Chladenie cez ZIMU

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

for kramer: olej ma 5x nizsiu tepelnu vodivost ako voda...

for r1z1ko: myslim ze najvacsi problem by bola kondenzacia, mozno by sa to dalo odstranit tym, ze cele PC by si zabalil do polystyrenu, a studeny vzduch by si privadzal do celej bedne. Proste problem je ten, ze akonahle nejaka suciastka ma teplotu nizsiu ako je teplota v miestnosti, zacne na nej kondenzovat voda...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

To jergus: keby si si to precital pozornejsie tak by si sa docital ze som na to myslel a cely chladic by som uzavrel do takeho tunela kde by s zrazanim vody nebol problem...
to l0k2: heh -8 C a aku si mal teplotu na CPU ??
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

cital som si to pozorne, prave na tom tuneli by ti kondenzovala voda. prichadza do uvahy tunel z polystyrenu, alebo potiahnuty neoprenom...Preto si myslim ze jednoduchsie by bolo celu skrinku uzavriet do polys. obalu...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

r1z1ko napísal:To jergus: keby si si to precital pozornejsie tak by si sa docital ze som na to myslel a cely chladic by som uzavrel do takeho tunela kde by s zrazanim vody nebol problem...
to l0k2: heh -8 C a aku si mal teplotu na CPU ??
http://www.foto.aim.sk/4000temp.jpg

Bez pretaktu 8 stupnov na Cpu. Jedine co ma trosku stve, je ze cidlo nevie realne odrazit teplotu chipsetu.
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

lok2: a nemal si problemi s kondezaciou? po vodnych blokoch alebo po hadiciach? nahodou teplotu vody nevies?
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

to jergus: myslim ze pri teplote do 5 C by sa na hadice nemalo vytvarat az tolko konden. vody, ale ak tak to predstavuje hrozbu...
Hmm, tak to je dobre 8 C ja som mal s mojim pokusom 15 C a pri burne 22 C a to som chladil ladom...ale nebolo to cele doriesene, bolo to len tak z dlhej nedelnajsej chvile.
Tu su nejake screeny(sry za kvalitu, no mobil...)
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

jergus napísal:lok2: a nemal si problemi s kondezaciou? po vodnych blokoch alebo po hadiciach? nahodou teplotu vody nevies?
Prave toho som sa trosku bal, ale kupodivu nic, skor to zalezalo od situacie. Raz na jar ked bolo tak 5-8 stupnov vonku som zaznamenal, akoby na hadickach bola mierna rosa. Nevedel som si to vysvetlit, ale viac krat sa to uz neopakovalo.

Edit: btw nexem nejak propagovat ten reserator, samozrejme ze su od neho ovela lepsie vodne chladice. Ale odvtedy co som ho kupil (cca 8-10 mesiacov), bol zapojeny a ide nonstop. Tusim len raz pocas dovolenky som vypol pumpu, inak ide nonstop.
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
MarkAurel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Po 26. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: V.Krtis

Príspevok od používateľa MarkAurel »

ja osobne bi som sa bal rosy, neskusal niekto do vodneho chladenia pridat emulziu na lepsie chladenie ktora sa pouziva v strojarenstve pri obrabani kovov
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

for mark: podla mna by sa nezlepsilo chladenie, nakolko ziadna zaujimava kvapalina nema lepsiu tepelnu vodivost ako cista voda...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Snad nie az take OT: Dnesne chladne rano ma nenechalo chladnym a okamzite som zapol pc. Kedze tento vikend som nahodil na moju staru vga (x1950xtx) waterblok, tak som bol zvedavy. Skoda ze screenshot z teplot nemam, ale tak orientacne.. chipset 25, Cpu 22, Vga 25, Hdd 25.. Pekny pohlad na vsetky teploty zacinajuce 2x. :roll: Samozrejme pocas dna sa disky vysplhali trosku vyssie.

http://www.water.aim.sk/
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
Lkuzman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 349
Dátum registrácie: Pi 08. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: D. Kubín (33)

:)

Príspevok od používateľa Lkuzman »

jergus napísal:for mark: podla mna by sa nezlepsilo chladenie, nakolko ziadna zaujimava kvapalina nema lepsiu tepelnu vodivost ako cista voda...
opravim, ...vyssiu tepelnu kapacitu ako voda.... ale inac suhlas :)
ja sa chystam na to sice dlho, no hadam to raz dorobim... Cu vymennik budem mat na balkóne, hadice cez stenu ...
Spoiler: ukázať
CPU: Phenom 940 @ 3,6GHz + SCYTHE MUGEN; RAM: 8GiB @ 800MHz; MB: ASUS M3A-32 MVP DELUXE; VGA: Saphire HD5770 : 960MHz / 5200MHz; SSD: OCZ VERTEX 2 120GB; HDD: WD 2TiB; PSU: Akasa 1200W, CASE: Lian Li - PC-V2010B; LCD: Acer 2723W, OS: Windows 7 Home x64-SK-OEM ...
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: :)

Príspevok od používateľa jergus »

lkuzman napísal:opravim, ...vyssiu tepelnu kapacitu ako voda.... ale inac suhlas :)
ja sa chystam na to sice dlho, no hadam to raz dorobim... Cu vymennik budem mat na balkóne, hadice cez stenu ...
neviem co si opravoval...

for lok2: inak na tu teplotu dosky sa moc nespoliehaj, teda myslim nespoliehaj sa na to ze je to teplota northbridge...podla mna je na tej doske cidlo niekde uplne inde, pretoze ak nevetram skrinku, ukazuje doska 42 stupnov, ak pustim jeden fan co odsava vzduch zo skrinky, spadne teplota dosky na 35 stupnov, pritom voda ma tu istu teplotu...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"