Monitoring siete (Len kto je online)

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
xicht78
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 22. Jún, 2007, 08:00

Monitoring siete (Len kto je online)

Príspevok od používateľa xicht78 »

Mame malu siet zlozenu s 5-tich PC pricom 2 PC (jeden som ja) su pripojene na adsl wifi router (http://www.edimax.data.sk/produkty/6309 ... metre.aspx ) kablom a dalsie tri cez WIFI. Chcem poradit nejaky program ktory by som si spustil na mojom PC aby som mohol zistit (zoskanovat) ake PC su pripojene (skusal som program Look@LAN no ten mi nasiel iba mna + dalsie PC ktore je pripojene cez LAN a 1 cez WIFI, no bolo pripojene aj dalsie PC cez WIFI a to uz nenaslo) bez toho aby som musel zadavat IP adresy tych PC.Ide mi len o to aby som zistil kto je pripojeny popripade vyhnut sa nejakym "ciernym" uzivatelom.
Na rutri su samozrejme nastavene IP-cky aj MAC adresy uzivatelov (nas piatich).Tak ak viete o nejakom dobrom programe(najlepsie FREE) dajte vediet.Nejde mi o meranie pripojenia a jeho obmedzovania len o monitoring kto sa na sieti nachadza, viem ze najlachsie je dat na kazdom PC nieco zdielat no niekedy to je s tymi ludmi tazke sa dohodnut.
Tak prosim nieco poradte DIK
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

www.oxid.it
program cain&abel
Používateľov profilový obrázok
dixon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava / Turcianske Teplice

Príspevok od používateľa dixon »

angry ip scanner
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

ak mas pristup na router a kedze si kablom tak myslim ze budes mat, tak tam mas moznost monitoringu siete. dalej mas moznost porobit pripojenie na zaklade mac adresy, vypnut dhcp a podobne srandy, vypnutie ssid, nejake wep kriptovanie, kazdym krokom troska znizis sancu aby sa ti niekto vopchal do siete, no nicim ju neobmedzis na nulu
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
xicht78
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 22. Jún, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa xicht78 »

Patko19 napísal:www.oxid.it
program cain&abel
Tak pri pokuse stiahnut tento program mi vsade hlasilo ze obsahuje vyrus (mam avast) no nakoniec som ho potiahol.No pri instalacii mi vyhodilo ze obsahuje cerva to uz bolo moc aj na mna tak dovi dopo.
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

nooo, moznosti je viac. ked poznas IP adresu ostatnych uzivatelov, zistit, ci su online, alebo nie vies aj pomocou ping-u.
Používateľov profilový obrázok
xicht78
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 22. Jún, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa xicht78 »

Ide mi aj o to aby som zistil ci si niektory z uzivatelov nerozvetvil linku napr ze chyta signal na wifi router a cez ten si to dalej nedeli na suseda atd.
A ten angry ip scanner mi zasa vsetky IP cky nenasiel aj ked som bol na 100% isty ze je doticny online tak ako na to poradte

Návrat na "Siete"