Chladenie case Sharkoon Rebel 9

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
barco
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 713
Dátum registrácie: Pi 19. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Chladenie case Sharkoon Rebel 9

Príspevok od používateľa barco »

Zdravim,
takze po dlhsej dobe som sa koneæne rozhybal ku kupe lepsej CASE, pretoze to co mam doma sa tazko da nazyvat skrina...
Novu case mam uz vybratu, presnejsie TENTO model. Mno a teraz ku chladeniu... Skrinka ma miesto na 4x120mm fan, t.j. 1x vpredu, 1x vzadu, 2x bocnica.
Ake FANY by ste zvolili? Mne zatiaå boli doporucene Nexusy Real Silent, hlavne nech mi nikto nedoporuci Papst alebo nieco podobne, nechcem dat za FANy viac ako 1000Kc.
Maju zmysel tie dva FANy v bocnici? Podla mna ano, mozu ofukova´t Freezera, chipset aj GK. Zasa ale iny odbornici poradili ze nie, takze...
Diky vsetkym ;)
Používateľov profilový obrázok
NemesiS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1688
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Príspevok od používateľa NemesiS »

tak aj nemas peniaze na fany, tak tie nexusy a ak hej, tak Coolink/noctua.
na jednej strane su dobre, lebo "trepu" chladny vzduch priamo ku komponentom, no na druhej strane narusuju prirodzeny tok vzduchu v case> spredu dozadu.
ale ak dopredu nedas ziadny fan, tak tam daj oba.
Powered by Lenovo R500; Sound by E-MU 0204|USB => Little Dot MK III => Beyerdynamic DT 880 600Ω
Používateľov profilový obrázok
barco
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 713
Dátum registrácie: Pi 19. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa barco »

Hmm, viacery mi uz poradili aby som tam dal len Intake a Outtake 120mm, tie FANy v bocnici nemaju zmysel. Ale potom zasa utrpi vizualna stranka, budem mat v bocnici dve diery :(
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Intake a Outtake, v pohode aj tie NEXUS ale po cca roku a pol zacnu chrcat a treba ich pravidelne odfukovat aspon moja skusenost. Inak skrinku kupujes odkial?
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
barco
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 713
Dátum registrácie: Pi 19. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa barco »

Skrinka aj ventilatory (TIETO) idem kupovat z ciech, teda z TNRade. Paradny shop, velmi velky vyber a aj dobre ceny :)
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

celkom dobre hodnotene su ventilatory xilence - velmi tiche, po zregulovani pod 1000rpm urcite nebudu pocutelne, vid test
tok vzduhu spredu dozadu je skor oblubeny teoreticky model, ale prax urcite nie je taka idealna, takze bocne fany len pomozu, hoci nie su nevyhnutne. nakoniec, nie nahodou su dobre hodnotene skrinky s velkym 25 cm fanom v bocnici.
Používateľov profilový obrázok
barco
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 713
Dátum registrácie: Pi 19. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa barco »

Hmm, takŸe si myslite ze skrinka s 25cm FANom na bocnici by bola lepsia? Presne tento typ skrine sa robi aj s tym BIG fanom, a je len o 200Sk drahsi. Ja sa len bojim, aby moc nenarusal airflow...
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

v tomto pripade by som radsej zobral 2x12, mozes vzduch presnejsie smerovat na vga, cpu alebo oboje. navyse, ked ti ten 25 cm zacne strajkovat, tazko ho vymenis.

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"