Da sa pracovat na pc a sucasne mat na nom napojenu telku?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
gordonkon
Ban
Ban
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 26. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Da sa pracovat na pc a sucasne mat na nom napojenu telku?

Príspevok od používateľa gordonkon »

Chcel by som sa opytat ze ci je mozne pracovat na pc a sucasne mat na nom napojeny televizor a pustat tam z pc nejaky film napriklad. Aku graficku kartu by ste mi odporucili aby sa to takto dalo zapojit? Mam vyhliadnutu kartu ktora ma dva DVI vystupy a jeden S-video vystup, ale telku mam starsiu, je tam skart ale viem ze ked som to skusal s notebookom tak to krasne islo cez S-video vystup na notebooku. Teda moja hlavna otazka je ze ci je mozne aby cez jeden DVI vystup bol pripojeny monitor a isiel do neho signal z beznej prace na pc a na S-video vystupe by bola pripojena telka a pustal by som tam sucasne popri praci na pc nejaky film napr. cez wm player? Velmi pekne poprosim o akukolvek radu. Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

ano, samozrejme sa to da. tak isto ako si to mal s notebookom, cize cez S-Video na grafickej karte. plochu nastavis ako jednu velku z dvoch zobrazovacych zariadeni (monitor+TV). na tej prvej polke(comp) budes mat normalne desktop a na tu druhu(tv) presunies prehravanie videa.
Používateľov profilový obrázok
gordonkon
Ban
Ban
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 26. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa gordonkon »

Dik za odpoved ale ja som toto vlakno nezakladal viac krat, a v Operacne systemy uz vobec, bolo len v Graficke karty a sem mi ho musel nejaky moderator zdvojit alebo co, v kazdom pripade to mozes kludne zamknut aj tu lebo uz som sa dozvedel co som chcel :beee:

Tak este predsa jedna otazka skusal som to a neslo mi to, nemohol by si mi dat presnejsi navod alebo niekto iny?


EDIT Bikermotyl :
1.) existuje take fajnove tlacitko, ze Obrázok sa mu nadava, do buducna teda uz sam, teraz ja za teba 2v1
2.) samozrejme si nic ty nezakladal viac-krat, to niekto z inej galaxie ta chcel skompromotovat spolu s moderatorom, ktory ti to presunul niekolkokrat kvoli zahladeniu stop
3.) zamysli sa nad sebou
4.) presun z operacnych systemov do vhodnejsej sekcie - graficke karty
Používateľov profilový obrázok
gordonkon
Ban
Ban
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 26. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa gordonkon »

Ja som to v sekcii Operacne systemy nezakladal :!: tak zo mna nerob idiota :E Dik za poucenie to tlacitko som fakt nepoznal lebo som tu novy, budem ho pouzivat :wink:
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Príspevok od používateľa kramer »

aku mas kartu mam skusenost len s ATI a tam trebalo

Pracovna plocha->Vlastnosti->Nastavenie->Monitor prepni na 2.->Zafajkni (Rozsirit pracovnu plochu systemu Windows na velkost monitora)

Potom sa este pohraj s -> Spresnit

Este treba vitiahnut kablovku z antennej pripojky mne to totis rusilo a ak ti to nepojde tak skus este cez ATI CATALIST ControlCenter musi to ist
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

no ja ti skusim poradit jednoduchsie, ako to mam ja nastavene, kukam film na telke a na monitore pracujem...
daj sa do nastaveni grafickej karty, nastav klonovanie 1a-monitor 1b-telka,v polozke full screen video si nastav full screen device na secondary display a molo by to ficat
daj vediet ci to facha :wink:
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led

Návrat na "Grafické karty"