Kvapalina do vodnika

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Príspevok od používateľa Netus »

Az na to, ze je tam napisane, "nepouzivat na cistenie skiel, do odstrekovacov atd.". Pouzivat iba na hlinikove bloky chladicov motorov.Tak asi nehovorime o tom istom vyrobku "cervenej farby"
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

tak to asi niesme na rovnakej frekvencii..
podla mna by sa to dalo pouzit, avsak mozes dat do nadoby ten glykol a dat tam med, co to spravi, popripade este zahriat :)
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Príspevok od používateľa Netus »

Ov, tak to som neskusal, diky za radu :wink: . A pocuj, kolko dni to tam mam nechat ponorene???????? Mozem do toho ponorit medene trubky, ci z nich troska nalupat medi a to potom ponorit?
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

ak ti na tom tak zalezi, tak daj do toho kazdy kov ktory mas vo vodniku.. teda ja mam len med.. medeny radiator, medeny blok..
ak mas hlinik, daj to tam.. teda ja tam mam mosadzne fitingy.

najlepsie bude, ak tam das cistu med, vysmirglovanu, aby oxid na povrchu nespomaloval pripadnu reakciu..

aj ked myslim ze to tam kludne mozes dat..
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Príspevok od používateľa Netus »

No ved ja mam tiez vsetko z medi a vystupy z radiatora su z mosadze ako aj fitingy. Dobre tak to odskusam diky :wink:
Používateľov profilový obrázok
cicolably
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Ne 10. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: ke

Príspevok od používateľa cicolably »

kludne tam mozes dat bud Fridex ten sa daval do skoda 120 a spol,motor hlinik,chladic mosadz,funguje doteraz ale aj tie moderne ci uz cervene(VW) alebo zelene(Fiat,Japonci) do new aut
ja som mal ten zeleny Madit Alycol (SuperAl) do hlinikovych motorov zriedeny destilovanov vodou.a v pohode voda do ostrekovaca nie je az taka fajn.
a teraz mam fridex asi 2deci na liter destil.vody.
Asus Barebone T3 - AMD Phenom II X4 965 - ATI 4670 - 60GB SSD + 640GB - Razer Copperhead . MacBook White C2D 1,83 GHz - 80GB SSD intel - 2TB NAS . Magic Mouse . iPhone 5 16gb Black , Neonode N2 . Lumia 710
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa avixe »

Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Príspevok od používateľa Netus »

Mala otazocka. Chcem si urobit expanznu nadobku z PVC valca. co sa bezne pouzivaju na vodu ( umyvadla a tak ). Spodok chcem zalepit klasicky vyrezanym kruzkom z PVC. Krajceky zalepit sekundovym lepidlom a potom to zaliat patexom asi 5-7 mm vrstva ( tie naboje co sa pouzivaju do pistole ) No a chcem sa Vas opytat ako bude reagovat patex/fridex + destilka, ci to nejak nerozozerie? Pripadne poradte daco ine ?????

Dakujem...........
Používateľov profilový obrázok
cicolably
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Ne 10. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: ke

Príspevok od používateľa cicolably »

PVC nerozozerie voda aj kyselinam odola nie vsetkym,ale ked to staci na odpad . lepidlo nejake lepsie ako sekundove,napr. chemopren transparent.
Asus Barebone T3 - AMD Phenom II X4 965 - ATI 4670 - 60GB SSD + 640GB - Razer Copperhead . MacBook White C2D 1,83 GHz - 80GB SSD intel - 2TB NAS . Magic Mouse . iPhone 5 16gb Black , Neonode N2 . Lumia 710
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Príspevok od používateľa Netus »

OK. Diky :wink:
Používateľov profilový obrázok
fat4l
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Coventry, United Kingdom

Príspevok od používateľa fat4l »

mozes ju skusit spravit aj z toho valca co je na tenisove lopticky....lepidlo by som doporucil epoxidove....
Používateľov profilový obrázok
bongo-man
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: sereï

Príspevok od používateľa bongo-man »

podla mna je fridex moc husty
Q6600 3 ghz 6gb ram R9 270
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

bongo-man napísal:podla mna je fridex moc husty
ved aj je :) ...

ja pouzivam destilovanu vodu, a ako dochucovadlo fridex.. asi tak 70% je voda.. ak nie viac

a navyse fidex nema taku mernu tepelnu kapacitu ako cista destilka..
kazdeho napadne ze cim viac fridexu tym mensia ucinnost.. avsak z dlhodobejsieho hladiska destilka samotna asi nieje prave najvhodnejsia..
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
jio2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava, Slovensko

Príspevok od používateľa jio2 »

jak tu tak citam o vsakovakych gebuzinach ala savo ... hmmm uz Vas napadlo pouzit napriklad inhicor pripadne topecor co su pripravky do okruhov ustredneho kurenia ...
a len tak mimochodom v UK sa pouzivaju rovnake materialy ako vo vodnikovi ...
a cena pche pri nariedeni podla navodu vystraci flaska za 80 sk na 400 litrov :)
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8170
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Kvapalina do vodnika

Príspevok od používateľa ericc64 »

neviem kde to dat,,tak som to dal sem ....

mam http://www.tichepc.sk/produkt/Nanoxia-I ... -3098.html" onclick="window.open(this.href);return false; ... lenze uz pomali dochadza a 10e za novu je dost $ ...

preto sa chcem spytat ci by som ju nemohol zriedit s destillovanu vodu ....uskodit tomu hadam neuskodi ta destilka :?


Dakujem :bye:
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter

Návrat na "Vodné chladenie"