Problem s grafikou alebo doskou

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
chrastitko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 22. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: TN

Problem s grafikou alebo doskou

Príspevok od používateľa chrastitko »

Zdravim, mam dosku ASRock K8 Upgrade - NF3, Procesor Athlon socket 754 3000+, 2x512MBRAM, grafika Microstar GeForce NX6600GT VTD 128MB do AGP, Zdroj Eurocase 550W
no a mam taky problem, ze ked si spustim narocnejsiu hru ktora vyuziva funkcie novsich grafik ako napr NFS Underground 2 tak mi to zacne vyhadzovat tie farebne artefakty, alebo to sekne alebo samo restartne, alebo vsetko dokopy. Ale napr pri hre MAFIA mi to nerobi ta ide uplne OK. Skusal som 3D Mark 2006 po chvilke to zacalo robit artefakty a bud zamrzlo alebo sa restartovalo. Call Of Duty 2 spravilo to iste. Skusal som rozne zmeny v taktoch procesora pamati grafiky a nic nepomohlo. Odpajal som zariadenia ktore nebolo treba - mechaniky atd. a stale nic. Potom som si pozical od kamosa zdroj 400W tiez Eurocase a artefakty sa zacali robit uz pri starte win a potom automaticky restart.
Cize je to divne zdalo by sa ze nestaci zdroj ale 550W je malo????
Vyskusal by som aj grafiku dat do inej dosky, ale nemam moznost zohnat AGPckovu taku ktora by ju zvladla.
Zo vsetkych poznatkov co som nabral mi vychadza ze by mal byt problem v doske alebo grafike po pripade slaby zdroj, pretoze okremprocesora som vymenil aj pamate mechaniky HDD a nic nepomohlo. Ak by niekto vedel poradit napiste, kludne aj na mail: chrastitko@gmail.com Diki
If you fail to plan, you plan to fail.
Používateľov profilový obrázok
cicolably
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Ne 10. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: ke

Príspevok od používateľa cicolably »

kamos mal ten isty problem taka ista zostava skoro a tiez mu poradili v obchode EUROCASE 550W to vydrzi robilo mu to to iste co tebe.kupil fortron 400W(Green Power alebo BLUE STORM II) a ide to v pohode.trosku ale treba zainvestovat
Používateľov profilový obrázok
chrastitko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 22. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa chrastitko »

diki za radu, keby aspon viem ze to isto pomoze, ale je to aj tak dost vysoka investicia 2 litre
If you fail to plan, you plan to fail.
Používateľov profilový obrázok
chrastitko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 22. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa chrastitko »

cicolably napísal:kamos mal ten isty problem taka ista zostava skoro a tiez mu poradili v obchode EUROCASE 550W to vydrzi robilo mu to to iste co tebe.kupil fortron 400W(Green Power alebo BLUE STORM II) a ide to v pohode.trosku ale treba zainvestovat
Inak ttak ma napada otazka ten tvoj kamos mal presne taku grafiku? Lebo ak to vazne sposobuje slaby zdroj, tak potom tato grafika je poriadny zrut a aby jej vobec stacil 400W zdroj.
If you fail to plan, you plan to fail.
Používateľov profilový obrázok
cicolably
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Ne 10. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: ke

Príspevok od používateľa cicolably »

no vsetko ma to co ty ale grafiku ma ati1950pro a to je vacsi zrut
Používateľov profilový obrázok
chrastitko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 22. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa chrastitko »

ok dakujem pri rieseni mojho problemu sa vyberiem tymto smerom
If you fail to plan, you plan to fail.
Používateľov profilový obrázok
Rector
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Orava

Príspevok od používateľa Rector »

Mozno to bude tym zdrojom,ale ked si zoberies ze cela tvoja zostava neprekroci pri zatazi 200W,tak by som k niekomu skocil vyskusat predsalen tu grafu.Este skus zatazit system napr Orthos alebo prime95 aby si aspon ciastocne vylucil dosku.
Ak bude chyba v zdroji a nemas penazi nazvys,tak kup Fortron 350W ktory to v pohode utiahne a vyjde ta na cca 1000sk :wink:
Deneb @ 3.4 || GA 970-DS3 || 8Gb Kingston 1600 || GA R9 270HD || Crucial BX100 250Gb + WD 500 Gb || Seasonic M12 II 520W || Dell U2412M || Fractal R4
Používateľov profilový obrázok
chrastitko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 22. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa chrastitko »

