PCI-Express 2.0

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Jednu vec neviem zistit, s terajsimi doskami PCI-e 1.0 bude nam taka tarta fungovat ?? A ak ano myslite si ze bude rozdiel vo vykone medzi PCI-e 1.0 a 2.0 :?:
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

zhruba tak ako AGP 4x <-> AGP 8x ...

PCI Express 2.0 based NVIDIA graphics card to be ready by October
According to information gathered, NVIDIA based DX10 cards 8500GT, 8600GT, 8600GTS, 8800GTX will come with new variations which sport a PCI Express 2.0 interface by October this year.
s pozdravom, crux.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

Osobne si myslim ze PCI-E 2.0 bude len dalsi marketingovy tahak nVidie ,rychlost PCI-E plne postacuje a dovolim si tvrdit ze narast vykonu bude minimalny (nulovy) ako pri AGP 8x <-> 4x ako spominal Crux ...
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

zmysel PCI 2.0 nie je ani tak vo vacsej priepustnosti (casom mozno pride vhod aj to) ale vo 2-nasobnom prikone zo slotu - menej pridavneho napajania.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

dexman napísal:zmysel PCI 2.0 nie je ani tak vo vacsej priepustnosti (casom mozno pride vhod aj to) ale vo 2-nasobnom prikone zo slotu - menej pridavneho napajania.

hmmm no tak si myslim ze je jedno ci je karta napajana zo slotu alebo pridavnym napajanim stale to ide len s jedneho zdroja tak to moze byt fuk spotreba sa tym neznizi :roll: je hadam jedno ci karta zere "100W" zo slotu alebo s pridavneho napajania...
Používateľov profilový obrázok
wendigo5
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 248
Dátum registrácie: Pi 28. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa wendigo5 »

FEAR napísal:
dexman napísal:zmysel PCI 2.0 nie je ani tak vo vacsej priepustnosti (casom mozno pride vhod aj to) ale vo 2-nasobnom prikone zo slotu - menej pridavneho napajania.

hmmm no tak si myslim ze je jedno ci je karta napajana zo slotu alebo pridavnym napajanim stale to ide len s jedneho zdroja tak to moze byt fuk spotreba sa tym neznizi :roll: je hadam jedno ci karta zere "100W" zo slotu alebo s pridavneho napajania...
Tak zatial je to jedno. Aj keD dva napajacie kable na HD2900XT tiez nie su kóser. Ale hypoteticky si predstav, ze by mali buduce graf karty taku spotrebu, ze by pri PCIE prvej gen. potrebovali dajme tomu tri styri napajacie kable...
Milujeme tých ktorí nás odmietajú. A pre tých,ktorí si to nevážia odmietame tých, ktorí nás milujú
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

FEAR napísal:hmmm no tak si myslim ze je jedno ci je karta napajana zo slotu alebo pridavnym napajanim...
mne to nie je jedno. nepotrebujem aby sa mi cez pol bedne zbytocne tahali Dalsie kable.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

dexman napísal:
FEAR napísal:hmmm no tak si myslim ze je jedno ci je karta napajana zo slotu alebo pridavnym napajanim...
mne to nie je jedno. nepotrebujem aby sa mi cez pol bedne zbytocne tahali Dalsie kable.

no len tu slo o nieco ine....
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

^^a o co tu islo? napisal som, ze hlavny prinos PCI-E 2.0 je momentalne vo vacsom prikone zo slotu co je 100% pravda. ak toto pre teba nie je ziadny prinos tak prosim. mam pocit, ze skor tebe unika o co tu ide.
Používateľov profilový obrázok
Radovan03
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Št 23. Aug, 2007, 08:00

ahojte

Príspevok od používateľa Radovan03 »

Ahojte myslite ze bude moja zostava podporovat novu nvidiu?..havne sa mi jedna o pci e slot ci ho bude potporovat ...
tusim mam 1.1 pcie
len som cital niekde ze pci e 1.0 nnebude potporovat..

znizi sa mi tak rychlost tej karty ked nemam pci e 2.0?

moja zostava

Asus Extreme Striker,Intel E6850 3ghz,OCZ DDR2 PC2-8500 Reaper HPC Edition,OCZ GameXStream Power Supply 1010w,Samsung 226BW,Evga 8800 Ultra,Lg DVD lightscribe.
Bedna Coolermaster Stracker 832,Razer tarantula klavesnica,razer deathadder mys,extramat podlozka.


s tym ze EVGA 8800 ultra som uz predal cize zostava je bez grafiky..mam ale este stray notebook hehe,cakam na novu nvidiu
Používateľov profilový obrázok
ThroniX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Ne 01. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Červeník <-> Brno

Príspevok od používateľa ThroniX »

Rychlost sa ty neznizi, priepustonst PCIE 1.1 16x je stale dostacujuca. Jedine tu karta na pcie 2.0 nenarves do slotu pcie 1.1.
Používateľov profilový obrázok
Radovan03
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Št 23. Aug, 2007, 08:00

...

Príspevok od používateľa Radovan03 »

takze karta pci e 2.0 nepojde ani do mojej dosky?..s pci e1.1 ?
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

ThroniX napísal:Rychlost sa ty neznizi, priepustonst PCIE 1.1 16x je stale dostacujuca. Jedine tu karta na pcie 2.0 nenarves do slotu pcie 1.1.
to si kde nabral ?

pri urcovani standardu PCI-Express 2.0 islo hlavne aj o to, aby bola zachovana spatna kompatibilita ...
Naposledy upravil/-a crux2005 v Ut 21. Aug, 2007, 15:59, upravené celkom 2 krát.
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
ThroniX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Ne 01. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Červeník <-> Brno

Príspevok od používateľa ThroniX »

aha cize s MB s PCIE 1.1 je kompatibilna aj grafika s PCIE 2.0 ??
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

ano
---------------------

este pre upresnenie: podla tejto novinky je PCI-Express 2.0 spatne kompatibilny s PCI-Express 1.1
so starsim PCI-Express 1.0, ktory sa da len naozaj vynimocne najst na doskach, nie je novy standard 2.0 kompatibilny
s pozdravom, crux.

Návrat na "Grafické karty"