Cirkulacia vzduchu.

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
jumich
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So 12. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov

Cirkulacia vzduchu.

Príspevok od používateľa jumich »

Takze riesim dilemu. mam skrinku Coolermaster elite pro 330. vpredu pred diskami mam priestor na jeden 120 mm fan, vzadu mam jeden 120 mm fan uz od vyroby. na bocnici mam tunel a dole jeden vetrak bez fanu. rozmylam ako naj zachladit compa. vymyslel som to zatial takto:

- do predu pred disky dam tento fan: Noctua NF-S12-1200 + k tomu protiprachovu zabranu Evercool FGF-120/M
ma vysoky prietok vzduchu. cize by mal dostatocne schladit moje dva disky (wd2500ks).


- dalej chcem hore medzi zdrojom a poziciou na mechaniky spravit dieru na 120 mm fan a planujem tam osadit ten coolermaster, ktory mam zatial vzadu pod zdrojom kedze ma nizky prietok vzduchu (co by som chcel od skrinky za cca 1200 sk. ze?). a kedze teplo stupa hore tak by som tam nepotreboval az taky velky prietok vzduchu. a malo by to plnit svoj vyznam a odvadzat nahromadene teplo v hornych castiach skrinky pri mechanikach.

- teraz by som sa chcel spytat ci dozadu mi treba nejaky drahy fan (120) s velkym prietokom vzduchu kedze tam je aj zdroj s 120 fanom fortron blue storm 400w a ten tiez odvadza nejake to teplo. ak nie tak poradte nejaky dobry a tichy.

vymyslel som to zle? vdaka za kazdy postreh.
Spoiler: ukázať
Acer Nitro 5: i7 7700hq | 16gb ram | 1050ti | 256ssd + 1tb hdd | Win 10 Home 64b
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

hore by som dieru nerobil. jeden cas to bola moda, ale o ucinnosti tohoto riesenia pochybujem (teoria nie je prax), avsak nepochybujem o tom, ze bude sluzit ako idealny vstup pre prach.
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Nechaj povodny ventilator vzadu a daj tu Noctuu dopredu, len ju zreguluj do uplneho ticha. Vpoho bude postacovat len 800ot/min. Disky ti ochladi aj nizky prietok vzduchu.
Hore dieru urcite nerob - zbytocnost. Zadny fan spolu so zdrojovym ti teplo vytiahnu.
jumich
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So 12. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov

Príspevok od používateľa jumich »

dobre tak to skusim najprv takto.
este mam otazocku. do akych chladicov na ram sa oplati investovat?
Spoiler: ukázať
Acer Nitro 5: i7 7700hq | 16gb ram | 1050ti | 256ssd + 1tb hdd | Win 10 Home 64b
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

jumich napísal: do akych chladicov na ram sa oplati investovat?
a naco su ti ? dymi sa ti z pamati kvoli extremnemu pretaktovaniu ? predpokladam ze nie, chladice pamati su zvacsa zbytocne...
Používateľov profilový obrázok
Andrew
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Po 05. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava-IV-Dubravka

Príspevok od používateľa Andrew »

MBG: hej zvacsa su ale na mojich kingstonoch hyperx su tie akozechladice od vyroby a aj s nimi sa pamete zahreju tak ze mas dost problem udrzat na nich ruku :wink:

k teme, sprav ako ti vravia daj len noctuu dopredu ja som fan dal hore medzi zdroj a mechaniku a plni svoj ucel podla mna rovnako ako vzadu no ja vzadu na 12ku miesto nemam.
Think Pad T430 i5 3320M 8Gb RAM + Mini Dock
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

tema rozdelena

cast zaoberajuca sa vyberom CPU chladica presunuta do nakupnej poradne
:arrow: http://www.pretaktovanie.sk/modules.php ... ic&t=23748
jumich
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So 12. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov

Príspevok od používateľa jumich »

dnes som objednal tieto 2 fany
http://www.tntrade.sk/shop/index.php/de ... oo-xpf120r. chladice na pamate dam, casom kvoli teplotam. vsade inde som cital ze to ma zmysel. vdaka za ochotu pri odpovediach.
Spoiler: ukázať
Acer Nitro 5: i7 7700hq | 16gb ram | 1050ti | 256ssd + 1tb hdd | Win 10 Home 64b
Používateľov profilový obrázok
animal666
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 29. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Pieš

Príspevok od používateľa animal666 »

podla mna je cela cirkulacia vzduchu v skrini zbytocna....ja by som dal prednost cirkulacie vody v hadickach a vo WB...na vymennik by som svacol dva 120 ventilatory alebo by som ho dal do chladnicky resp do mraznicky ;)...je to drahe riesenie ale urcite stoji za to...nepotrebujes k tomu dobru skrinu ani cirkulaci vzduchu pokial mas vymennik mimo case....alebo skus dat pc do chladnicky je to celkom dobre vsetky teploty ti poklesnu o 20°C......celkom dobre riesenie by bolo kupit si mini mrazak a urobit si z neho case pokial sa pohras s termostatom tak vykon by bol mizivy
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

heh, takto by komp siel mozno 20 minut a potom by len zaiskril a bolo by...ono dobry vyber chladicov a dobre spraveny prietok vzduchu v skrini je obcas vyhodnejsi ako vodnik...
jumich, ak mas v tych poziciach na fany mriezky(neviem ake su tam od vyroby) vystrihaj ich, zlepsi to prietok a znizi hlucnost
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
jumich
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So 12. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov

Príspevok od používateľa jumich »

hej vyrezem, ale az ked sa budem venovat tuningu. docasny vysledok mojho chladenia je v mojom podpise.
Spoiler: ukázať
Acer Nitro 5: i7 7700hq | 16gb ram | 1050ti | 256ssd + 1tb hdd | Win 10 Home 64b

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"