xp+vista kompatibilna na 1 particii?

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
B4rz1n1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 409
Dátum registrácie: So 28. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Trencin/BA

xp+vista kompatibilna na 1 particii?

Príspevok od používateľa B4rz1n1 »

nahodil som si na disk vistu kde bolo os: XP... nemozem sa dostat k xp, poradil by mi niekto co z bootami? chcem mat 2 os, kde si budem v biose vyberat ktory bootne, ak nie tak aspon do toho XP by som sa chcel vratit..
zeby revert visty?
alebo vista upgrade back to xp, nieco take?
teraz mam xp v roote ako \windows.old\windows a vista \windows
vraj to nejde na jeden disk spolu.. piste sem skusenosti okolo toho a rady ako sa dostat do XP a co sa stane ked vyhodim vistu. dik
Používateľov profilový obrázok
koco11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 483
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Blava,Sala

Príspevok od používateľa koco11 »

takze ...vistu nevyhodis, ani nevymazes ani neodinstlaujem....iba keby sformatnes disk ..co asi nieje riesenie pre teba...riesenie je asi len dalsi disk na ktory si das xp....na jednu particiu moze ist iba jeden OS
HP Probook 6540b + HTC HD2 Android 2.3.1
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Príspevok od používateľa Snake »

pokial viem tak sa da vratit naspat na XP (F8 pred bootom)





.
Používateľov profilový obrázok
koco11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 483
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Blava,Sala

Príspevok od používateľa koco11 »

tak vies zle :P na notase om mal pri kupe vistu a zbavit sa jej dalo iba formatom disku
HP Probook 6540b + HTC HD2 Android 2.3.1
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Príspevok od používateľa Snake »

bohuzial dobre, ked upgradeujes z XP tak sa vies v poho vratit na XP





.
Používateľov profilový obrázok
B4rz1n1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 409
Dátum registrácie: So 28. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Trencin/BA

Príspevok od používateľa B4rz1n1 »

solid snake, mylis sa!! a riadne! F8 boot funguje normalne, to viem, hadam by som nepytal o radu... lenze ked som odokryl systemove subory, boot.ini nebol, bol len boot.ini.saved a vista ma svoj boot inde.. teraz mam v Cecku folder windows kde je vista a XP je hodene v windows.old .. btw to znamena ze mi upgreadovalo XP na vistu a prepisalo to, nevim neviem ci sa to da zachranit, bud nejaky soft biosacky alebo nieco podobne alebo na nete som cital ako z na XP nainstalovat novy OS a to vistu http://apcmag.com/5023/dual_booting_xp_with_vista lenze ja som nepostupoval podla tychto krochoch, vobec som netusil ze ma budu cakat taketo problemy, o formatovani disku absolutne nesuhlasim, stratim vsetkok soft!! a to si nemozem dovolit :(
tak snad sa najde nejaky skuseny kto vie o tom viac..
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Príspevok od používateľa Snake »

do certa :E , si myslite ze kecam do vetra? je tam taka moznost (teda mala by byt, ja som ju tam mal, upgradoval som XP na Vistu ale celkom sa nepochopili a mal som BSODcka, tak som vybral Rollback (tak sa to tusim vola) a bol som naspat v XP (alebo skus najst REVERT WINDOWS INSTALLATION) ) + prikladam material dolicny aby ste si nemysleli ze som k-t :x
http://forums.whirlpool.net.au/forum-re ... 99140.html
http://support.microsoft.com/kb/933168





.
Používateľov profilový obrázok
B4rz1n1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 409
Dátum registrácie: So 28. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Trencin/BA

Príspevok od používateľa B4rz1n1 »

nemyslim si ze si k*t, len ty si pred tym napisal takym stylom ze dohromady nic nevies, ale tento posledny prispevok to je uz nieco ine :) ...btw diky za ten support :wink:
Používateľov profilový obrázok
zegee29
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa zegee29 »

hello, tiez mam trouble s vistou a xp. som kupil Hp notebook s vistou v nom, no ked som chcel nahodit XP, nastali problemy... zarucene sa visty nezbavite, len formatovanim, resp. upgrade na lepsiu verziu, napr na ultimate. osobne mam problem v tom, ze ked vlozim instalacku XP, zobrazi sa mi ze nevie najst pevny disk... s tym sa da ako poradit? pls

Návrat na "Operačné Systémy"