pada system, please help! - vyriesene !!!

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
jimi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Pi 28. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

pada system, please help! - vyriesene !!!

Príspevok od používateľa jimi »

nazdar hosi,

mam taky problem, ze obcas mi spadne system a to tak, ako keby som ho odpojil zo siete 220V, akurat ostane svietit kontrolka napajania na kompe.
predpokladam, ze by to mohol zapricinovat zdroj (350W noname, cca 4-5 rok. stary)
ale rad by som vypocul vase nazory,
or neda sa nejako otestovat ten zdroj?
(keby na tom mali vinu napr. RAM or Proc. nemalo by tak spadnut, ze?!)

dikes,

jimi
Naposledy upravil/-a jimi v Pi 14. Sep, 2007, 21:31, upravené celkom 1 krát.
Thorton 2000+ @ 12.5 x 166 (2071 MHz, 2600+)
Asus A7N8X-X, 512 DDR, ArcticCooling 18dB
40GB Maxtor, 160GB Seageate, Leadtec GeForce A 6600 TD
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8607
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

skus to s inym zdrojom
Používateľov profilový obrázok
Bubu123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 333
Dátum registrácie: Št 17. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice - Barca

Príspevok od používateľa Bubu123 »

vela faktorov tam moze byt priklad aj ten zdroj nema ta 6600 pridavne napajanie zeby tazila extra zdroj? (ak je to kravina nevsimaj si to) mne tiez jeden cas sa tak vypinal padal bolo to ramkami ze sem tam mi nechceli spolupracovat spolu raz jedna odisla raz druha a padal mi dost casto PC skus povymienat ramky v slote potom napriklad mas jak vidim mierne pretaktovani PC tak skus s bez taktovania snim behat ze jak sa bude chovat lebo extra vcore moze dost tazit zdroj alebo potom este nakoniec moze to byt aj Hardiskom mne raz jeden cas blbol hardisk tak sa mi vkuse resetoval a padal PC skontroluj napajanie a setko mozne uz ma nic ine nenapada potom uz len odborny servis :/
Používateľov profilový obrázok
jimi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Pi 28. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa jimi »

AGp ma pridavne napajanie ako pises, system mi bezi na zakladnom nastaveni, tzn. bez taktovania.
najprv som si myslel ze to bude MB, mal som EPOX a blbol, ukazoval teplotu 126 C. tak som si zohnal tuto Asusku, nainstaloval som Win, v podstate prazdny system a padlo to cca 5 min. po nastartovani. nahradny zdroj nemam na vyskusanie, RAM tiez len jednu 512MB,
zo zdroja mam napojene:
- CD ROM
- DVD RW
- HDD 40 GB
- HDD 160 GB
- AGP
- FireWire v PCI
- chladic na CPU cez MB
- chladic na zdroji cez MB

pri starej MB mi to pred restartom este na chvilu zamrzol,
ale teraz som to nestihol zaregistrovat, no a ne restartoval sa ale surovo vypol ako ked vytiahnem kabel zo zastrcky.
Thorton 2000+ @ 12.5 x 166 (2071 MHz, 2600+)
Asus A7N8X-X, 512 DDR, ArcticCooling 18dB
40GB Maxtor, 160GB Seageate, Leadtec GeForce A 6600 TD
Používateľov profilový obrázok
Bubu123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 333
Dátum registrácie: Št 17. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice - Barca

Príspevok od používateľa Bubu123 »

ja mam tiez 350W noname 4 rocny a problemy nerobi a mam kazdu jednu vetvu zapojenu ako chladice napr (vga,chipset,hdd,casefan,atd) a nerobi mi problemy ale som si vsimol ze si pisal ze novu dosku si daval Epox dosky su velmi dobre ja som mal jednu a som bol velmi spokojny lenze sa mi pokazila a teraz ked som presiel na Asrock tak mi velmi priskrtilo vykon a v tvojom pripade ma jedine uz len napada.NEKOMPAKTIBILITA
MB:Gigabyte M56S-S3 | CPU:AMD Athlon X2 5200+ | RAM:2GB Patriot low latency Dual Channel |HDD: Western Digital 160GB SATAII | GPU: Gainward Bliss 7600GS 256MB DDR3 500/1200mhz @ OC 600/1600mhz | PSU:Fortron 350W | GAMING:Microsoft 1.1 Black + Steel Pad QcK+
Používateľov profilový obrázok
jimi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Pi 28. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa jimi »

roky to bezalo s Epoxom, ale poslednych par mesiacov to bola hroza.
novu MB som montoval len vcera, a hned vecer to raz spadlo. dnes som pri nom presedel pol dna a nerobila problemy.
nemyslim si, ze to bolo nekompatibiltou komponentov, skor niektory hardware.

