GF6600 - chladit terajsim chladicom alebo intel boxom?

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

GF6600 - chladit terajsim chladicom alebo intel boxom?

Príspevok od používateľa miqra »

takze rozmyslam ze na grafiku capnem box chladic intel namiesto terajsieho speeze whisperrock... moja otazka je ci teploty pojdu este nizsie??? teraz mam idle 52 a burn do 65C @ 590MHz... problem to nieako tam uchytit nemam, som sikovny (to smrdi samochvalou :) ).... :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- rozdiel v teplote nebude prevratny...
- kvoli 4 stupnom by sa mi s tym nechcelo stravit celi vikend

T. :)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

hmmm prace na tom vidim tak hodinku :) ... neviem ci uz niekto videl intel box ak da dole ventik, ale v strede je med formovana smerom k jadru ako kuzel... som premyslal co sa stane ak tam nalejem vodu a zatesnim vrch? (HALUSKUJEM)
1. bud nalejem vodu len do polky a budem mat "heatpipe"
2. nalejem vodu uplne povrch toho medeneho kuzela...
P.S. vyspal som sa dobre, fakt!!! :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

no osobne si myslim nasledovne,

ak ten chladic co tam mas teraz ma medene jadro nie je racionalny dovod ho menit za Intel box.

A za druhe, heatpipe asi nespravis a to z nasledujucich dovodov:
a) ak mas stojatu bednu cip grafiky je dolu hlavou a tym padom aj
chladic, takze voda by sa nachadzala nie pri jadre ale pri vetraku.

b) Silne pochybujem ze sa ti to podari utesnit aby ti voda netielka.

c) ak chces vyuzit heatpipe efekt, tak ta voda sa ti musi uvarit,
vyparit, skondenzovat a stiec dolu.

d) kedze ju nemam pri jadre ale pri chladici asi tazko ti zovre, a
aj keby si ju mal pri jadre, asi nechces aby tvoj cip mal 100C,
aby sa voda zacala vyparovat.

e) a aj keby cirou nahodou, by ti ta voda zovrela, musel by si to mat super utesnene aby, ti ten tlak pary nevyrazil dekel.

f) nemas spravenu kapilaru aby ti voda stiekla zase spat k jadru.

g) ak by si si to aj tak nerozmyslel a chcel aby ti to fungovalo,
treba spravit kapilarky a hlavne tam spravit podtlak, aby to to zovrelo co ja viem uz pri cca 50C, silne pochybujem ze to dokazes.


h) ja som mal GF6600 pcie, od asusu, a tiez som vymyslal, dal som tam podobny chladic ako mas teraz ty, nestacilo mi, vymienal som jeden chladic za druhym, az to skoncilo odstiepenim z jadra, a teraz mam kartu vo vytrinke, bez chladica, aby som sa mohol chvalit ako vyzera odstiepene jadro. Teraz by ma to ani nesralo, kedze ta grafika ma hodnotu 6kil, ale vtedy sa predavali nove este za cca 3000Sk, a to uz nasere.


Vela stastia pri modovani, ja by som tona tvojom mieste riesil Accelerom a mal by som pokoj a a hlavne ticho.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

v setky body ma napadli pri cigarete (vtedy sa mi rozmysla najlepsie), aj keby som chcel tak ho tam nedam, mam HSI mostik (6600 AGP), a accelero S2 neviem ci by som dal...
1. HSI mostik (musel by som rezat uchytovacie hrany S2ky...
2. GPU je "blizko" zadnej casti skrinky, tj accelero by nevosiel, musel by som rezat zo skrinky
3. setko to by sa dalo spravit v pohode ALE nemam love...
ale asi fakt do buducna pojdem do S2ky... :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

ja by som bol hlavne zvedavy ked uz si taky borec, ako by si spravil ucinnu kapilaru na takej malej vzdialenosti ako je vyska toho chladica, cca 3cm. A ako by si tam spravil spravil pozadovany podtlak a pritom tom nevycerpal od tial tu kvapalinu a zaroven to potom aj zavrel tak ze by tam ten podtlak aj vydrzal, no asi si dost dobry kutil, good luck.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

zlol tak to by som samozrejme nezrobil, nikde som nepisal ze tuto cast s tou vodou by som vedel urobit... :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

ja myslim ze taky masivny pasiv by to uchladil lepsie... ak to vies bezpecne uchytiti a dat na to nejaky tichy fan, tak do pohody...

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"