlord
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa stanlord »

to som si nevsimol. vyzera to na 555, pokial sa nic vyrazne nezmeni, a nenajdem niekde nejake lepsie s rovnakou cenou, nahodou.
ozaj tie beyery co som vyssie daval link nie su dobre? lebo na nete resp head-fi sa mi o nich nepodarilo vela najst...
Používateľov profilový obrázok
marek_K
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 13. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa marek_K »

stanlord napísal:to som si nevsimol. vyzera to na 555, pokial sa nic vyrazne nezmeni, a nenajdem niekde nejake lepsie s rovnakou cenou, nahodou.
Ale zas to neber ze ta do nich nutim, kludne zajdi do nejakeho shopu a skus si ich porovnat s nejakymi AKG alebo bayermi v tej cene, mozno sa ti bude zvuk pacit viac. Ale ja som tiez nic neskusal preto ze som hladal jedny sluchatka na vsetko a vtedy vacsina odporucani padala na 595ky.

Inac problem so skusanim novych sluchatkatiek je ze nejaky cas trva nez sa zahoria a hraju naplno podobne ako u repro. Aj ked vela ludi tvrdi ze nic take u sluchatok neexustuje a je to len tym ze si ty zvykas na ich zvuk. U High end sennov toto trva aj 200-300 hodin a podla toho co som pocul ja na svojich tak sa po 200 hodinach zvuk viac otvoril a basy sa spevnili. Ale mozno to bolo naozaj len tym ze som si zvykol na ten zvuk, neviem.

Bayeri neviem, jedine ktore som ja zvazoval boli 880ky.

edit: toto ti moze pomoct , lebo zvuk tam casto popisuju slovne, takze je lahsie pochopit ako kotre sluchatka hraju:
http://www.head-fi.org/forums/showthrea ... ark+bright
Používateľov profilový obrázok
stanlord
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa stanlord »

ja som nepocul/necital na tie 555 nejake vyraznejsie negativne ohlasy, takze by mali byt ok... co sa tyka zahorenia, moze na tom nieco byt, skor by sa to dalo zistit ci to ma ucinok porovnat cerstve a zahorene sluchadla pre cloveka ktory este dane sluchadla nepocul... cenovo mi 555 zatial vyhovuju, s 595 by to bolo horsie... este si nieco zistim ohladom obchodnych podmienok sk.sluchatka.net kde mi ide o jednu vec a na zaklade odpovede na mail sa rozhodnem... pretoze ak 595 tak jedine odtial, ked mi dana podmienka nebude vyhovovat idem do 555
ale mam obavy ze uz na 555kach sa nebudu dobre pocuvat menej kvalitne mp3 (128 kbps, etc.) vzhladom na to ze tam bude pocut nedokonalosti viac ako na lacnejsich sluchadlach

edit:
marek_K - keby si mi vedel napisat rozmery "musli" tych 595 (mali by byt rovnake ako 555), na internete som nasiel akurat rozmery skatule

555 - Aqua Blue
snad tam nebude vykonnostny rozdiel a ide naozaj len o inu farbu :D

V jednej recenzii je uvedene ze 595ky mozu sposobovat urcite problemy tohto druhu. vies o tom nieco?
Jenze na druhou stranu, tato zvlastni prostorova prezentace ma v sobì dil nepøirozenosti a take mi zpùsobuje u mnoha cedecek hned od zacatku poslechu ponìkud zvlastni, nepøijemne pocity uvnitø hlavy. Na tyto pocity je vicemenì nutno si zvyknout. Sluchatka HD600 a HD650 v kazdem pøipadì vnimam prostorovì pøirozenìjsi a pohodovìjsi. I zde se vsak po jiste dobì poslechu dostavi ony nepøijemne pocity. Skutecnì dlouhodobì neunavna reprodukce je mozna jen ve vyladìnem øetìzci se specialni zvukovou korekci, napø. prostøednictvim procesoru HP-1.
http://www.stereomag.cz/read_clanek.php?id_cl=1614
Používateľov profilový obrázok
marek_K
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 13. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa marek_K »

stanlord napísal:ale mam obavy ze uz na 555kach sa nebudu dobre pocuvat menej kvalitne mp3 (128 kbps, etc.) vzhladom na to ze tam bude pocut nedokonalosti viac ako na lacnejsich sluchadlach
Toto je jeden z mytov ktory bezne koluje medzi ludmi a neni vobec pravdivy. Je jedno ci si na lepsej aparature pustis staru 128ku mp3ku alebo SACD, vzdy bude zvuk lepsi ako na aparature lacnejsej/horsej.

Co sa tyka rozmerov musli, tie nausniky su zagulatene ale ked berem uplne okraje, tak zvonka maju 12*8cm a diera asi 7*4, zmesti sa do nich aj velke ucho.

Modre su anniversary edition, lisia sa len farbou, 595ky su vinovo cervene.

A ziadny neprijemny pocit vnutri hlavy nepozrorujem pri pocuvani.

Problem so sluchatkami je totiz v tom ze vsetky nahravky su mixovane na prehravanie na repro. Ked si to pustis na sluchatkach pocujes v lavom uchu len lavy kanal a v pravom pravy a zvuk vychadza zo stredu hlavy. Ked pocuvas na repro tak zvuk pocujes pred sebou a prave aj lave ucho pocuju s urcitym oneskorenim oba kanaly. V tychto sluchatkach natocili menice trochu dopredu aby si mal pocit ze zvuk je tochu pred tebou , ale nijak to nepomohlo podla mna. Na to aby si to naozaj aspon ciastocne dosiahol potrebujes crossfade filter, co je v tej recenzii situacii na obrazku C. Ale to neries.
Používateľov profilový obrázok
stanlord
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa stanlord »

sluchatka sa budem snazit odskusat v nejakom kamennom obchode, ale nemusi sa mi to podarit... preto ma zaujma ci nahodou nevies, ci na tej skatuli od tvojich 595 bola aj nejaka nalepka resp. pecat cez otvor alebo nieco take...
pretoze ak by som vracal sluchadla (ked by som ich nemohol odskusat, nie je to vylucene), tak ich musim vratit "bez naznaku otvorenia", maju to v podmienkach... pytal som sa aky je postup a napisali:
sluchatka, ktera jsou zabalena v obalu, ktery lze zpìtnì uzavøit lze vratit bez problemu.
sluchatka, ktera maji obaly zaletovane vyrobcem dle dohody v konretnim pøipadì - zpravidla ovsem za nìjakou srazku z ceny - cca 10%.

takze by mi strhli z ceny, v pripade ze ja tam nejaka obycajna nalepka tak by to nemal byt vacsi problem nalepit ju spat. kebys nahodou nevedel skusim sa spytat inde

to natoncenie o 15° maju asi kazde sluchadla 515-555-595, malo by to byt to E.A.R.

Návrat na "Zvuk a PC"