Tmelim , tmelis , tmelime..

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

Attilka napísal:
tak si robte ako chcete,ale este jedna rada na zaver a tu by som aj skoncil,tmel sa nanasa zo vzdialenosti cca ...2...metre a to murarskym nacinim ,pre papier o zrnitosti "60"
jasne.. pridam vapno, slamu a mozeme si opekat korbaciky... omg.. ale pri tmelovani case je to trosku inak ako pri opravovani naraznikov majitelov aut ktory nemaju na novy kus...

pri case sa tvoria nove tvary, vystupky mozu mat aj 5cm a to este nie je extrem.. pri oprave naraznicku si to hned na zaciatku zarovnas a nemusis preto pouzivat taky hruby brusny papier.. :) a to je potom sakra rozdiel ked iba vyplnujes prasklinu, dotvaras tmelom do linie, zagitovavas diery...
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa Attilka »

Matl0_w1C napísal:pri case sa tvoria nove tvary, vystupky mozu mat aj 5cm a to este nie je extrem.. pri oprave naraznicku si to hned na zaciatku zarovnas a nemusis preto pouzivat taky hruby brusny papier.. Smile a to je potom sakra rozdiel ked iba vyplnujes prasklinu, dotvaras tmelom do linie, zagitovavas diery...
bol by si prekvapeny,este si nevidel opravu zvaraneho naraznika"plastu"
za tych cca 20 rokov som toho opravil dost :wink:
a boli aj modelarske prace ! :wink:
BTW:hruba vrstva sa netvaruje z tmelu,ale aj laminatova suprava sa da kupit :wink:
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa Attilka »

a ked som uz pri laminatovej suprave by to nebol tiez spatny napad urobit si presnu sablonu,na ktoru potom nanesies len laminat,ktory potom nevelmi musis tmelit,spravis si presne taku istu velku sablonu ako predok case a uz so svojimy tvarmi,a nasledne iba "potiahnes" laminatom,pekne opracujes,aj drsnejsim (za sucha mozes brusit 150-240 papierom).
Sablony sa obycajne robia z dratu,z cim jemnejsej sietoviny,sadry apod...
inak ja najradsej pouzivam a doporucujem,len BKP Lamino :
popis :LAMINO je dvouslozkova polyesterova laminovaci souprava pro drobne opravy. Souprava LAMINO se pouziva na opravu dìr nebo prasklin v plechovych nebo laminatovych materialech jako napø. prorezivìlych mist na automobilovych karoseriich, clunech nebo kempingovych pøivìsech. Skelna tkanina nasakla polyesterovou pryskyøici vytvoøi pevny podklad pro nanaseni dalsich vrstev tmelù pøi opravì.
Pryskyøice se tuzi tvrdidlem (PE-iniciator, cervena pasta v tubì) ve hmotnostnim pomìru: 100 dilù pryskyøice : 2 dilu tvrdidla - doporuceny pomìr pro teplotu 20°C.
Smìs je nutne zpracovat do 8 - 10 minut po smichani s tvrdidlem.
Povrch je brousitelny za 40 minut.
Lhùta zachovani jakosti je 12 mìsicù.

Obrázok
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

Attilka napísal:
bol by si prekvapeny,este si nevidel opravu zvaraneho naraznika"plastu"
za tych cca 20 rokov som toho opravil dost :wink:
a boli aj modelarske prace ! :wink:
BTW:hruba vrstva sa netvaruje z tmelu,ale aj laminatova suprava sa da kupit :wink:
konecne si sa ako zvany v odbore dostal z obycajneho zdr*avania k radam :) ..

na bit techu bol nejaky mod na ktorom si chlapik najprv spravil sablonu z polystyrenu a na to nanasal laminat.. potom tmel a nakoniec karbonove vlakna... mozno pouzil nejaky tvrdeny polystyren al tak..
len vzdy bacha pri miesani ci tmelu a vytvrdzovaca, alebo laminatu, podarilo sa mi raz zle namiesat laminat, a lod schla 2 tyzdne :red:
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"