Velky Problem s BIOS + reset CMOS

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
kc

Velky Problem s BIOS + reset CMOS

Príspevok od používateľa kc »

Zdrawim,
potreboval by som jednu velku radu,
mam dosku ASUS A8N-E, procesor Amd 64 bit dualcore,
a mal som problem ze mi nefungovali jedneho casu USB-cka
-dostal som radu reset CMOS na par sekund aby boli Default nadstavenia, a tak...moc to nepomohlo, napravilo sa to same neskor ale od tej doby pri sa mi zacali vyhadzovat pri starte
hlasenie ako
CMOS checksum error - Defaults loaded
a momentalne uz ani nezapnem windows,
takze- ked zapnem comp su viacere moznosti co sa stane:

1. hned pri nacitavani procesoru, pamete, zacne testing memory
od 0 - 2097152 a potom sa restartne, a tak stale dookola
alebo
2. zapne motherboard LOGO,a vsetko ostatne default
taktiez Bootovanie z removable disk,
a ked idem do BIOSu nadstavim bootovanie z Hard disku
vypnem integrovanu zvukovku a tak...... dam Save and exit, bud
mi nabehne cierna obrazovka a nic dalej, alebo sa mi restartne bez zmeny, t.j. s povodnymi default nadstaveniami a tak dookola

ale ked pri tom CMOS checksum error, nedam Delete a nejdem do Biosu ale dam F1 ako continue, nabehne mi windows error,
zapnut safe mode, windows normal, windows las known good .....
ked dam hocico zacnem bootovat atd a potom nabehne modra obrazovka kde su same 000000000000xxx0000 a STOP 00000
ked nevyhodi jednu chybu vyhodi druhu, s tymto som sa este nestretol a to ma uz piaty comp... je mozne ze je daco s doskou, ci ramkami, alebo som daco dokazil pri to resete CMOS? ??
ale len nejake kable su odpojene ci nieco skratuje??,
na to to sa fakt nechytam..........

ocenim kazdu radu, ako znovu ozivit comp,

diky moc!!!!
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Nezabudol si nahodou nasadit naspat jumper resetu CMOS? Alebo si nevybral baterku?
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
kc

Príspevok od používateľa kc »

no jumper som dal naspat, uz som to spravil viac krat, ale nevyberal som predtym bateriu, ako som si dnes precital v online manualy, moze to byt problem ?? bateriu som vybral ale neskor a iba bateriu zase a nic nepomohlo
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Akym sposobom si resetoval ten BIOS? Odstavil si PC od elektriky? Bo asi to tej doske nejak uskodilo....

Odporucam inak rozobrat komplet cely PC, a poskladat znova....ono to moze byt len nahodne haluzenie dosky, alebo sa jej fakt nieco stalo pri tom resete.
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
KrEmiK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Po 19. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Lúčky

Príspevok od používateľa KrEmiK »

100% vymazanie cmos: vybrat napajaci kabel od zdroja vybrat bateriu, stlacit tlacidlo power... potom skus podpajat vsetky komponenty okrem grafickej karty.. a ak to aj potom stale bude robit tak treba skusit este flashnut bios (najprv si dobre nastuduj ako na to a co v pripade ak sa to nepodari.. obnovenie, zaloha atd..) inak to viacnasobne kontrolovanie pamati ma napada ci nahodou nie je problem v pamatiach.. vyskusat v druhom pocitaci memtestom...

Návrat na "Základné dosky"