W-Lan+internet

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
guzzo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 03. Aug, 2007, 08:00

W-Lan+internet

Príspevok od používateľa guzzo »

Chcem zbuchat dokopi siet s kamosom je odomna 300 mozno menej ale aby som dostal antenu na strechu potrebujem okolo 10-15 m kabla nebude to prilis velky utlm? Na siet pouzijem toto bude po tom fachcit aj net aj siet? Chcem pouzit nejaky kvalitny nizko odporovy kablik povedzme ten najkvalitnejsi aky najveci utlm moze mat?

Bezdrotova sietova karta SMC WPCIT-G 2.4 GHz IEEE 802. 11g/b. Prenosova rychlost az 108 Mbps, 64-/128-bit WEP kryptovanie, rozhranie PCI 32-bit v2,2, antena zisk 2,0 dBi, odnimatelny SMA konektor.

JOYLine antena splnajuca vsetky standarty,vhodna pre bezdrotovy internet. Zisk 16.5dB, frekvencne pasmo 2.4 GHz, impedancia 50 Ohm, polarizacia vertikalna/horizotalna. Konektor N/Male.

dikic
Používateľov profilový obrázok
dixon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava / Turcianske Teplice

Príspevok od používateľa dixon »

Ono sa to vacsinou riesi tak, ze namiesto PCI karty a dlhocizne kabla kupis APcko(ak si klient, prepnes do rezimu klient) napr. nejaky ten Ovis. Ten das do vodotesnej krabicky(najdes vacsinou v elektro potrebach za nejakych 150Sk)na strechu a od neho vedies UTP kabel. Na 100Mbit vyuzijes iba 4 zily UTP kabla, zbytok mozes vyuzit na napajanie APcka....
Co sa tyka tej anteny - na 300m by to malo byt dostacujuce, ale vo vseobecnosti JoyLine anteny nie su bohvieaky zazrak :\
Používateľov profilový obrázok
guzzo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 03. Aug, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa guzzo »

a aka antena by bola vyhovujuca ? a za nevelke prachy?
a takisto nejake dobre ap a signal za ak chitim normal na wifikartu?
Používateľov profilový obrázok
glide
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 355
Dátum registrácie: Po 04. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa glide »

ja len maly detail... ked ces ten kabel tahat zo strechy, tak nie UTP, ale FTP, alebo STP. Dat korunku za meter viac a mas to tiene.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 7 1700, Noctua NH-U12P SE2
RAM: Kingston HyperX Predator 2x16GB 3000 MHz DDR4
GPU: MSI GTX 1080 GAMING X 8G
MOBO: ASROCK Fatal1ty X370 Gaming-ITX/ac, PSU: Seasonic Focus Plus 650 Gold
HDD: Samusung 960Evo 250GB
Case: Fractal Design Node 304
NAS: Asustor 204TE 4x WD 3TB (RAID 5), 1x SSD Intel 330 180GB
Používateľov profilový obrázok
guzzo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 03. Aug, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa guzzo »

Rozhodol som sa ze asi radsej kupim to AP ale narazil som na problem ked bude pod strechou nebude problem ze je tam zima? mislim ci to bude vhodna prevckova teplota a naopak v lete zase prilis teplo poradte a na to Apcko len nasrobujem antenu a ficim? + nejake to nastavovanie samozrejme :blind:
Používateľov profilový obrázok
VodnikIN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Št 03. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Blawa ne

Príspevok od používateľa VodnikIN »

Kup povedzme dva ovislinky 5460, daj ich do WDS (alebo AP-klient), kup nejake male antenky, napr http://wlanshop.sk/index.php?l=Products ... duct=23865. No s tym teplom, ako moc horuco tam je? Ale myslim ze by to malo zvladat a pokial to zariadenie nebudes mat vonku na dazdi tak ho nemusis davat ani do krabice, bude sa lepsie vetrat. Kup poecko (mozes pasivne s vhodnym adapterom nech nedavas tolko $$ za original ovisacke a mas vystarane ;)
CPU AMD Barton XP 1833MHz@2200MHz (1.7V) -> Watercooled | MB Abit NF7-SL rev.2.0, NB -> Watercooled | RAM A-Data Vitesta 2x256MB | VGA Saphire Radeon 9600XT -> Watercooled | SOUND SB Audigy 2 | HDD Hitachi 7K250 160GB + Hitachi T7K250 160GB | DVD LG 4120B DVD-RW | CASE Avance B031 + AC Fan 3| PSU Chill Inovation 400W rev.2 | MONITOR Fujitsu-Siemens P19-2
Clen Obcianskeho Zdruzenia blava.net
Používateľov profilový obrázok
guzzo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 03. Aug, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa guzzo »

nie prave naopak ze ci tam nebude cez zimu prilis zima
Používateľov profilový obrázok
router
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 09. Aug, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa router »

no podla man by to nemalo vadit

nebude ti snezit na apecko ? ake hej tak daj radsej do krabice a o teplotu sa neboj nic mu nespravi

//zlucenie po sebe iducich postov. prosim, pouzivaj tlacitko edit. killswitch
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Lopik »

celkom v poho AP od Ovisu:
http://www.wellnet.sk/product_info.php/products_id/390
prevadzkove teploty: -20 az +65'C -ja si myslim ze by to pod tou strechou vydrzalo, ale istota je gulomet. Nebude tam velka zima, ale bude vlhke prostredie a je to v ... skor by som uz zainvestoval do lacnej krabicky+priechodky.
http://www.wellnet.sk/product_info.php/ ... cts_id/300
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Osobna skusenost, funkcnost viac ako dva roky: AP Ovislink 5460, skrinka aku najdes. Zaujimave je, ze najviac sa vsetci boja o AP, ked je zima, ale to je pren brnkacka, ked mas v skrinke aj trafak, tak je im teplo. Kriticke je najviac leto, ked su teploty moc vysoke a teplota vo vnutry stupa. Vtedy moze zhoret bud trafo, alebo AP zblbne ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
guzzo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 03. Aug, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa guzzo »

dobre teda ten kamos ma ten wifi router od t-comu nejaki wigor pojde to aj s tym ak ja budem mat apecko alebo potrebujem ties routher tam to je vlastne iba tak ze nan nakrutim silnejsiu antenu a privediem sietak do kompu? nastavim to nejako a internet vpohode pojde? :crazy:
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Lopik »

guzzo napísal:dobre teda ten kamos ma ten wifi router od t-comu nejaki wigor pojde to aj s tym ak ja budem mat apecko alebo potrebujem ties routher tam to je vlastne iba tak ze nan nakrutim silnejsiu antenu a privediem sietak do kompu? nastavim to nejako a internet vpohode pojde? :crazy:
U kamosa doma musi byt:
- router
- k routru treba este silnejsiu antenu
- pokial bude router niekde blizko anteny, tak AP nepotrebuje
- on sa napoji na router sietovym kablom, kedze router je uneho.

Ty budes mat:
- Antenu
- Ak by bola vzdialenost od anteny ku kompu mensia ako 8-10 metrov, tak nemusis kupovat AP a rovno potiahnut VF kabel od anteny do kompu
- Ak nebude, tak od anteny k AP a z AP klasicky sietovy kabel do sietovky
- Ak bude AP, tak v kompe musis mat klasicku sietovku
- Ak nebude AP, tak WiFi sietovku

... takto nejako sme urobili u kamosa WiFi siet, bez pouzitia co len jedineho APcka. Pingy pod 50ms, ziadne vypadky, usetrene peniaze za APcka. Staci len trosku preratavat metre s decibelmy a da sa na tom usetrit.

Návrat na "Siete"