Tak som dnes u bratranka vyskusal jeho Fortron 400W a bolo to horsie ako ten co tam mam, artefakty naskakovali uz po spusteni Win. Tak teda neviem.......
If you fail to plan, you plan to fail.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

to co opisujes ty mi skor pripada ako prehrievanie grafiky, ake ma teploty? cim ju chladis. ono je mozne ze tvoj zdroj ma aspon nasavanie zospodu a tamte to nemaju, popripade menej efektivne nez na tvojom zdroji.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
chrastitko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 22. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa chrastitko »

grafika ma velky medeny chladic + vetrak, v bedni mam 2 tie velke vetraky + zdroj ma tiez ten velky vetrak zo spodu, pri tychto problemoch bola teplota na grafike aj na procesore 35 stupnov, ver mi neprehrieva sa to, neviem ci je mozne aby ta grafika za normalneho stavu tak zrala. Nezda sa mi to ale vsetko nasvedcuje tomu ze ten zdroj tomu nestaci, ci uz je to posahane alebo to tak ma byt. Musel by som to vyskusat s aspon 600W zdrojom najlepsie Fortron, ale ak mate prehlad o cenach viete ze je to drahe ako svina.
Bol by som rad ak by sem napisal niekto kto ma grafiku NX6600GT ci uz v AGP alebo PCI Express
If you fail to plan, you plan to fail.
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa Attilka »

neviem o com presne pises,ale podla mna nemas FLASH BIOS-u,najprv si prezri tuto stranku
http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model= ... -NF3&s=754
lebo nie je jedno ktoru verziu mas A64 3000+,ak sa jedna o v.CG vsetko OK,hladaj pricinu,ale ak mas v.E,tak by som najprv skusil Flash BIOS-u.Neboj Ja ich poznam dobre,lebo ASRock je vseobecne zname,ze rychlo vyroby dosku a potom ide na opravy v BIOS-och
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Používateľov profilový obrázok
NEx_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Tornaľa

Príspevok od používateľa NEx_12 »

6600 je velky zrut .. a 550w EC no nvm nvm , asi by som zainvestoval do fortonu ... ;)
Desktop:|Intel E5200 2.5@3.5 Ghz 1,31V|Noctua nh-u9b|Asus P5Q pro|
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|

"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
Používateľov profilový obrázok
chrastitko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 22. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa chrastitko »

Attilka napísal:neviem o com presne pises,ale podla mna nemas FLASH BIOS-u,najprv si prezri tuto stranku
http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model= ... -NF3&s=754
lebo nie je jedno ktoru verziu mas A64 3000+,ak sa jedna o v.CG vsetko OK,hladaj pricinu,ale ak mas v.E,tak by som najprv skusil Flash BIOS-u.Neboj Ja ich poznam dobre,lebo ASRock je vseobecne zname,ze rychlo vyroby dosku a potom ide na opravy v BIOS-och
Cav diki za radu, zhodou okolnosti som si ten BIOS preflashol asi hodinu pred tym ako som precital tvoj prispevok, nic sa nezmenilo, skusal som flashnut BIOS aj na grafike cez Live Update 3 ale tam bol najnovsi, teraz sksuam starsie ovladace vsetko bez vysledku. Neviem ci si mam naozaj mysliet ze za normalnych okolnosti je ta grafika taky strasny zrut, ze by jej nestavil 550W zdroj. Aj ked je to len Eurocase. Ak ma este niekto nejaky napad bol by som povdacny.
If you fail to plan, you plan to fail.
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa Attilka »

Podla mna staci aj 350W PSU na miernejsi Oc,nieto este 550W !!!
takze by som nehladal chybu v zdroji,ale moze byt ze nefunguje na 100% ? :?
Podla mna ta grafa nezerie az tolko,takze to by som vylucil na 100%
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

mozno mas na grafike chladic ako krava a komp musis mat priviazany o nohu stola lebo ti ho prud vzduchu dviha zo zeme ale ak mas ten chladic umiestneny zle tak takto sa to prejavuje.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Hardware všeobecne"