RAM otestujem s GoldMemory
na CPU tiez mam doma nieco stiahnute
HDD tiez preverim ale nedavno som mu daval lowlevel format, na mensi, systemovy disk.

nepoznate nejaky sposob ako otestovat ten zdroj?
Thorton 2000+ @ 12.5 x 166 (2071 MHz, 2600+)
Asus A7N8X-X, 512 DDR, ArcticCooling 18dB
40GB Maxtor, 160GB Seageate, Leadtec GeForce A 6600 TD
Používateľov profilový obrázok
Bubu123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 333
Dátum registrácie: Št 17. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice - Barca

Príspevok od používateľa Bubu123 »

jimi napísal:roky to bezalo s Epoxom, ale poslednych par mesiacov to bola hroza.
novu MB som montoval len vcera, a hned vecer to raz spadlo. dnes som pri nom presedel pol dna a nerobila problemy.
nemyslim si, ze to bolo nekompatibiltou komponentov, skor niektory hardware.

RAM otestujem s GoldMemory
na CPU tiez mam doma nieco stiahnute
HDD tiez preverim ale nedavno som mu daval lowlevel format, na mensi, systemovy disk.

nepoznate nejaky sposob ako otestovat ten zdroj?
lol sak zdroj testujes teraz :) ale aj tak napr mas 350w zdroj tvoja zostava jak pozeram vyuzije realne mozno 200W preto sa robia vykonnejsie keby nahodou stracal vekom vykon aby vzdy bola rezerva , alebo ked ti to nahodou spadne tak skus dat iny bios mozno pocitac nevie niaky komponent rozoznat alebo co ine nic ma nenapada ako ked nemas pretaktovany PC testovat CPU a RAM velky vyznam nema keby to bolo akoze uz fakt nekompaktibilne tak by ti vyhadzovalo modru obrazovku smrti jak sa tomu hovori , ked ti to uz nepada tak tam bola mozno chvilkova chyba skus este preistotu skontrolovat napajanie na doske , HDD , grafike a inych casti.
MB:Gigabyte M56S-S3 | CPU:AMD Athlon X2 5200+ | RAM:2GB Patriot low latency Dual Channel |HDD: Western Digital 160GB SATAII | GPU: Gainward Bliss 7600GS 256MB DDR3 500/1200mhz @ OC 600/1600mhz | PSU:Fortron 350W | GAMING:Microsoft 1.1 Black + Steel Pad QcK+
Používateľov profilový obrázok
jimi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Pi 28. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa jimi »

no mozno mas aj pravdu,
vcera v tom case som este nemal nainstalovane komplet vsetky ovladace na MB.
dufam ze sa to uz nebude opakovat, nerad by som investoval do starej zostavy.
Thorton 2000+ @ 12.5 x 166 (2071 MHz, 2600+)
Asus A7N8X-X, 512 DDR, ArcticCooling 18dB
40GB Maxtor, 160GB Seageate, Leadtec GeForce A 6600 TD
Používateľov profilový obrázok
wiko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Pi 05. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa wiko »

Mozno je to nevy fenomen dosiek od asusu, cital som o tom na viacerych forach a aj mne sa to stalo, proste doska sa samocinne asi 3-5krat resetne a potom bezni stabilne. Mne sa stalo to iste a aj viacerym ludom, skus si o tom precitat na vip.asus.com :wink:
CPU:Intel 4790 + Noctua NH-U12F, MB: Asus, RAM: 4x4GB, GPU: Nvidia 460 1GB, SDD: Crucial 512GB, DVD-RW: Samsung SH-S203B SATA, MONITOR: HP 2475w, PSU: EVGA, MOUSE: Razer Copperhead, MOUSE PAT: Razer Destructor, KEYBOARD: Microsoft, CASE: Chieftec LBX01BBB, HEADSET: Sennheiser PC166
Používateľov profilový obrázok
jimi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Pi 28. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa jimi »

no, vyzera to byt uz OK.
na tej novej doske od Asusu to uz ide stabilne (okrem prvotneho padu)

dakujem vam chalani za nazory, dufam ze uz nebudem musiet investovat do toho Dalsie susky.
Thorton 2000+ @ 12.5 x 166 (2071 MHz, 2600+)
Asus A7N8X-X, 512 DDR, ArcticCooling 18dB
40GB Maxtor, 160GB Seageate, Leadtec GeForce A 6600 TD

Návrat na "Hardware všeobecne"