Prehlad cien grafickych kariet

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
joeiik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Leeds(UK)@Kosice@Ruzomberok

Prehlad cien grafickych kariet

Príspevok od používateľa joeiik »

neviem ci som spravne zaradil temu.. ak nie, tak prepacte

zaujimalo by ma na akom webe by som sa mohol dozvediet o vyvoji cien pc komponentov konkretne grafickych kariet, nieco podobne ako Prehlad cien tu na pretaktovanie.sk, len podrobnejsie, pripadne s nejakou prognozou.
Sempron64 2800+[1600@2250]BOX ¤ MB MSI K8N NEO FSR ¤ DDRAM[400@450 2,5-3-3-5*1T] 2x512MB Kingston dual channel kit ¤ Saphire ATI Radeon 1950GT[500x1200@600-1500] ¤ Creative SB5.1 Live! ¤ HDD 250GB WD ¤ Feel 400W zdroj ¤ Lt MX518, MS IME 3.0 + Steelpad4D
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3735
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

Napr. Tu

- sice su prehlady tak raz za 3 mesiace ale to v pohode staci si myslim, nove VGA nevychadzaju kazdy tyzden :wink:
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1662
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Prehlad cien grafickych kariet

Príspevok od používateľa MaxMan »

joeiik napísal:neviem ci som spravne zaradil temu.. ak nie, tak prepacte

zaujimalo by ma na akom webe by som sa mohol dozvediet o vyvoji cien pc komponentov konkretne grafickych kariet, nieco podobne ako Prehlad cien tu na pretaktovanie.sk, len podrobnejsie, pripadne s nejakou prognozou.
Keby ze som prave nevstal a nemal zalepene oci, tak sa mozno aj urazim :D

Ak ti nieco chyba v mojich prehladoch cien, tak mi to daj vediet a ja sa pokusim to tam dorobit. Lenze ak nemam spatnu odozvu od Vas citatelov, neviem co mam vylepsovat.

Inak je pravda, ze tie clanky na ceskom serveri su rozsiahlejsie a o trochu inom ako robim ja.

Prepacte za OT, ale nedalo mi nezareagovat.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
joeiik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Leeds(UK)@Kosice@Ruzomberok

Príspevok od používateľa joeiik »

ja sa nestazujem, je to uplne suprove, ale ja by som chcel vediet, podla coho sa riadia predajcovia, ked chcem s nejakym zjednat "najnizsiu cenu" ze podla coho sa riadia, vraj sa ceny urcuju denne..

tak ked sa budem s niekym hadat resp. dohadovat o cene, aby som vedel argumentovat.. :)

maxman: gj
Sempron64 2800+[1600@2250]BOX ¤ MB MSI K8N NEO FSR ¤ DDRAM[400@450 2,5-3-3-5*1T] 2x512MB Kingston dual channel kit ¤ Saphire ATI Radeon 1950GT[500x1200@600-1500] ¤ Creative SB5.1 Live! ¤ HDD 250GB WD ¤ Feel 400W zdroj ¤ Lt MX518, MS IME 3.0 + Steelpad4D
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1662
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Je to jednoduche. Pri zjednavani sa riadia nakupnou cenou. Predsa nemozes chciet, aby predajca predal tovar pod cenu. Cize ak nakupi grafiku za 4000 s DPH, tak ti ju nepreda dajme tomu pod 4200 Sk. Musi mat aj nejaky zisk. A tiez musi platit priestory a kopec inych veci. A ked si to prepocita, tak sice kupil za 4000 Sk, ale dalsia rezia je mozno 50-100 Sk a co mu zostane ak to preda len za 4200 Sk? 100-150 Sk. To je 2,5-3,8%. Cize nic moc, ak sa ma uzivit a aj dalsich okolo co plati. Toto je ale podla mna hranicny odhad, kde asi ziadny obchodnik nezajde a predava za vyssie ceny.

Za dalsie este zalezi od koho a za kolko nakupuje. Videl som ako sa ceny aj vo VO lisia aj o niekolko stovak, ba niekedy aj tisicok Sk. Takze s argumentom, ze ved vo velkosklade to stoji 3000 a vy to predavate za 8000 neobstojis, lebo obchodnik to mozno nakupoval tam, kde to stalo viac ako inde...

A ako posledne:
Ja osobne nemam rad ludi typu "dajte mi na to zlavu 10% a ja to kupim". Sam mam trochu skusenosti s maloobchodom a ked za mnou dojde niekto (alebo este horsie napise mailom) ze chce rovno zlavu napriklad na pamat za 1000 Sk, tak ho slusne poslem niekam... Ked uz zlava, tak pri vacsej objednavke. Ved ziadny obchodnik nie je charita...

joeiik: nic proti tebe, neber to ako kritiku, ale takto to bohuzial bezi u kupujucich aj predajcov. A bohuzial na Slovensku to tak je. Kedy sa uz ludia trochu poucia a skor ako na cenu pozru na kvalitu sluzieb a pristup k zakaznikovi?
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
jesy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi 11. Máj, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa jesy »

MaxMan napísal:Kedy sa uz ludia trochu poucia a skor ako na cenu pozru na kvalitu sluzieb a pristup k zakaznikovi?
Absolutny suhlas. Nie kazdy clovek ma taky talent sa dohadovat s predajcami, ako kamoska mojho kamosa, ktory pred rokmi bol niekde nieco opravnene reklamovat (asi v Ageme), ale mu to nechceli uznat, lebo to boli buzny, napokon to jeho kamoska nevydrzala a tak spindala a zbuzerovala toho cloveka az skoro zaliezol pod stol a riesila to aj s riaditelom (aj toho tusim spindala) a celkom uspesne :P
Používateľov profilový obrázok
joeiik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Leeds(UK)@Kosice@Ruzomberok

Príspevok od používateľa joeiik »

rip :red:
Sempron64 2800+[1600@2250]BOX ¤ MB MSI K8N NEO FSR ¤ DDRAM[400@450 2,5-3-3-5*1T] 2x512MB Kingston dual channel kit ¤ Saphire ATI Radeon 1950GT[500x1200@600-1500] ¤ Creative SB5.1 Live! ¤ HDD 250GB WD ¤ Feel 400W zdroj ¤ Lt MX518, MS IME 3.0 + Steelpad4D

Návrat na "Grafické karty"